bebek alışverişi

bir kadının ayakkabı ve çanta alışverişinden sonraki ve belki onlardan da önemli olan eğlencesidir.
acayip rahatlıyorsunuz tabi havalar sıcak değilse. herşeyden üçer tane almışken yetmez yetmez diyenlerde var ya ne yapacaksın fzlasını yeter tabiki çok hızlı büyüyorlar fazla bile almışsın diyenlerde var. ama sitelerde bebek ihtiyaç listesini görünce korkmuyorda değilsiniz. yinede ben çok eğlendim. (u: swh)
başlığı ilk gördüğümde "satılık bebek"(u: omg) kıvamında bir içeriği olduğunu düşünerek endişe ettiğim alışveriş türü.

hamile bir kadının heyecanla yapacağı türden alışveriştir. yine de aynılarından onlarca hediye gelme ihtimali olduğundan sakin olmak gerekir. bir de bebeğin düşme ihtimaline karşı(u: allah muhafaza), büyüklerimiz bebek 7 aylık olmadan alışveriş yapmamamızı önerir.(u: hurafe)
hamileliğin 5. ayına kadar yapılması uğursuzluk sayılan alışveriş.
(bkz: batıl inanç)
baba olacak kuzenimin bebeği için bakındığım alışveriştir.

kapı çelengi vs.'nin artık olağan ve çok görüldük olduğu bir döneme girilmiş bebek alışverişinde. bebek tulumu biçiminde çeyrek altınların iğnelenebileceği bir kumaş ya da leylek biçiminde 'hoşgeldin bebek' tabloları öyle sıradışı birşeyler değilmiş meğerse... patik şeklinde şekerleme kutularından tutun da, lohusa şerbeti içilecek bardakların beline takmak için mavili pembeli lastikli kemerlere kadar aşmış bir alanmış.