abdi ipekçi

milliyet gazetesi'nde genel yayın yönetmenliği yapmış, 1979 yılında tam da bugün kahpece katledilmiş olan gazeteci yazar. ona silah sıkanların onu 31 yıl önce değil; bugün, adi bir katili bir vatan kahramanı gibi davul zurnayla karşılayıp, kendisine yarışma programı jüriliği gibi ballı istihdam alanları sağlayarak öldürdüğünü düşünüyorum. yazık, çok yazık!
ailesi için acısı bir kez daha tazelenmiş gazeteci yazar. yaşı genç olanların, ipekçi'den çok ağca'yı tanıdıklarına bahse girebilirim. ne bilecekler ki, sadece her yıl yapılan anma töreni, işte haberlerde bir iki kelime o kadar. iki laf yazmak için bile sessiz harflerden vaz geçen gençlik, ya da gençliiğin bir bölümü (hepsini suçlamayalım) ne bilsin, kallkıp araştırma yapacak hali yok ya. haklılar aslında. yozlaştırıldılar, apolitize edildiler, lümpenleştirildiler. (bkz: off off çok dertliyim be sözlük)
katilinin kır saçlarından yıllardır bahseden sabotajcı medyanın, hatırlamayı sadece yıldönümüne bıraktığı " faili belli" türk aydını. (bkz: vurulduk ey halkım, unuttun bizi)
katledilenin değil, katilinin meşhurlaştırıldığı; toplumumuzun bir kesimini oluşturan yaratıklar gurubunun şöhret yolunu açan, bizim gibi düşünenleri sonsuz üzüntülere gark eden olay.
bugün ölümünün 32. yılı dolan usta gazeteci.
milliyetin genel yayın yönetmeni iken sözde mehmet ali ağca gibi biri tarafıında öldürüldüğü söylenen valla kusura bakmasın kimse ben inanamadım bir türlü,her ölüm yıldönümünde pasta keserken ki fotografı yayınlanan,sabateyist bir ailete mensup olarak adlandırılan inanılmaz yoğun temposunda gece hayatının duayenlerinden rahmetli gazateci.
ölüm yıl dönümde anılan duayen gazeteci.
neslinin, ismi temiz kişiliklerinden biriydi.
ölümü ses getirmek içindi.
ses getirdi.
ama sesin ardından, ülkemize acıdan başka bir şey gelmedi..
cenaze töreninde uğur mumcu, onun fotoğrafını taşıyordu, gün geldi, karanlık güçler onu da katletti, şimdi her ikisinin de fotoğrafı yüreğimizde, meydanda ise gazeteci müsvetteleri..
mehmet ali ağca'nın kendini peygamber ilan etmesine kadar gidecek olayların başlangıcındaki gazeteci.
<br />maçka’daki evinin bulunduğu sokakta 34 yıl önce hain bir suikasta kurban giden milliyet gazetesi genel yayın müdürü ve başyazarıdır. <br />abdi ipekçi’yi bugün anıyoruz. <br /> <br />(bkz:http://izgedemir.blogspot.com/2012/03/abdi-ipekci-9-agustos-1929-1-subat-1979.html)