karokiz

Durum: 4076 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 16304 -

10 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 204

istanbul

7 ocak 2013 istanbul'da kar yağışı

saat 7.30.. işe giderken radyoda dinliyorum "altunizade'de kar başladı" <br />bir başkası arıyor "kavacık'ta kar lapa lapa" <br />ben bakırköy'deyim, gözümde güneş gözlüğü var!!! <br />sonra... saat 9.30, hastaneden dışarı çıkıyorum, akşam eve dönene kadar heryeri bembeyaz yapacak olan, kışın en güzeli lapa lapa yağmaya başlıyor.

hactan gelen çakma takılar

eminönü'de, çıfıtçılara doğru tırmanırken adım başı sizi hanların, pasajların içine çekmeye uğraşan simsarların çalıştığı mağazalardan şaşılası düzeyde ucuza kapatılabilecek tespih, seccade, yüzük, billur zemzem şişesi vs'dr.

toplu taşıma aracında ders çalışmak

yardımcı olmaya hevesli bir yakışıklı/güzeli tanıma fırsatıdır. <br /> <br />üniversiteye hazırlanılan dönemden hatırlarsınız; "soruyu görmek" diye bir terim vardı. sıklıkla geometri ya da fizikte kullanılırdı. benzer tipte soruları yine benzer tekniklerle çözme yoludur ve test pratiği ile geliştirilebilecek bir yöntemdir. <br /> <br />üniversiteye hazırlandığım sene, dersane dönüşü, otobüste geometri sorusu çözüyorum. bakıyorum bakıyorum, işte yukarıdaki tanım gibi, soruyu göremiyorum. oraya 30 derece yazıyorum, buraya dik açı çiziyorum, ı-ıh olmuyor! sonra o çocuk yardım etti.(u: gv) 'şurası eşkenar üçgenden bıdı bıdı derece olacak' diye... öyle tanışmıştık, ama çookkk seneler önceydi tabii.

cüzdanda kondom taşımak

xplod

onu anası benim için 'bugün' doğurmuştur. hayatımın en güzel parçasıdır.(u: gv)

büyüklerden inciler

'zenginlik, insan zenginliğidir' <br />annem

vermeyince mabud neylesin mahmut

bahtsızlığı, tanrı istemedikçe hiçbirşeyin kısmet dahilinde olmayacağını anlatan melodik atasözü.

yeni sözlükteki eksiklikler

ağzımdan köpükler çıkartarak "lan" dedirten eksikliklilerdir. ya da fazlalıklar mı demeliydim bilemedim. <br />okuduğum başlığa yanlışlıkla betim girmiş gibi buton tıkladım, hay nereden tıkladım dedirten bu eksiklik/fazlalık nedeniyle bir türlü o boş betimi silemedim. <br />öyle boş betim oduğu gibi duruyor başlığın altında...

dinazorus bülentus

bu sözlükteki herkesten, herşeyden farklı adamdır. <br />2013'e girilmesine az zaman kaldığı günlerden birinde tv izliyorum. aha! dinazorus beyaz camda, yeni yıl için dileklerini sıralıyor. <br />ondan önce ve ondan sonraki herkes koftiden 'barış, sağlık, para' vs dilerken o ne istedi biliyor musunuz? "temiz hava solduğumuz bir yıl" <br /> <br />koskoca istiklal caddesi'nde "farklı" yeni yıl dilekleri sıralayacak biri seçilecekse, seçilen o adamdır dinazorus bülentus... <br /> <br />

yeni sözlükteki eksiklikler

"ayarlar" sekmesinin altında şifre değiştirmek için hamle yaptığınızda görünen "şimdi ki şifre" şeysidir. <br />'yalnış' yazmak kadar yanlıştır, zira ilgi eki olan -ki bitişik yazılır.

misafiri iyi ağırlama çabası

misafirler kapıdan girecekken bile hala elleri havluya kurulayacak kadar çok didinmekle başlayan, "bak lütfiye abla, sizin için yaptım bu kısırı, ölümü gör tadına bakmazsan" düzeyinde devam eden, misafir pabuçlarını kendi elleriyle dışarı çıkarma ile sonlanan çabadır. <br />

karda yürümek

"izini belli etmemek"le birleştiğinde müthiş gizemli olan eylemdir.

yeni sözlükteki eksiklikler

mesajlaşma alanında 'sil' butonlarından birine isim verilmiş -seçililenleri sil- diye... nasıl yazdınız yahu onu?(u: gv)

civelek

şarkıya göre 'sevişenlerin bu gece'ki rumuzudur.

peygamber efendimizin hırkası

mehmet ali birand

onu hep haber masasının arkasında gördüğümüz için mi, yoksa televizyon ekranları olduğundan hep 1-2 beden büyük gösterdiğinden midir bilmem; havaalanında minicik cüssesi ve aksayan bacağıyla gördüğümde şaşırdığım haber adamı. <br /> <br />bugün kendisi haber oldu.

mgd ahmet kaya özel ödülü

2. sinin serdar ortaç'a verilmesinden emin olduğum ödül(ümsü)dür.

analar taş yesin yarımşardan beş yesin

yemek paylaştırıldığında tabağında en az miktarda yemek olan annenin; dökülmesin, günahtr, yazıktır diye diye çocuklarından kalanları yemesiyle ortaya çıkan durumdur.

donsuz gez kimliksiz gezme

80 ihtilali sonrası, polis devletine dönen memlekette sıklıkla dillendirilen tavsiyedir.
  • /
  • 204
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 4076

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.