amigdala

sözlüğün iyi çalışanlarından, takip edilen, naif ve çok kibar, bu nedenle de çaktırmasa da çok kırılgan olduğunu düşündüğüm yazar.
çok zarif,akıllı,uslübu oturmus nadide bir yazar.çokta yardım severdir.kendileri ders çalışmama yardım etmişlerdir.
sözlüğün bir nevi ruhani lideri .
yazdıklarımıza mı, yoksa yazdıktan sonra mesajlarımıza mı gülsek diye karar veremeyip ikide bir karşılıklı yarıldığımız hatun. hmm..evet evet, hayal meyal hatırlıyorum, eve gelen bi' sütçü vardı, saçımı okşardı, amigdala isimli kızından bahsederdi. abla! ablacığım!.. hayranıyım efe'm kendisinin!
an itibarı ile kendisi çalışırken görüntülenmiştir (http://icare4autism.files.wordpress.com/2009/03/amygdala.jpg)
an itibari ile bir giri yaptıktan sonra görüntülenmiştir. (http://www.minutillo.com/frank/gilda.gif)
kendisini tanımama rağmen sadece yazkılarıyla bile saygı uyandıran yazar .
şener şen in kibar feyzo filminin en çok hatırlanan repliği . ağanın pokinin üstüne pok oluur ? (u: burada övüyorum yanlış anlaşılmasın) ancak amigdala in yazdıklarına söylenebilir . ağam selam olsun sana..
entry lerine ayar vermeye kalkmadan önce çap ve hacim konusunda kendinizi tartma ihtiyacı duyuran dişi kişi.
her yazdığı entry nin bir ağırlığı olan okunası yazar.
1 beynin limbik sisteminin bir parçasıdır. badem şeklindedir. duygusal hafıza, duygusal durumun beyinde oluştuğu yerdir. 2 sözlük yazarlarındandır.
gidişine üzüldüğüm yazar. (u: neden)
ben babamın evine gidiyorum tipi yazar. kırıldığını söyleyip sözlükteki girilerini sildiğini farkettiğim , sildiği içinde (i: e o zaman niye yazdın )diye kendi kendime söylendiğim kişi. hele ki uyku tulumu adıyla girler yaptığını öğrendiğimde hepten soğutan yazar tiplemesi . iki seçenek var ; ya bize layık görmedi yazdıklarını ya da yazdıkları çok değerliydi . kediye bokun kimya demişler gitmiş denizin ortasına sıçmış.
ikinci beyinden yani alt benlikten gelen korku ve duyguların ortaya çıktığı lob.