nikkou

Durum: 39 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:42

Puan: 156 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

çocuk taklidi yapan kadınlar

o ses ve mimiklerle sevimli olduğunu zanneden kadın tipidir. özellikle sizden bir talepleri olduğunda kullanılır. 47 yaşında hala bu şekilde konuşarak sevimli olduğunu zanneden bir tanıdığım bana göre rekoru elinde tutmaktadır.

mina urgan

1998 yılında çıkarmıştı 'bir dinozorun anıları'nı. mest olarak okumuştum. sonrasında da diğer gezi kitabı geldi. türk edebiyatının önde gelen isimlerini görerek, onları tanıyarak, sohbet ederek büyümüş, hayatı çok iyi anlamış ve tadını çıkarmış bir yetişkindi. ateistti ama ben yine de allah rahmet eylesin demekten alamıyorum kendimi.

lie to me

yeni sezon bölümleri ekim ayı itibariyle digiturk fox life kanalında gösterilmeye başlanmış, reservoir dogs isimli filmle gönlümüze taht kurmuş tim roth'un yudumis'in dediği gibi döktürmekte olduğu dizidir. tavsiye edilir.

en çok söylenen yalanlar

-aaa kalp kalbe karşıymış, ben de tam seni aklımdan geçiriyordum ki sen aradın.

aşık olunacak erkek

kaç kilo olursanız olun 'muhteşem görünüyorsun' diyen erkektir.

yolda sigara içen kadın

kapalı mekanlarda sigara içmenin yasaklandığı bir ortamda el mahkum sigarasını dışarıda içen insan tipidir. yadırganmamalıdır. hiç kimsenin sigara içmediği bir toplum olamayacağına göre, gözlerin bu duruma yadırgamadan alışmaya başlaması gerekir.

akıllı kadınların yalnız olması

maalesef genelde doğru bir tanımlamadır. zira erkeklerin çok azı aklını kullanarak ilişkiyi, olan biteni sorgulayan bir kadına hayatlarında yer verme cesaretini gösterebilmektedirler.

kantite

ingilizce 'quantitiy'den.

grey's anatomy

digiturk'ün yeni sezonun ilk bölümünü bu gece yayınlaması beklenen, aralarda saçmalayıp pembe dizi kıvamına gelse de, özellikle son sezonda toparlanmasını bilmiş, kaçırılmaması gereken dizisidir.

mehmet ali erbil

az önce internet sitelerinde alevilerden gelen tepkiler üzerine çarkıfelek programının yayın kaldırıldığını okuduğum şovmendir. özür dilemesi yeterli gelmemiş demek ki. canlı yayın potudur özünde, aleviler kendileriyle bağdaştırmadıkları için haklı olarak kızıyorlar da, bu kızmalar sebebiyle, 'mum söndü' incisini! alevilere bağlamayanların zihninde de alevilik ve bu inci yan yana gelmeye başlıyor diye korkuyorum. biraz hoşgörü lütfen...

brothers and sisters

sezon finaliyle bomba gibi bir finale imza atıp beni kotuğa çivilemiş dizidir.

house

yıllardır digiturk'ün dizimax kanalını şenlendiren, karizmatik, huysuz, kendisiyle ve tüm dünyayla kavga halinde bir doktorun ve onun dr. house'un işkencelerine rağmen başarılı ekibinin anlatıldığı mükemmel ötesi dizidir. doktorumuz house diagnostik departmanının başıdır. diğer branşlarda ve acilde tanı konulamayan ve genelde ölmek üzere olan ya da çok iyiyken departmana gelerek durumu yine de giderek kötüleşen hastalara binbir uğraşlarla, birbirinden ilginç sebeplere dayandırılarak tanı konulmaktadır.

80'ler

alına takılan bantlar, espadril ayakkabılar, zımbalı kotların revaçta olduğu yıllardır. müzik açısından ise sonsuz bir festivaldir. dire straits diyorum, queen diyorum, u2 diyorum, bruce springsteen diyorum, bon jovi diyorum, aha diyorum, madonna diyorum, man at work diyorum daha ne diyeyim?

the earth is my witness

hollandalı rock grubu the gathering'in bir parçası. sözleri;

mother earth look at her closely
she looks at her baby and she sighs
the slight breathing pause that she
takes it builds her and
makes her strong

she refuses to give her up
and we close our eyes

her hands touch the round stomach
and feel the kick
the eyes that have seen so much cry
with the water she starts to rinse her face

and refuses to give her up
and we close our eyes
and you close your eyes

ukdeci: timemechanic

listeria

taraf gazetesinin ortaya attığı, burger king ve maret'in bazı ürünlerinde de yapılan analizlerde çıktığı iddia edilen, bu sebeple imha edilmesi gerekirken sırra kadem bastığı iddia edilen toplam 12 ton ette bulunduğu söylenen bir bakteri türüdür.

bu bakteri sağlıksız ya da uygun olmayan koşullarda hazırlanan gıda maddelerinin çiğ ya da az pişirelerek (et ve pastörize edilmeyen sütten yapılmış peynir v.s) tüketilmesiyle insan vücuduna girermiş. bazen salgın halinde enfeksiyona sebep olabilirmiş. özellikle yaşlılarda, yenidoğanlarda ve bağışıklık sistemi yetersiz olan kişilerde ölümcül enfeksiyonlara sebep olabilirmiş. aman ne yediğimiz içtiğimize dikkat edelim.

hybris

hoş gelmiş hatta sefalar getirmiş bir yazardır. mitolojiye göre annesi koros'tur. hayasızlığın, ölçüsüzlüğün sembolüdür. ismi gibi sıkı betimler göreceğimize eminim ama sımsıcak ve bir tanedir o.

evli olduğu halde alyans takmayan erkek

abartılmaması gereken bir tür insandır. kadin da takmiyorsa erkeğin alyans takmaması asla bir sorun teşkil etmemelidir. insan aklina koyduğunu yapar; ister alyans taksın ister takmasın. söz konusu olan şey çapkınlıksa alyanslı alyanssız evli erkeklerle beraber olan bir takım kadınlara ne diyoruz?

uyku

nietzsche'nin üzerine mükemmel bir laf ettiği hal. "sleeping is no mean art. for its sake, one must stay awake all day."

defaten

genelde 'ödeme' kelimesiyle yan yana göreceğiniz sözdür.

kadın sözlüğü

daha çok yeni, umarım zaman içerisinde dem alacak. moderatörlerin en büyük başvuru kaynağı yazım kılavuzudur zannımca. zira kimseye faydasi olmayacak betimler, rahatsız edici argo ve küfürlere rastlanmaktadir ancak ne küfür ne argo, ayrı yazılan iki kelimeyi bir kelime halinde yazma gafletine düşerseniz, betiminizin çöpe gitme olasılığını garantilemiş olursunuz.
  • /
  • 2
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 39

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.