türk lirasının simgesi

inanılmaz çirkin bir simgedir.

budur:

http://bidoluhaber.tv/duvargazetesi.php?hid=3500

boşuna kasmasaymışsınız. ben çözerdim daha iyi bir simge.
tasarımının birincilik ödülünü alan tülay lale ye ait olduğu simge. simgenin altın oran uyumuna dikkat edilerek tasarlandığını söyleniyor. bakınca pek uyum görünmüyor ama.
anafikir güzel, seçimi ilginç simgedir.
tülay lale adlı kişinin tasarımıdır. tülay ve lale'nin baş hafleriyle kolayca tasarlanmış simge.

merak ettiğim şey ise tülay lale'nin, bu simge-logoyu kendini anlatmak kişisel simgesi olarak kullanıp kullanmayacağı?
sevenine denk gelmediğim simge.

görür görmez, hakkında kaç çeşit kötüleme yapılabileceğini bir çırpıda hayal ederek gülümsememe neden olmuştur.

her şeyi bir yana bırakıp derhal gerekli adımları takip ederek yazı tipini bilgisayarıma yüklediğimde, alt+t kısayolunun bir mac kullanıcı olarak bende iş görmediğimi fark edip çözüme ulaşana kadar göbeğim çatlamıştır. daha sonrasında nasıl bir düzenleme olur bilmem ama osx kullanıcıları, gerekli yüklemeyi yaptıktan sonra, söz konusu yazı tipini seçerek alt+k kombinasyonuyla, olay simgeyi görebilirler. net tarayıcılarında ise nasıl yapıldığı hakkında bir bilgim yok maalesef henüz.
chp'ye göre, dikkatli bakıldığında tayyip'in adının baş harflerinden oluşmuş simgedir.
yapanın eline sağlık dediğim simge. yatay iki çizgiye uygulanan açı fikri simgeyi anlatım olarak pozitif anlamda bambaşka yere götürmüş.
simgeyi kötüleyenler, dolar ya da avro'nun simgesini beğeniyorlar mı? ya da beğendikleri bir para birimi simgesi var mı?
(bkz: her şeyin en iyisini bilmek)
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
(bkz: uygundur)
açıkçası tekne silüetine benzettim.

ankara'da bulunan bir grafikerlik firmasının sahibi olan tülay lale tarafından tasarlanmış.

neyse güle güle kullanalım yeni işaretimizi.
tırpanı her türlü girecek olandır.

(bkz: para)
kullanımda "t" ye bir çizik daha atılarak yazılacak simgedir.

(bkz: kötünün iyisi)
simgeye degil alim gucune tasarim gerekiyor. yeni hali notaya benzemis bir de ermenistan para birimie dikkat cekiyor.
şimdi en ufak şeyde illumunati'yi yapıştıranların, ermenistan'ın para simgesinin, simetrik olarak ters çevirilip birazcık yuvarlatılarak, bizim tl'nın simgesi diye çakanlara ne diyeceğini merak ettiren simgedir. 8000 tasarım arasından ermenistan para biriminin, kopyasını mı seçtik seçe seçe? hanım ablanın soyadının lale olmasını da dikkate alırsak, bizim lale hastalığından da yaklaşabiliriz. şimdi ermenistan dedik diye vay faşist yaklaşımları almadan önce uyarmak isterim ki; yeteri kadar hümanistim. ayrıca ne alakası var? 8000 tasarım. 8000. 8bin. sekizbin.

http://bidoluhaber.tv/izle.php?medid=21694
illa bir anlam çıkartılmaya çalışılan simge. ona kafa yoracağına, derslerine çalışsan sınıf 1.siydin diyesim geliyor. demem o ki; memleketi bu simgeden bir şey çıkararak kurtaramazsın. bu ülkede her 2 kişiden 1'i bu adama oy verdi. farklı şeylere kafa yor, düşün. yok şuna benziyor yok bilmem ne. ananızın bilmemnesine benziyor tamam mı? ulan bu memleketi sizin atalarınız çıplak ayağıyla, aç karnıyla kurtardı. sen iphone 4s'inle tweet atarak mı kurtaracan? bırak bu işleri. dellendim.
  • /
  • 2