amy winehouse

1983, londra doğumlu ingiliz soul ve caz şarkıcısı. 2007 de 5 dalda grammy ödülü almıştır. bu dallar; yılın plağı, yılın şarkısı, en iyi kadın pop şarkıcısı, en iyi yeni sanatçı ve en iyi pop albümü. amy, ödülünü kendi eliyle alamamıştır zira alkol, kokain gibi çeşitli "hızlı yaşamak" dediğimiz şeylere bağımlıdır ve amerika bu sebeple ona vize vermemiştir (mutaasıp memleket,canım benim) bir diğer inanışa göre ise amy yine bu hızlı yaşamak sevdası yüzünden amerika'daki ödül törenine yetişememiştir (uçuyorum sanmıştır, bakmıştır koltuktadır) londradan ödül törenine uyduyla bağlanmıştır. onun adına ödülünü ise babası almıştır. ailesinin ve hayranlarının, uyuşturuya bağlı ciddi sağlık sorunlarından dolayı hayatından endişe ettiği, annesinin yakında vücudunun iflas edeceğini söylediği winhouse mart 2009 bir kez daha bağımlılıklarını bırakmak için kapandığı içinden bu defa slikonlarla ve 35 bin sterline verdiği yeni vücüduyla dışarı çıkmıştır. vücudu değişmiştir ama bakışları aynı mart 2009'dan önceki amy bakışlarıyla aynıdır. bahtı benzemesin.
(bkz: will you still love me tomorrow ) zenci gırtlağına sahip olduğunu düşündüğümüz ancak gördüğümüzde bizi şaşırtan güzel seslerden biridir.
mad men'in giriş müziğini söyleyen güzel kişilik. (bkz: you know i'm good) abd'ye alınmamasına karşılık iverson benzeri bir lakap kazanması olasıdır. the answer. zira tonla ödül kaldırmıştır (bkz: grammy) ama eski kocası kadar amele bir insan da görmedim hayatımda. (bkz: blake fielder-civil)
memelerine silikon taktırmış şarkıcıdır.
yakın zamanda öleceğine inanılan kişi,ben de buna çok üzülen kişi
''rehab'' adlı muhteşem parçasıyla hayranı olduğum aykırı kadın.
saçı ve göz makyajı için çok uğraşıyormu diye düşüdüğüm ve son zamanlardaki resimlerini görünce çok korktuğum şarkıcı.
şöhret mi ağır geldi, yoksa bünyesi mi sapıtmaya müsaitti bilemediğim; harika sesli şarkıcı. bu şekilde giderse beş sene sonra o sesten hiçbir şey kalmayacağı için, nostaljik şarkıcı olacak.
burnunda kokainle sahneye çıktığı halde hakkında hiç bir suç duyurusunda bulunulmayan ve adına en fazla amerikaya giremez yasağı konulan harika sesli bir ingiliz kadın vokal. bizde olsa ipe dizer tefe kor oynatırlar adamı.
en son zenci girtlagina sahipti, simdi rengide degisti. tipi insani gulduren. bu kadin nasil yaziyo bu sarkilari dedirten insan kisisi (http://perezhilton.com/2010-01-18-has-amy-winehouse-been-hitting-the-jersey-shore)
en azından ölmeden bir albüm daha çıkarsada dinlesek diye iç geçirilirken bir an da yeni bir evlilik yaptığı haberiyle '' ahan da evlendi bu daha ölmez hocu'' şeklinde düşünülmesine neden olan şahıs. sen hep şarkı yaz şarkı söyle.
sesi cidden güzel,dinlerken keyif aldığım sorunlu ve bağımlı kişilik.
bu arada avrupa turnesi kapsamında türkiye'deki konserini iptal etmiştir sırbistan'da yuhalandığı için..
you should be stronger than me şarkısında çok fazla kanıtladığı müthiş bir zenci gırtlağına ve şarkı söyleme kabiliyetine sahip sansasyonel şarkıcı.

(http://www.youtube.com/watch?v=7cye0dyibaw)
sesi ve görüntüsü arasında inanılmaz bir tezatlık barındıran şarkıcı. şarkı söyleme kabiliyetine baksan mükemmel,büyüleyici, görüntü desen bir o kadar dağınık, pasaklı, itici ve hırçın.
öldüğü iddia edilmektedir.

http://i52.tinypic.com/2ilk2hh.jpg
evinde ölü bulunmuş şarkıcı. muhtemelen overdose olduğu ileri sürülüyor.
rehab'ın yetersiz ve anlamsız kaldığı, back to black ruh halinden hiç çıkamayan ülkemizce çok da tanınmayan ama tanıyanların da kendinde ondan bi parça bulduğu kadın.
kaybedilen güzel insanlardan biri. gittikçe dünya kirleniyor mu ne?
  • /
  • 3