luce

Durum: 1594 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 6376 -

8 yıl önce kayıt oldu. 3.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 80

eee diye başlayan sözler

"valla ne yalan söyleyeyim" ile devam etmesi mümkün sözler. <br />atışınıza kuvvet.

chp

cee -haa-pee diye telaffuz edip, annemin pure laik amcasını delirtmeye çalıştığım parti. <br />çok zevkli.

kiminle evleneceksin sorusuna cevap vermek

-hali hazırda bir aday yoksa- bir tür geçiştirme salvosu. evet, cevap veriyorum; sekiz. <br />avrupa yakası'nın bir bölümünde burhan'a hamile olduğunu söylüyor doktor. bu da duruyor, kimdenmiş ki diyor. bu da o hesap.

mutsuzluk giderme aracı olarak alışveriş

doğruluğu olmayan önerme. alışveriş keyifli keyifli yapılan bir şey değil mi? bi de üşengeçliğe yer yok, denemeden ay bu mu o mu müzakereleri yapmadan ne alıyorsun öyle? keyifsizsen, üstüne üstüne gelir o mağaza. ama ne zamandır alayım diye sayıkladığın pahalı şeyleri mutsuzum ayağına alıyorsan, minareyi çalan kılıfını hazırlamış derim, saygı duyarım.

bir yerde okudum

trip yapmasana bana

şöyle diyaloglar doğuran cümle. <br /> <br />- trip yapmasana bana. <br />- ne trip yapıcam sana ben. trip dediğin muhatap olana yapılır. sana yaptığım triplerim ziyan oluyor, yerlerde parçalanıp ölüyorlar. trip yok sana. <br />- çok tatlısın. <br />- ihi. he mi?

içimde kalsın istemedim

bana sorsan, bırak oldukları yerde kalsınlar diyeceğim "canım istedi yaptım"gillerden bir söz. <br />niye söyleseydim ya luce demeyin, söyleyince geçmiyor siniriniz. daha da sinirleniyorsunuz. ben iyiliğiniz için söylüyorum.

büyük camlı bir evin günbatımına bakması

bir alkol ikindisi'nde düşlediğim mekan. <br />"kesilmiş limon dilimleri gibi düşüyor güneş / votka bardağımın içine" diyen şaire selam ederim tabii. unutur muyum?

ilişki türleri

ciddiyetin mühim olduğu muhataplar. <br />ahmet kural'ın deyişiyle, "bizde iki tür ilişki vardır feride. ciddi düşünülenler, henüz ciddi düşünülmeyenler. fakbadi ney laaan?"

kıskandırmaya çalışılmak

"seven kıskanır" mottosuyla "du bakim beni ne kadar seviyor" anketidir. <br />her anket gibi klişedir. bunu yapmaktan ziyade bunu niye yaptığınıza odaklanırsanız belki daha faydalı olur.

cüzdanda kondom taşımak

"nasıl marjinal hayatlar yaşanıyor arkadaş" diyerek şaşırdığım şey. 7/24 sevişmeye hazırım melahat mi demek istiyorsunuz? çok itici bence, epey bön bir tarafı da var. ne şimdi bu yani, çekil git! <br /> <br />ps: ben de kalemliğimde tirbüşon var diye aykırıyım sanıyordum ya, püüüü.

geçerdi hep

ince belli bardakta çay içmek

olması gerekendir. olması gereken zaten bu. <br />kupada içince bir şey anlamıyor insan yahu.

karda yürümek

bir ankara güzelliği.tek başına da olsanız yanınızda biri de olsa, karın yarattığı şahane sessizlikte kendinizi daha rahat duyabilirsiniz. en güzel sohbetler hep bu tür yürüyüş anlarına bahşedilmiştir. arka fonda da şu çalsın; <br /> <br />http://www.youtube.com/watch?v=3el_-rrvdfo

misafiri iyi ağırlama çabası

bir kadınlık bilgisidir. bir tür bug. <br />alalade bir vaziyette arkadaşlar bir uğrayacakmış diyen adama, neeeaa bu şimdi mi söylenir demek gibi. ya n'olcak bir cevap değildir bu anlarda. siz hiiç farketmeden annenizin içinize bıraktığı bubi tuzaklarından biri uyanır, siz etrafı toplamaya adam da şaşkın şaşkın sizi seyretmeye başlar. bir tür kendini sevdirme isteği belki, ilk izlenimin kötü olmamasını sağlamaya çalışmak. sorumluluk duygusu da var. klişeler de tabii.

iç sesin bir türlü susmaması

iç sesinizin sizinle başka türlü baş edemediğini gösterir. iki dakika türünüzün üyesi gibi davransanız, o zavallı da sürekli mesai yapmak zorunda kalmaz. bunu bi düşünün.

fatih özgüven

radikal'de sinema yazıları yazıyor. o nasıl bir film hafızasıdır, muazzam. <br />muazzam bir çevirmen aynı zamanda. fatih özgüven türkçesi diye bir şey var sevgili romalılar, iman edin. <br />öykülerini de çok beğeniyorum. sarsıcı. <br />

bizim büyük çaresizliğimiz

barış bıçakçı'nın şahane kitabı. seyfi teoman'ın şahane filmi. <br />kitabını bitirdim bugün, ve bir daha izledim filmi. kitabını okumadan izleyerek nasıl da haksızlık etmişim güzelim filme. bütün o sahne geçişleri, duraklamalar, anlar, karakterler hepsi anlam kazandı birden. görünmez bir altyazıyla izledim filmi adeta. hepsinin ne hissettiğini anlayarak izledim. barış bıçakçı'nın şahane öykücülüğüyle, cümleleriyle... <br />kitabı okunmadan izlenmemesini can-ı gönülden tavsiye ettiğim film.

bir süre yere paralel gittikten sonra

okuduğum ilk barış bıçakçı kitabı. elimden bırakamamıştım, insan bazı kitapları okurken açık havaya çıkmak istiyor, bu da öyle. çok çok güzel kitap.

baharda yine geliriz

şahane bir barış bıçakçı kitabı. <br />en çok güneşli bir sonbahar günü ankara'ya yaraşır bu kitap. ben öyle yaptım.
  • /
  • 80
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1594

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.