lades

Durum: 498 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:42

Puan: 1992 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 25

tecavüzcüye hadım cezası

kendimi; tecavüze uğrayanın, eşinin, çocuğunun, anasının, babasının yerine koyduğumda az bile bulduğum ceza türüdür.

facebookta 52 tane fotoğraf albümü olmak

milletvekili

en az ilkokul mezunu olma şartının neden hala değiştirilmediğini merak ettiğim sözde halk temsilcileri. ilkokul mezunu olmak ne demek ya! kürsüye çıkıp iki lafı bir araya getiremiyor pek çoğu amma velakin maaşları 10 bin tl nin üzerinde! var mı böyle bi saçmalık arkadaşım? o kıt beynin ve paranla mı idare edeceksin ülkemi? yaptıkların ortada gerçi çok özür. bir de düzgün türkçe konuşabilme şartı getirilmeli. mesela bdp lilerin çıkardığı gart gurt seslerini ben anlayamıyorum. bdp başta olmak üzere çoğunun ağzından konuşurken tükürük fırlıyor. deli oluyorum lan!

unutkan insan

annemin başını çektiği insanlardır. kadın neyi kaldırıp bir köşeye koysa unutuyor arkadaş! geçen gün bir kutu temizlik bezi almıştım gitti bezler yok oldu! benim eşyalarımı da bir yere kaldırıp koyacak diye ödüm kopuyor. (bkz: davacıyım hakim bey)

gelinlik ve tesettür

bundan birkaç yıl önce sonnn derece saçma sapan modelleri olan hede. hindi gibi kabarırdı giyenler, allahtan moda denen peri bu tür gelinliklere sihirli değneğiyle bi tane patlattı da durumu iyileştirdi biraz.

iş kurana 27 bin tl hibe

kosgeb ve işkur ortaklığıyla gerçekleştirilen bir proje. girişimciler, işlerini kurduktan 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi kullanabilecek ve 27.000 tl kendilerine hibe edilecek. bu projeye katılmak isteyenler bugün kültür üniversitesi incirli kampüsüde en geç saat 14:00 e kadar orada olmak zorunda. siz sevgili yazarlarımıza saygıyla arz ederim.(u: swh)

matkap sesi

an itibariyle üst katta başlayan ve insanın kafasını s*ken berbat sestir. beyin *mcıklaması geçiriyorum sözlük, anla beni! komşulara çağrı: o matkap g*tünüze girsin e mi !(u: la havle)
edit: son küfür

andre gide

" sanat baskıdan doğar, döğüşle yaşar, hürlükten ölür" sözünün sahibi.

sanat baskıdan doğar

bir andre gide sözüdür. okumaktan bıkmadığım yazının tamamı şu şekildedir:

sanat, yavaş yavaş kuvvetten düşünce, kaplıcalara götürülen bir hasta gibi tabiata çıkarılır. ne yazık ki tabiat artık ona bir şey yapamaz. bir anlaşmazlık var. sanatın köye çekilip dinlenmesi ve eğer bitkinlikten sararıp soluyorsa, kırlarda, hayatta, gidip yeni bir canlılık aramasını bazen iyi bulurum. güzellik hiçbir zaman tabii bir ürün değildir; o ancak sun'i bir baskı ile elde edilir. sanatla tabiat yeryüzünde rekabet halindedir. evet sanat tabiatı kucaklar, bütün tabiatı kucaklar ve onu kolları arasında sıkar; ama meşhur mısraı kullanarak diyelim ki:

