missy

Durum: 5469 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 21876 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 274

magic mike

2012 yapımı, fevkalade eğlenceli bir steven soderbergh filmi. <br />konumuz erkek striptizciler ve hayatları. anlatması bile kolay bak, ne kadar güzel. <br /> <br />sizin için güzel bir parça seçtim: <br /> <br />https://www.youtube.com/watch?v=b2bnu8vq90y

music from another room

bugüne kadar izlediğim en şeker, en naif, her saniyesinde yüzüme mutlu, heyecanlı, hüzünlü, özlem dolu çeşit çeşit gülücükler yerleştiren film. <br />1998 yapımı olması dolayısıyla, jude law kaç yaşlarında bilmiyorum ama oldukça genç ve -tanrım- inanılmaz tatlı. bu adam gerçek hayatta nasıl biri bilmiyorum-çapkınlığı dışında- ama bana sanki gerçekten böyle biriymiş gibi geliyor, neşeli, hayat dolu, çocuksu ve romantik. ne olursa olsun, şu filmdeki halini sevmemek, ben de istiyorum dememek elde değil. <br />özetle, iyi ki izlemişim dediğim ve çok büyük bir olasılık bundan sonra da sık sık izleyeceğim, gerçek bir romantik komedi. <br /> <br />repliklerde ise efsaneler gizli. <br /> <br />jesus: my name is jesus. ı was named after a band leader in panama city. <br /> <br />bu da filme adını veren replik(aşk'ın nasıl bir şey olduğunu anlatıyor): <br />danny: you know how when you're listening to music playing from another room? and you're singing along because it's a tune that you really love? when a door closes or a train passes so you can't hear the music anymore, but you sing along anyway... then, no matter how much time passes, when you hear the music again you're still in exact same time with it. that's what it's like.

bülent arınç

paris'te öldürülen pkk'lı elebaşlarına çok üzülüp, ağlamış adam. hep ağlıyor zaten son zamanlarda. ne zaman ne için ağlayacağını kestiremiyoruz artık; tetikte, endişeyle bekliyoruz, devlet erkanından ne de olsa. <br /> <br />retarded moduna bağladı sanki son zamanlarda. bir doktora görünsün bence, baştan aşağı check-up falan yaptırsın. <br />üzülüyorum valla, gitti gidecek, hiç iyi görmüyorum halini son zamanlarda. <br /> <br />

peygamber efendimizin hırkası

feysbukta görücüye çıkmış efendim. beğenen var, beğenmeyen var, kurban olan var elbette. <br />sabah sabah yorumlara bakıp gülüyorum. <br />nerden biliyorsun onun olduğunu diyen şüpheciler var. onun olduğunu ispat edebilir misin diye sormuş hatta. <br />bu dönmedolap içine bir şekilde karışmış ama bu işlere aklı ermeyen zavallı kathy var bir de. <br /> <br />

yeni sözlükteki eksiklikler

ne yazık ki sözlüğün eski halini aratıyorlar. <br />madem eksikler var, madem bitmemiş neden bitene kadar eski haliyle devam edemedik anlamadım. <br />bu arada online yazar listesi güncellenmiyor. takılı kalmış bir noktada. <br />bir de mesaj yazdığınızda ve gönderdiğinizde gidip gitmediğini anlayamıyorsunuz çünkü aynı sayfada kalıyorsunuz. en azından "mesajınız gönderildi" uyarısı çıksa, ya da mesaj sayfası yenilense iyi olur diye düşünüyorum.

fakemoody

kendisini mark ruffalo'ya benzettiğimi daha önce söylemiş miydim? <br />ama daha uzun ve kesinlikle daha akıllı. aslında çok akıllı, bazen canımı sıkıyor bu durum. <br /> <br />hayır, aptal değilim. olsam canım sıkılmazdı zaten. <br />

sözlükle ilgili istekler

oy vermek gibi fani şeylerdir mesela. <br />burası bir sözlük ve oy veremiyoruz amirim. ya da veriyoruz ama görünmüyor, fazla sanal olmuş sanki. <br /> <br />"oy kullandınız da ne oldu?" dersen sen de haklısın ama sen bir düşün gene de amirim. <br /> <br />

muammer güler

"hrant dink, 2004 yılında istanbul valililiği’ne çağırılıp mit mensupları tarafından tehdit edildiğinde istanbul valisiydi. cinayet hazırlıkları yapıldığı istanbul valisiydi. trabzon emniyeti’nden istanbul emniyeti’ne şubat 2006’da yasin hayal’in hrant dink’e karşı ses getirici eylem hazırlığında olduğu yazısı gittiğinde istanbul valisiydi. cinayetin ardından en kritik deliller, video kayıtları silinirken istanbul valisiydi. bütün bu süreçte dink’i korumayan, aksine onun ölümüne zemin hazırlayan devlet görevlilerinin en başında gelen isimlerden biridir kendisi. onun içişleri bakanı olması, türkiye için büyük bir ayıbı işaret ediyor. ama dink cinayeti davasında biz bugüne kadar ayıptan başka bir şey görmedik. bu da, o ayıplar deryasında yeni bir damla oldu işte. vatana millete hayırlı olsun." <br /> <br />http://t24.com.tr/haber/rober-koptas-onun-icisleri-bakani-olmasi-turkiye-icin-buyuk-bir-ayibi-isaret-ediyor/222277

