cikolotayi_erkege_tercihederim

Durum: 7540 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 30160 -

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 377

mirkut

bu sözlük için vakt-i zamanında götünü yırtmış, moderatör olarak bir insanın gösterebileceğinden çok daha fazla özveriyi göstermiş, aynı zamanda moderasyonu bırakma kararını birlikte aldığım adamdır. aslında hiçbir söze ihtiyaç yok...sadece, adamdır. bu sözlük açısından miladını, işlevini doldurmuştur anlaşılan. çünkü sözlükte işlevini dolduran herkes gibi o da şutlanmıştır, işin ilginci bu sözlük tekelini elinde tutan zat, vakt-i zamanında mirkut ile benim ile beraber başka "çatlak ses"leri şutlamıştır. ulan nasıl kandık biz o adama? neyse bu konu dışı, mirkut'u şutlayanlara son bir uyarı; bir altı ay sonra size de bu nick altına benzer nick altları yazılacaktır bebekler, üzmeyin tatlı canınızı.

fiski

"salla lan" demek istediğim yazardır.

müşfik kenter'i alf'i seslendirmeye ikna eden ad

oruç aruoba

türkçe üstadı

türkçe'yi ehil bir şekilde kullanan kişidir. ilginçtir ki sözlükte fazlasıyla vardır, ilginçtir...sadece ilginç.

ne dedin sen

"ne dediysem dedim lan sana ne?" kibar cevabını hak eden sorudur. hayır cebimizde daha güzel cevaplarımız da var ama terbiyemizi bozmayalım şimdi.

ticarete atılacak gençlere tavsiyeler

mirkut

varlığımın yarısıdır, şöyle ki;
nasıl ki sağ gözümü sol gözümden ayıramam, nasıl ki sağ elimden öteye gidemez sol elim; ondan öteye düşmez düşlerim.

aşık olmak

boku yemektir. hem de özene bezene, tadından zevk ala ala yersiniz o boku. önceliklerinizin ortadan kalktığını fark etmek, neyin önemli neyin önemsiz olduğunu artık bilememek, işin daha da ilginci bilmeye yönelik bir motivasyon duymamaktır. masadan aç kalkmak, gecenin bir yarısı kalkıp gereksiz yere atıştırmak, su içmeyi unutmak, "ne unuttuğumu unuttum" demek, "len bana bak sakın aşık olma" diyen içsesi dinlememektir.

bir çok davranışta, bir çok eylemde kendisini gösterir aşk. hep bir aptal yerine koyar aşıkı, maşuk hep bir "cool"dur hatta. ama yine de güzeldir. içinize umut verir.

herkes beni sikmek istiyor

başlıkları alt alta okumak

deşifre olmak

sözlüğe yaklaşık bir dört ay sonra girmenize sebep olabilecek durumdur. "ulan göte gelmeyelim, abuk betimlerimiz nelermiş bilelim" dürtüsü ile gerçekleştirilen eylemin temel sebebidir. lakin betimler görüldükten sonra yapılacak bir şey kalmadığı fark , "piüü neyi sileceğim lan?" sorusu sarf edilir.

(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
(bkz: çok iyi oldu çok güzel oldu)

sana çok güveniyorum

özellikle "çok" vurgusu ile beni benden alan, meali "sana bir sikim güvenmiyorum, ama senin bana güvenmeni sağlamanın başka bir yolunu bilmiyorum" olan tümcedir.

şimdi üstünde biraz düşünelim...bu cümleyi sarf eden kişiye ilk olarak ne sormamız gerekir? mesela, sen hiç birine güvenebildin mi? peki ya kendine? sen çocukken sana güvenenler oldu mu? dikkat et "gülenler" demiyorum, güvenenler?

yok, soracağınız tüm sorular beyhude. çünkü cevapları özgüven, güven ve samimiyetten uzak olacaktır.

sen bana çok fazla güvenmeye devam et canım, ben bir külahıma bakıp geliyorum.

kibar maganda sorunsalı

ne idüğü belirsiz şahsiyetin "kibar" mı yoksa "ayı" mı olduğunu kestirememe sonucunda ortaya çıkan sorunsaldır.
şöyle ki, şahıs size uzunca bir süre dünyanın en kibar insanıymış gibi davranabilir, ellerinde çiçekler kapınızda bin pişman yamanabilir ancak bir gün gelir karşınızdakine bir bakarsınız, "a a kıllanmış lan bu!" dersiniz. ve evet kendisi kıllanmıştır, içinden çıkan maganda erkek ve kadın kelimelerine "etken" ve "edilgen" sıfatlarını yüklemekte, kendi hayatında reva gördüğü her davranıştan sizi men etmektedir.

yapılacak tek bir şey vardır, şahsın kulağına sakince eğilip şu istek tekrarlanmalıdır:
"sik tir git."

meze olmadan içki içmek

ilişkinin ilk zamanları

bireysel ve çift olarak mallığın tavan yaptığı zamanlardır. karşıdaki kişinin beş ay sonra gözünüze batması muhtemel davranışlarına kendi kendinize kulp takabildiğiniz, "ay ne şeker" diye nitelenen özelliklerin daha sonrasında "ay ne banal" e dönüşeceğini size haber vermeyen zamanlardır.

erkekler için hayatın iki kelimelik özeti

iki kelimeye gerek olmayan özettir.

(bkz: am)

özlemek

annenizin sizi doğurduğunu değil sıçtığını zannetiğiniz anlarda hissettiğiniz en temel duygudur. çünkü bok gibisinizdir.

dr. strangelove or: how i learned to stop worrying

stanley kubrick'in savaşın ne kadar gereksiz ve ahmakça olduğunu anlattığı baş yapıtıdır.

annie hall

woody allen'ın en sağlam filmlerinden bir tanesidir. her filminde olduğu gibi bu film de new york'da geçmektedir ve nevrotik bir aşkı özetlemektedir.
  • /
  • 377
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 7540

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.