erkek annesi

kız çocuğu olmayan sadece erkek evladı olan annedir.geneli huysuz, aman benim oğluma ne kızlar var havasında, her zaman en iyi gelini arayan tiplerdir.oğullarına kusursuz kız arar dururlar.
oğullarına asla kıyamayan annelerdir.
normal anneden ne farkı olduğunu kavrayamadığım anne. özel bir tür olsa gerek. hani bir karga vardır, bir de alakarga, öyle bir şey galiba.
oğluşu yesin diye kargoyla perde çarşaf, gönderirken kurabiye koymayı da eksik etmeyen, ayrı şehirlerde olsalar da o şehrin hava durumuna bakıp yağmur yağacaksa uyaran annedir.
"beyefendiiii! o kancığa bi tokat at, çocukları al. sustur o orospu karını" diyen türüne rastladım bugün. şok oldum. yıllarca bak büyüt, bokunu götünü temizle, sonra tanımadığın bi' kadın türesin, oğlunun hakimiyetini eline geçirsin, olacak iş mi?! diye düşünen, kıskanç annelerdir.
- necla, suratın sirke satıyor... hayırdır?
- sorma hamileyim...
- kız üzüldüğün şeye bak. sevinsene işte.
- erkekmiş!
- olsun, napacaksın. yaparken kuyruğunu kessen fayda etmez ki...

bir kaç hafta sonra...
- necla, geçmiş olsun düşük yapmışsın.
- evet acaip sevindim. özellikle doğal yoldan olmasına.
- kız hayatımda senin gibi feminist görmedim. bünyen dahi taşımadı.

(bkz: feministin çocuğu kız olur)
"kaynana" olma hakkına sahip kişidir.
her dişinin aslında istemediği ama hamileliğin sonlarına doğru olmadığı istediği gizli emel.
başka biri varsa yazsın da buraya biz de bilelim. yoksa, hamilelikten önce erkek düşmanı, sonra erkek sevgilisi olmayı anlayalım. tabiki çocuk anlamında.
tüm dişilerin en nefret ettikleri canlıyı, en korudukları yerden yeryüzüne çıkarmaları sonucunda aldıkları teber.
yok, tanım yapacağız diye boku çıkardık ama tüm karılar doğumun 5. ya da 6. ayında fikrini değiştirir. bunu yaşamışlar buyursun hayır desin.
bir ya da şanslıysanız daha fazla sayıda erkeğin tamamen size ait olması duygusuyla doğan ve hayat boyu bunu korumaya çalışan bencil ama bir o kadar da doğal içgüdünün sahibi kadın.
ne alakası var anlamak mümkün değil. evlat işte lan, önce insan. sonra erkek. o da annesini ilgilendirmez zaten, seks yapacağı kızları ilgilendirir. üreme görev dağılımları dışında kız çocukla oğlan çocuğun farkı olmadığını anladıkça bir adım daha yükselecek bu toprağın insanları.

şuna bak, mitlere bak. yok şöyledir, böyledir, korkulandır, kıskançtır, bilmem nedir. la yürüyün gidin manyak mısınız?! daha şimdiden hasta ruhlu anneler olma garantisi verdiğiniz için de içimi nası rahatlattınız bilemezsiniz. sağolun.
kız çocukları yoksa hele birde birden çok oğlu varsa ''kraliçe''sınıfına giren kayınvalide tipidir.gözlemlediğim kız çocuğu olan kadınların gelinlerine biraz daha yumuşak davrandığı en azından gelinleri ile yarışmadığıdır.benim yarışımda ben açık ara öndeyim.
kadının erkeğe verdiği değerden, kendisine pay çıkarması durumudur.