düğün

dudi_
cümbürcemaat dünyaevine girme halinin kutlandığı davullu zurnalı kimi zaman alkol sınırlarının aşıldığı tepişmelik eğlence
saklı mıknatıs
hindistan'da muson yağmurlarını bekleyen halkın geleneksel törenle iki kurbağayı evlendirdiklerini duyunca bizim düğünlerin hiçde göründüğü kadar anormal olmadığı söylenebilir.
sweet dee
en kötüsü gelinin giymek zorunda olduğu o beyaz gelinlik. yıllardır, ''her genç kızın hayalidir beyaz gelinlik...'' temalı berbat haberler yayınladı şu basın. sesimi duyuramadım, bağıramadım bir adam gibi. nasıl her genç kızın hayali olsun, hayır ben şöyle yorumlar da bilirim. -aa çok güzel gelin oldu bu kızdan. veya -aa gelinlik gitmemiş açıkçası. gelinin yaşı biraz büyük mü ne? (fısıltıyla) hayır ilk yorum esmerler için gelir genelde, malum beyaz esmere gider. gariban sarışınlar napıcak peki? çok da umrundaydı zaten gelinin bu yorumlar, ''bir açılın bakayım, boşaltın pisti, rahat rahat oynayalım da bitsin şu iş. daha eve gidip sevişicez.'' ana fikir bu olmalı bence.
meganfoxuntirnagininkiri
hayatını birleştiren iki insanı kutlamak için yapılan organizasyon ama... işte aması var. şimdi bu iki insan evleniyorlar, ama ilerde bir sürü kavga edicekler, belki birbirlerini aldatıcaklar, belki damat gelini dövücek, birbirlerine karşı cinsel istekleri azalıcak, daha önceden sevdikleri özellikler batmaya başlayacak, belki mutlu olmayacaklar- ki büyük ihtimalle , çünkü mutlu evlilik istisnalar dışında teoride var pratikte yok- ve o düğüne giden, bunlardan haberdar bir sürü de evli çift var. hepsi de yeni evlenen çiftin düğününde halay çekip eğleniyor. neden? acılar paylaştıkça azaldığı için mi? onların yaptığı hatayı başkalarının da yapmasına sevindikleri için mi? bunu da geçtim, madem düğünleri kutluyoruz bence boşanmaları da kutlayalım. tebrik edip altın takalım ne biliyim. bravo cesaretiniz için ve birbirinize uygun olmadığınızı anladığınız, bir hatadan kurtulduğunuz için diyelim. boşanan çift arabasını süslesin, boşanıyoruz mutluyuz yazsın. oh kurtulduk diye halay çeksinler. bir düşünün bunu. çok da mantıksız değil aslında.
mirkut
gelenek olmasından ötürü yapılır. insanlarımız sevinçlerini paylaşmayı sever. bir ailenin en mutlu olduğu gündür. hem ağlarlar hem gülerler. yıllarca büyüttüğü evladı kocaman olmuş ve artık evden ayrılacaktır. evladı için evlenmek yenilik, yeni yuva, yeni bir aile demektir. ve evlat bunun için mutludur. ailesi de dolaylı olarak mutludur. ( çocuktan kurtuluyorsun bir de o var tabii ama ona girmeyim şimdi. )
(bkz:#87352)
fiski
- ooo hoş geldiniz aamet bey. buyrun buyrun
+ hoş bulduk meemet beyciğim. nasıl kızımız? heyecanlı mı?
- heyecanlı tabi eheh.
+ oh ne güzel. eee sevişecekler tabi oh doya doya.
- ayıp oluyor aamet bey!
+ yannış anladınız meemet bey yani artık alenen sevişebilecekler diye dedim. eee damadın da beline kuvvet tabi ehehe
- aamet ayıboluyo!!
+ ayıbı bu akşam cayır cayır yapcak sizin kız ehehe
- aamet aazını yüzünü [email protected]!%&
çat!
+ ah! ühü. benim oğlana vercektin kızını ühü!
çat!
ters ayakli cin
birbirini yıllarca görmese aramayacak olan akrabaların kasap havası ile yakınlaşmalarını sağlayan tören. aynı zamanda kızların beğenilmek için süslendiği, erkeklerin ise süslenen kızlardan beğendiğini almak için takım elbise eziyetine dayandığı törendir. evlenen çiftlerin evleneyemen zavallıları çiftleştirmek için yaptıkları amme hizmeti de denebilir.
blueftelya
hazırlıkları aylar süren ama 4 saatte biten olay.
ve gelin için hatırlanması güç anlar, o günden geriye kalan 2 şey vardır.
1. video
2. fotoğraflar
stella
''olur a dara düşerim ihtimal; baba, kapıyı kapatma''
kabullenişi nasıl da güzel anlatan, hüzün dolu sezen aksu şarkı.

(http://www.youtube.com/watch?v=ckhr6hgo-be)
sunshine
herkesin eğleniyor göründüğü, kız tarafı ne taktı, oğlan tarafı ne yaptı dedikodusunun su gibi aktığı, zavallı gelinle, damadın yorgunluktan perişan olduğu, en mükemmel organizasyonu yapmış olsanız bile, mutlaka kusur bulunan masraflı kutlamadır.

en güzeli sünnet düğünüdür. tarafı tektir. taraflar arası çekişme minimum da kalır. anneanne-babaanne koltuğun iki tarafında oturtulur olur, biter.