erolborek

Durum: 1339 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 5356 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 67

ali dalyan tuncay

aşağıda bulunan ses kaydı viral reklam, kurgu vs. değil ise(u: ki öyle bile olsa )demirbank' ın en baba reklamına konu olmuş değerli bir abimizdir. başka bir açıdan da batırılan bir ulusal değer olan demirbank' ın müşteri seçimine de kötü bir örnektir zat-ı muhterem. yaşıyor kulakları çınlasın, allah müstehakını versin.(u: swh)

(http://www.youtube.com/watch?v=ns5z6ronwhc&feature=player_embedded)

just a little bit

fenni sünnetçi kemal özkan' a ait özlü söz, slogan. değilse şu da olabilir :

(http://www.youtube.com/watch?v=fwm9v9bh0b0)

(u: ukdeci:) (u: mariapuder)

iç çamaşırıyla sevişmek

görülüyor ki; hayal gücümüz toplumca biraz dar. bu iş için yapılmış özel iç çamaşırlar olmakla birlikte, bunların yokluğunda bile söz konusu edim mümkün. velhasıl-ı kelam erkek arkadaşlara önerim, sürecin sonuna kadar bu şekilde devam etmek tahrişe neden oluyor. ha dersen "pazen don giyiyorum, slip' in hastasıyız" onu bilmem elbet. gel gelelim, ön sevişme için en azından iyi bir yöntem. yine de rakıyı can cana, aşkı ten tene yaşamak güzel be kardeşim.

erolborek

1 nisan 2012 tarihinde evlenecek olan sözlük yazarı.
davetiye şurada:
(http://imageshack.us/photo/my-images/405/damlazeki.jpg/)
tandıkları beklerim. tanımadıklarıma surat yaparım. (u: swh)

satranç oynarken aniden sevişmeye başlamak

kadının regl döneminde olduğunu anlama yolları

erolborek

mutluluktan zaten artı verdiği betimlere, artı üstüne artı vermeye çalışan yazar.

arabayı kaldırıma park etmek

şişli-taksim-beşiktaş-elmadağ vb. semtlerin tümünde zarurettir. yer bulabilirseniz tabii.

allahaısmarladık

söylenmesi en ağır sözlerden, kimi zaman dinlenmesi...

"sen bir suydun, sen bir ilaçtın
hoşçakal canımın içi, hoşçakal
hoşçakal gözümün nuru, hoşçakal
hoşçakal iki gözüm, hoşçakal."

(bkz: yusuf hayaloğlu)

iletişim araçları

(http://www.youtube.com/watch?v=dfxksd2eoqe)

1 dakika 45.saniye ve sonrasında görülen cihaz ve benzerleri.

satranç oynarken aniden sevişmeye başlamak

karşılıklı istek varsa, beis olmayan eylemdir. bilgisayara karşı oynanıyorsa bu kural geçersizdir.

30 mart 2012 istanbul zirvesi

"ayıp, ayıp! burnumun dibinde, nikahımdan bir gün önce zirve organizasyonu yapanları şiddetle kınıyorum..." biçiminde eleştirmeme vesile olmuş organizasyon.

kızıldere katliamı

kadınsozlugu genel psikolojisi nedeniyle
-"lan sadece ... içeren bir betim mi girsem" diye düşünürken, başka bir sözlüğe;
"üzerinden 30 yıl geçmiş bir katliamın adı. 30 yılda en az yüzlerce katliama daha imza atıldı bu ülkede maalesef. sinir-sinir, hücre-hücre dağladılar toplumun zihnini, dağlıyorlar. yazık bu güzel ülkeye, ne desen boş" yazıyordum. sonra agonıa perpetua ve safetyfirst ın betimlerini gördüm, bastım artıyı, bastım artıyı.
en azından "tarihimiz" kapsamında bileydi ya yeni nesiller kızıldere' yi onu bile çok gördüler.

sözlükte kanka olabilecek nickler

(bkz: candy)
(bkz: missy) boyle miydi lan nicki? olmaz mi? olabilir.

güzel gülebilen erkek

ayiptir soylemesi:
10/8 gulerim!
10/10 da aglarim o ayri.

