sözlük kuralları

tunaqua
türkiye cumhuriyeti yasalarına uygun olan, hakaret içermeyen, aşırı kişiselliğe kaçmadan, alakasız bilgiler içermeyen, mümkün olan en eğlenceli tanımların olması esastır.
tunaqua
kadın sözlüğü genel anlamda içerik olarak doğru bilgi vermeyi ,iletmeyi hedefler. yalnız bu tanımların doğru olduğu anlamına gelmez. tanımlar kişilerin kendine özgü olduğu için görecelidir .

bunlar dışında kendini ispat için kişiselleşmiş girişler yapmak, diğer yazarlara küfür etmek veya hedef alarak girişlerde bulunmak kesinlikle anlayışımız dışındadır. bu konularda kesinlikle anlayışımız kıt. bu şekilde davranılarda bulunan veya yeltenenler sözlükten atılmayı baştan kabul ederler bu ana konular sözlükteki her bölümde geçerlidir. bu konuda yazara bir uyarıda bulunmaya ve belirtmeye ihtiyaç duymadan yazarlığına son veririz.
tunaqua
kanunlara ve genel ahlak kurallarına uymayanlara kesinlikle taviz vermiyoruz. bu sizi ciddi anlamda yazdıklarınız hakkında sorumlu yapar. lütfen giriş yaparken dikkatli olunuz.

sonrasında meydana gelebilecek sorunlarla direkt yüz yüze kalabilirsiniz. işin özü sizden eğlenceli fakat düzgün betimler yapmanızı bekliyoruz.
tunaqua
yazarlar hiçbir şekilde kanunlara ters düşecek şeylere özendirici girişler yapamaz. yaparlarsa uçar giderler bu diyarlardan.
protected mode
--- alinti --- sözlükte büyük harf kullanımı ve türkçe olmayan karakterler . arkadaşlar ; sözlüğün bütününde belli bir kaliteyi tutturmak için lütfen girilerinizde büyük harf ve türkçe olmayan karakterleri kullanmayın. sözlüğün dili türkçedir . --- alinti ---
muncici
bir önceki yazara ve giriye saygı duyabilmeyi bilmektir. akllı uslu yazmaktır. kimi eğlenmek, kimi bilgi vermek ama aşırıya kaçmamaktır. güzel türkçemizi katletmemektir. imla kurallarına özellikle dikkat etmektir. forum sitesi yanılgısına düşmemektir.
karokiz
inci sözlük'e gerek duyurmayan kurallardır.
zaten içine sıçılmış olan, gelen yeni nesil yazarlarla da üstüne tüy dikilen kurallardır.


not 1: "oh yeaa beybi" yazan betimler giremiyorum dostum, o yüzden eksilemekte haklısın! sana hitap etmiyor.
not 2: inci sözlük'e bok atmak bence de (!) bizi bir üst level'a taşır; boka basarken dikkat edelim de dizimize kadar boka girmeyelim!
sunshine
olması ve uyulması gereken kurallardır.
hepimiz farklı aile eğitimi ve alt yapıyla yetiştirilmiş , farklı meslek gruplarına üye , yaşama bakış açısı farklı, sevdiklerimiz ve sevmediklerimiz farklı bireyleriz. savunduğumuz görüşlerde farklı .hiç birimiz ummuyoruz ki , herkes, her yazdığımızı beğensin, bize hak versin . biraz bilgi paylaşımı , biraz duygu paylaşımı , biraz da eğlence değil mi ? burada var oluş amacımız.
imla kuralları ile ilgili moderatör arkadaşların büyük bir çaba içerisinde olduğunun hepimiz farkındayız. neden ayni özen , dikkat ve çabayı başlık açarken , betim yazarken gösteremiyoruz. eğlenmek güzeldir ama kadin sözlük, benzerlerinden farklı olmalıdır. olmak zorundadır.aydınlanmayı bekleyen çok sayıda kadın ve kadın adayı genç kızımız var toplumumuzda, sayıları asla göz ardı edilmemesi gereken. sığ sulara sürüklenen sözlük gemisinin, en kısa zamanda rotasını değiştirmesi en büyük dileğimdir.
xplod
uyulmadığı sürece anlam ifade etmeyecek kurallardır. kurallar konuyorsa, ki kesinlikle gereklidir, kontrol de gerekir. kontrol mekanizması, iş gücü anlamında yetersizse, işini yapamıyorsa, eksik yapıyorsa veya yanlı yapıyorsa o kuralların varlığının ve onları savunmanın da pek bir esprisi kalmamıştır.

eğer bağlı kalınacak ve uygulanacaksa sözlük kuralları, bence en sonuna bir tane daha eklenmelidir;
"sözlüğün önem verdiği şey betim, başlık ve yazar sayısı değil, içeriğin kalitesidir."
maalesef son zamanlarda, görünen o ki, başarı kabul edip sevindiğimiz yoğunluk, kaliteden ödünü de beraberinde getirmektedir.

eğer bu ve benzeri yapıcı eleştiriler yönetimin suratını ekşitecekse, sözlük kurallarına bir tane daha eklenmesi gerekebilir;
"sözlük monarşi ile yönetilmektedir."

umarım gereksiz endişelenmişimdir sözlük.
karokiz
üzerine bir bardak soğuk su içilmiş kurallardır.
betime "entry" denir, anket nitelikli başlık açılır, başlığa yanıt olan betim girilir, 1.betim tanım olmanın kıyısından bile geçemez, ama olsundur, sözlük yazar dolsundur.
(bkz:sözlüğe yazar alımının referanslı olması)

*dileyene örnekler itinayla gösterilir.
**dudak bükecekleri, "çıkış"ı işaret edecekler(!)i fena tepelerim, haberiniz ola!
sunshine
neredeyse bir çoğuyla vedalaştığımız , ardından el salladığımız kurallardır. kuralsızlıklardan, seviyeden söz edince de hızla "tu kaka" olunur. kendimi "ayrık otu" olarak hisseder dururdum. yalnız değilmişim .