ralph

theone
"theone bir masal anlat bize" diye tutturan, cmhsolton'ın radyo programlarının müdavimi olarak, programa gelen kadın sözlüğü'nün biz güzel insanlarının ısrarlarına dayanamayıp "bana bi nick bulun yea" tavrıyla tembelliğin dibine vurmuş yeni bir yazardır. bildiğin tembel vallahi. neyse, hoş gelmiştir kısacası.

imza: kafa sesiyle bir kadeh kırmızı şarap
purpleia
hoşgelişler ola! diye birden beni haykırtmış yazardır sebebine dair tek bir fikrim yok. sevindirik oldum nedense. tutamıyorum kendimi amanın!
karadut
sinirlenince deli küfreden ama bir o kadar da efendi yazar.

msk'nin ekürisi olduğunu söylemişlerdi. şimdi emin oldum.

bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

(bkz:öperim)
cmhsolton
yazar. hani bazen dersiniz ya bu benim neden kaprisimi çeksin ki alla alla ona ne. ama bu adam öyle değil kimi zaman küçük kardeşim çoğu zaman abim ama en çok arkadaşım. trip atarım üstelemez zamanını bilir. hüznüm vardır hisseder ortak olur. ee bundan iyisi damlaya damlaya göl olur. bu böyle değildi sanki neyse artık.
deepseven
bir güzel, muazzam insan. sohbet, muhabbet; 'eski bursalılardan kim kaldı azizim?' rüzgârlarını üfüren yazar. tanım yapmak zor iş azizim. şimdi nasıl bir karşılık verilir bilemedim. özür dileyerek söylemek zorunda kaldım ki, bu işlerde çok acizim. en iyisi sabaha karşı bursa'ya ralplerin yerine gidelim hep beraber. 'çorba söyle ralph, işkembe olsun!'
cmhsolton
bana serdar ortaç, demet akalın dinleten adam. hep dediğim gibi bi abi, bi arkadaş genelde de dert ortağı. şarkılar söylerim şarkılar söyler kocaman yüreğinde asla nefret barındırmaz. kadın sözlüğüne yazar olduğuna o kadar memnun oldum ki bunu defalarca söyleyeceğim.

ayrıca istanbul'a gelmesi emir ile karışık rica edilir. tüm şarkılar benden ona ve kadın sözlüğü aileme gelsin. obaa oturmaya mı geldik tey tey.
cmhsolton
an itibariyle doğumgünü olan yakışıklı arkadaş, dost. iyi ki doğdu iyi ki var. onu mayıs ayının 17 sinde ulu radyodaki yayınımda tanışıp birbirimizi hayatımıza dahil ettik. sanırım biraz dost biraz arkadaşa ihtiyacımız varmış ki tamamladık eksikleri. başım sıkışır derdim olur abim gibi sığınıveririm ona.

lafın özü; iyi ki doğdu hayatımda iyi ki var. daha nice doğumgünlerini birlikte geçirmek üzere.
sunshine
kızımla ayni doğumgününe sahip sevgili yazarımız. yeni yaşınız, yeryüzünde var olan tüm güzellikleri beraberinde getirmiş olsun sizin için. sağlıkla ve mutlulukla.
karadut
o'ndan selam almadığım tek bir günümün geçmediği can parçası, çifte bayram çocuğu.

ömrün uzun, şansın bol olsun. doğduğun şerefli gün gibi, hayatın her anlamda zaferlerle dolu olsun.

iyi bak kendine. o güzel insan yüreğine de.
manimo
adı veya göbek adı muhtemelen zafer olan bayram çocuğu.

iyi ki annesi babası ile evlenmiş,doğmuş ve kadın sözlüğüne yazar olmuş.

nice güzel yaşlar.
theone
kıskanç bu bildiğiniz. hem kolpa hem kıskanç, omurgasız üstelik. galiba terliksigillerden.
utanmadan imza sistemim üzerinden prim yapmaya çalışıyor.
oysa ben bölünerek çoğalmıyorum.
ağır woman
buradan da söylemek isterim ki ben bu adama kızgınım.çünkü bu ara tersler oldu kendisi beni.bütün enerjimle koşuyorum yanına bişey söylüyorum iki dakika içinde bütün yüzümü falan düşürüp yolluyor beni.
halbuki ben kendisini böyle tanımadım.ben onu tandığımdan beri beni mutlu edebilen insanlardan biriydi.kendimi biraz kötü hissetsem koşardım yanına anlatırdım derdimi,bazen anlatmama bile gerek kalmazdı ama onla konuşmamın sonunda mutsuz olma ihtimalim yoktu.
son zamanlarda öyle bir adam ki bir laf söylerken 5 kere düşünüyorum,nasıl davranacağımı o kadar bilemiyorum ki.her zaman yanında olmaya çalışıyorum bu aralar ona bile izin vermiyor.öyle üzülüyorum yani.
ayrıca beni buraya getirmiştir kendisi.''oku'' deyip gitmiştir.dayanamadım yazdım.sağ olsun.