sanat daima baskının sonucudur. onu, ne kadar serbestse o kadar yukarılara yükselir sanmak, uçurtmayı havalanmaktan alıkoyan şeyin ip olduğunu sanmaktır. kanadını rahatsız eden bu hava olmasa daha iyi uçacağını düşünen kant'ın güvercini, uçmak için kanadını dayayabileceği bu hava mukavemetine muhtaç olduğunu takdir etmemektedir.
sanat da böyledir, yükselmek için dirence dayanmak zorundadır. şimdi söylediğim resim için, heykel için, musiki ve şiir için de doğrudur. sanat ancak hasta devirlerde hürriyeti arar. kolayca var olmak ister. kendisi her kuvvetli buluşta, düşüş ve engel arar, kalıplarını paramparça etmekten hoşlanır, işte bunun için hayatın en taşkın olduğu devirlerde değil midir ki en heyecanlı dehalar, en sıkı kalıpların ihtiyacı ile kıvranmışlardır.
bereketli rönesans zamanında, shakespeare'in, ronsard'ın, petrarca'nın, michalengelo'nun soneyi, dante'nin üçlü kafiyeyi kullanmaları; bach'ın fugue'ü aşırı duyduğu dayanılmaz ihtiyaç hep bundandır. verilecek daha ne örnekler var! lirik ilhamdaki genişleme kuvvetinin onun baskısı ile orantılı olduğuna, yahut da yenilmesi gereken yer çekiminin mimarlığına imkan verdiğine şaşmamak mı lazım? büyük sanatçı, güçlüğün coşturduğu, engeli kendisine sıçrama tahtası yapan adamdır.
derler ki michalengelo'yu musa'nın ellerine toplu bir hareket vermeye zorlayan, mermersizlik olmuştur. sahnede, hep birden kullanılacak ses perdelerinin sayılı oluşudur ki, eschyle'i, kafkas dağlarında zincire vurulan prometheus'un susuşunu icat etmek zorunda bırakmıştır. eski yunanlılarda saza bir tel ekleyen adam şiddetle cezalandırılırdı. sanat baskıdan doğar, döğüşle yaşar, hürlükten ölür.

kaşarlı tavuk sote

ulusoy

kastamonu- istanbul seferi yapan otobüslerinin diğer firmalara oranla fazlasıyla dandik olduğunu gördüğüm; yalnızca 3 dakika sonra oradayım dememe rağmen beklemeyip giden ve de metro turizme göre oldukça suratsız bulduğum otobüs firması.

kakaolu kekin malzemesini parmaklamak

saadet partisi

genel başkanları olan necmettin erbakanı bilim adamlarının incelemesini istediğim; bu ülkenin başına başörtüsü sorununu getiren refah partisinin kabuk değiştirmiş hali olan partidir.

necmettin erbakan

hakkında verilen hapis cezası yaşlılık gerekçesiyle kaldırılan amma velakin parti genel başkanı olmayı çok iyi bilen, bu yaşta hala konuşabiliyor ve beyni abuk subuk da olsa bir şeyler üretebiliyor ya sen nelere kadirsin ya rab! diye düşündüren şahıstır. git anam babam git evine uyu mesajımı birileri ona söylerse memnun olacağımdır.

genelkurmay suç duyurusu

ne bok olduğu belli olmayan mahlukların kurduğu ve genelkurmay başkanlığını uyaracaklarını düşündükleri site'mimsi. neymiş efendim son günlerdeki dil tartışması siyaset alanında tartışılıyormuş da genelkurmaya ne oluyormuş da uyarı niteliğinde yazılar yazıyormuş! (http://www.tsk.tr/10_arsiv/10_1_basin_yayin_faaliyetleri/10_1_basin_aciklamalari/2010/ba_03.htm) aslında kızmamak gerek, kandili imralıyı muhattap alırsan; teröristleri partizan sıfatıyla meclisine sokarsan onlar da senin hayatına sokmaya çalışır bu kadar basit işte.

(http://www.genelkurmayasucduyurusu.org)

evli bakire

kızlık zarı esnek ya da çok çok içerde olduğundan yırtılmamış olandır.

şişirdim abdominalleri

kaç seneden beri "şişirdim bak dominalleri" diye anladığım ve o şekilde kabullenip hiç üstünde durmadığım reklam sözü. (bkz: ladesin kara cahil çıkması) (bkz: atın bunu sözlükten)

türbanlı hostes

gerçekleşmesine imkansız gözüyle baktığım hostestir.

cat stevens vs yusuf islam

müslüman olduktan sonra mesleğini bırakmasına sonradan pişman olan şarkıcı.

diş fırçası

aşağıdaki bilmece diyaloğunun cevabı olan nesne:
-ağza alınan, 20 santimlik, kıllı şey??
+ lan!?
  • /
  • 25
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 498

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.