modern tesettür

ukdeci: laurana
son dönemlerde gittikçe artmış olan kapanma çeşidi. altı kaval üstü şişhane hesabı oluyor bu tesettürler. kafa alabildiğince kapalı, göt ve meme olabildiğince ortada. ayrıca suratında yarım kilo makyaj. simler, farlar, rujlar, allıklar ve daha neler.
karmaşadır. "inancım gereği örtünüyorum " diyen cici hanımların, sadece başları örtülünce inancı tamamlanıyor gibi. tayt, dar kot, body, örtüye eşlik edince komik oluyorlar gibi. ya da bana öyle geliyor, bilemedim ki .
kadında örtünme anlamındaki durumun "kitaba uygun" hale getirerek uygulanmasına denir. <br /> <br />vucüt hatlarının ve kadını farklı gösteren diğer makyaj vede takı objelerinin abartılı olarak kullanıldığı, <br />başın ise gelenksellik dışında görsellik gösteren bir şekilde kapanması ile ortaya çıkan, kurala uyuyormuş gibi yapılıp "ne şişin nede kebeabın yandığı" durumdur.
kafanın üstüne röntgen kağıdından bir kalıbın takılıp kafanın 'conic head' gibi şekillendirildiği; ayak bileklerine kadar uzanan ama belden oturtmalı, vücut hatlarını gayet belli eden pardesünün altında kenarları fırfırlı gömleklerin giyildiği, parlak ve cafcaflı aker marka türbanların giyildiği tesettürdür. <br /> <br />yaz mevsimiyse, pardesü yerine memelerin, belin, poponun follop yumurta gibi ortaya döküldüğü ama kafada mutlaka türbanın varolduğu tesettürdür. <br /> <br />en ilginci, ortalama bir tshirt, g.tüme yapışmayan bir eşorfman ve açık saçlarımla ben "şehvet ya da cazibe ürünü"yümdür, erkekleri yoldan çıkarırım, ama türbanlılar çıkarmaz!!! <br />al sana modern tesettür.