ama şunu unutmayalım ki iyi ki var.hep olsun...

not:baskı altında betim giriyorum.çok daha güzel şeyler yazmak istedim ben de ama içimden gelen şimdilik bu.daha güzelini hak ediyor mu? kesinlikle evet!
ağır woman
nick altı girmeye geldiğimde birde baktım ki son betim sahibi benim o zamanlar neler yazmışım bilmem ama şu an onu tekrar okumadan bunu yazma kararına vardım betim sonundaki notu görünce.

hatırlamadığım bir tarihten beri paylaşıyorum bu adamla bir çok şeyimi.hatırlamadığım bir tarihten beri dinliyoruz birbirimizi.nitekim bazen çok heyecanlanıp beni dinlemediğinde ''benimle ilgilen'' şeklinde kimseye yapmayacağım tripleri bile yapıyorum kendisine.atarlanır bazen ama asla probleme dönüştürmez bu ufak şeyleri.küsebilir,kızabilir,atar yapabilir ama öyledir ki kalbi ertesi gün hiç bir şey yokmuş gibi devam edebilir.bir hata yaptığınızda,bi tartışmada,kızıntısında asla tekrar yüzünüze çarpmaz hiç birini belki de en çok bunlardan dolayı kopamıyorum kendisinden.

anlamazsınız bazen saçma atarını,saçma ilgisini,saçma sevgisini bu yüzden kabul edin sizden farklı kendisi.bazen küçük bir çocuk gibi seviyorum onu taa ki benden 6yaş büyük olduğunu hatırlatacak hareketini yapıncaya dek.yani bu adam 15farklı yaşı yaşayabilir hayatında,siz ne olduğunu anlamadan alışırsınız hepsine.

geçenlerde google'ladım kendisini şaka şaka google'lamadım da benzer bir araştırmaya giriştim.canı istediğinde çok güzel yazabilir.hatta hayran kalınacak derecede siz çok alakasız bir muhabbetten derin konularla sohbet halindeyken onunla o çok ayrı derin bir konuda bir betim girer sözlükte bunu gördüğünüzde şaşkınlık ve ötesini yaşarsınız.

neyse işte bütün bunların dışında çok ısrarcıdır bazen şöyle anlatıyım 30.08 doğum günüdür doğum gününü kutladık ettik falan maddi durumlardan dolayı hediye alamadım kendisine hala her gün hani benim hediyem diyor yada bugün yaptığımız telefon görüşmesinde bir şey söyleyeceğim ay vazgeçtim deme hatasını yaptım bir anda ciddileşip 10dakika falan söylettirmeye çalıştı bana nitekim başarılı oldu zaten başarılı olmadan da ne o telefon ne o konu kapanmazdı benden bi tavsiye asla söyliyeceğiniz şeyden vazgeçtiğinizi belli etmeyin :p

işte sayın ralph baskı altında değilde gerçekten isteyerek yazıldığında daha iyi yazılabiliyormuş demek ki.
kızsam da , bazen sinir de olsam yada başka şeyler yine de seviyorum bu adamı kendisi oldukça değerli.tanınmalı,yaşanmalı..
geçen akşam söylediği tek bir sözle de beni oldukça duygulandırdı,aklımdaki yaa ben bu adam için böyle düşünüyorum da o bana bu kadar değer veriyor mu acaba gibi bütün soruları sildi şöyle dedi ''senin için ''zaman'' var'' .

benim için zamanı olan adam iyi ki var.
karadut
burası tuhaf bir yer. herkes için değil maalesef ama bazı yazarlar var ki; her bir betimi ve mesajıyla, aklına ve kalbine bulaştırdıklarıyla seni biraz daha haklı çıkarıyor.

tanımdır: beni asla hayal kırıklığına uğratmayan yazar.
candy
kızmasın bana ama yeni yeni farkına vardığım yazar. bu da birkaç tane harbi betimini okumam sayesinde oldu. oysaki yazdan beridir buradaymış yazar arkadaş. hacı ben bana muhalefet edecek birilerini ararken sen neredeydin yahu? bu üslup ile devam ettiğin sürece yanındayım.
0 /