renkli rüyalar oteli

"sarhoş olsak ya <br />kimiz unutsak ya <br />bulut olup iç içe bardaktan boşalsak ya <br />sarhoş olsak ya <br />tek vücut olsak ya <br />yüksek doz aşk alıp <br />burda mutlu ölsek ya... <br />yıllar önceydi çok da güzeldi <br />şimdi düşününce benimsin demiştim ben de senin..." <br /> <br />hep böyle hatırlamak istediğim şarkı. <br />çünkü sen hep böyle güzel kal istiyorum hatıralarımda. sen benim, ben senin. <br /> <br />benim renkli rüyalar otelim sensin. <br /> <br /> <br />

little wing

jimi hendrix'in muhteşem şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=tub76z1gtks


well she's walking through the clouds
with a circus mind that's running wild
butterflies and zebras
and moonbeams and fairy tales
that's all she ever thinks about
riding with the wind.

when i'm sad, she comes to me
with a thousand smiles, she gives to me free
it's alright she says it's alright
take anything you want from me, anything
anything.

fly on little wing,
yeah yeah, yeah, little wing

ekşi sözlük

solundan kalkmak

cenaze

acının en buruk köşesi. sevdiğiniz, değer verdiğiniz bir insanı bir daha göremeyeceğinizin belgelendiği an.
uzun zamandır görmediyseniz, konuşmadıysanız hatta, çaresizce keşkeler dolanır beyninizde. eski günlere dönüp, gene o yuvarlak masanın etrafında kocaman bir aile olabilseydik burda buluşmak yerine dersiniz.
en kötüsü artık isteğiniz ve iradeniz dışında tüm bağlarınızı kopardığınız, çocukluğunuzun, gençliğinizin en güzel günlerinin geçtiği o güzel evin artık sizin olmadığını, bunca yıl sonrasında acı bir kayıp için bulunduğunuz bu yere bir daha gitmeyeceğinizi ve kefeninin üstüne toprak attığınız, sizi çocukken tanıyan ve büyümenize şahit olan, anlayan, koruyan o güzel insanı mezarında bir daha ziyaret edemeyeceğinizi bilmektir.
tek yapabileceğiniz aklınıza kazımaktır o anı ve ondan önce yaşanan tüm güzel zamanları. bundan sonra da, hatırladıkça, geleceğiniz ilk ve son nokta budur, acı ve buruk bir cenaze töreni.

anlayışlı kadın modeli

iyi anne olur. bu da bize yeter.

cheeky monkey

amerika'dan bildiren yazar. atatürk'ü, obama ve george bush ile aynı çizgide değerlendiren "big american dream" inançlı genç kişi.
en sevdiği şehir istanbul imiş. kaç şehir gördüyse, kuşbakışı baktığı ülkemizde.
google earth'ten görmüş olabilir.
benim de bu kadarını yazıp, söyleme özgürlüğüm var bak, oh la la.

american dream

eşitlik ve özgürlük temeline dayanan, çalışanın her zaman destekleneceği ve başarıya ulaşacağı, mutlu ve refah bir toplum üzerine kurulu amerika birleşik devletleri'nin milli inancı.

böyle başlamış ama zaman içinde kendi kendine yetememiş olduğu aşikar.

sırrı süreyya önder'in suriye ve akp ilişkisi bağlamında yaptığı göndermede, bu ideal ile başlayan rüyanın geldiği nokta şöyle:

"...şu an savaşı en çok isteyen işbirlikçi büyük sermaye... niye? siz sıkıntılarınızı ancak ihraç ederek çözebilirsiniz. batı bunu hep böyle yapmıştır. kendi iç sıkıntılarını yoksul ülkelere ihraç etmiştir ve bu kendi ülkesine refah ve nispi bir barış olarak geri dönmüştür."

bir zamanların rüyası, zamanla kendisi dahil tüm dünyanın kabusu olmuş durumda.

hayat içki ve seksten ibaret değil

bu muhteşem sözlere sahip şahsı feyz alarak, kulaklarını sık sık çınlattığım cümle.

- bak tatlım, hayat şeker ve çikolatadan ibaret değil, tamam mı?

- bak birtanem, hayat oyuncaktan ibaret değil, tamam mı?

işe yarar mı bilmem, ama şöyle bir bakıp kalıyorlar suratıma, anlık da olsa.

kurban bayramı

bütün şehrin ahır gibi kokmasına sebep bayram. derdim o değil, daha beteri kan kokusu saracak yarın tüm sokakları, evleri.

tam bir vahşet, bu devirde hala, inancı gereği kurban kesenleri anlamak benim akıl sınırlarımın epey dışında.

bayramı şeker ve çikolata ile kutlamak, kucaklaşmak var. sevmek, sarılmak, hasret gidermek var, neyine yetmiyor bu kadarı insanların acaba?

29 ekim 2012

cumhuriyet'imizi, ilan edildiği yerde kutlamak isteyen sevgili vatandaşlarımızın, 2 ton tazyikli su üstüne biber gazı yiyip, cumhuriyet'in bekçisi olmasını beklediğimiz ankara cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturmayla ödüllendirildikleri gün.

(bkz: hayda bre)

mum

(bkz: mum ışığı)

http://www.youtube.com/watch?v=wvgrnelq1dw
  • /
  • 274
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 5469

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.