boğaziçi sözlük

"adam nick altlarını bile kopyalamış yav yuh artık! üstüne ilgili betimin referans numarasını bile aynen kopyalamış. bot mu lan bu?" nidaları ile karşıladığım "google" isimli yaratığı barındıran sözlük.

altın bamya

(http://www.altinbamya.org/#/altinbamya/4-altinbamya-odulleri/)
adresinde bu yılın adaylarının görülebileceği, kadın aleyhine cinsiyet ayrımcılığı öğeleri barındıran filmlere verilen ödül.

bu yılın başlığı :

altın bamya ödülleri bir kez daha, türkiye sineması’ndaki erkek egemen bakışın ağırlığının aynadaki sureti olacak. ve her yıl olduğu gibi bu yıl da, daha sonraki yıllarda bu sembolik ödülleri verecek aday film bulamamak dileğiyle verilecek. altın bamya ödülleri, türkiye sineması’nda kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesine ve bu ayrımcılığın kanıksanır kılınmasına, kadınlara dair alanların daraltılmasına bir eleştiri, bir karşı duruş, bir söz söyleme isteğiyle ortaya çıktı.

akademi bu yıl yine;

filmlerin anlamlar inşa ettiğinin, bu anlamların belirleyiciliğinin farkında olarak, bu anlamlara titizlikle bakarak, haz ve dikizcilik üzerine kurulu görme biçimlerinden uzak durmaya gayret, haz ve dikizciliğe dayalı bir bakıştan imtina, sonuçlarından endişe ederek, açı ve karşı açıya dikkat edip, “kadın nereye bakıyor, erkek nereye? ikisinin arasındaki boşlukta cinsiyetçi bir tutum ya da patriarkal bir sinema var mı” sorularını sorarak, kadınların ‘özne’ olduğu filmler görmeyi dileyerek, cinsiyet eşitliğe inanıp, zihniyet ve üretimde; senaryoda, karakterde, kamerada görünür kılınan bir eşitlik hayaliyle 2011 yılında vizyona giren yerli sinema filmlerini değerlendirerek 4. altın bamya ödülleri adaylarını belirledi.

4. altın bamya ödülleri kategori ve adayları:

1. erkek karakter:

erkeklerin filmlerde tüm anlam ve aksiyonun merkezi olma durumları, cinsiyetçiliğin en bariz yansımasıdır: hikâyelerin odağında erkekler ve onların güçleri, özellikle de kadınları (kadın karakterleri) olumsuzlama, nesneleştirme üzerinden kurulmaktadır.

erkek karakteri canlandıran oyuncunun yorumu göz önüne alınmadan, erkek karakterin mutlaklaştırıp onayladığı “erkek” rol ve modelleri ve bunlarla özdeşleşildiği takdirde yaratacakları çok riskli anlamlar ve sonuçlar göz önüne alınmaktadır.

erkek karakter kategorisinde 2011 / 4. altın bamya adayları:

-behzat ç. seni kalbime gömdüm (behzat, harun, hayalet)

overlok makinesi ayağınıza geldi

"hanımların dikkatine! overlok makinesi ayağınıza geldi. halı, kilim, yolluk, paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok çekilir. beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir" temalı 1. betimi okuduğumda;
"ulan aynı overlokçu hem harbiye hem de adana' da bulunamayacağından, bütün motorize overlokçular aynı anonsu kullanıyor demek!" çıkarımını yapmamı sağlamış ilginç çığırıştır. yamulmuyorsam orijinali şöyledir: "hanımların dikkatine! overlok makinesi ayağınıza geldi. halı kenaaaarı, kilim, yolluk, paspas kenaaarına overlok çekilir. beş dakikada yapılır, hemen teslim edilirr."

nlp

10 yıl kadar önce adalet bağdu isimli itici psikolog ablanın verdiği eğitimlerine katıldığım yeni yüzyılın olmasa da olur akımlarından. o değil de kadın, kendince erotizm katmıştı lan eğitime. zaten inanmam bu işlere hiç odaklanamadıydım.

sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkılar

  • /
  • 67
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1339

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.