paytakördekyavrusu

Durum: 193 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:42

Puan: 772 -

8 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 10

aynı takımı tutan sevgililer

çook keyifli durumdur. beraber maç izlemek gibisi yoktur.

(bkz: galatasaray)

14 şubat 2011 sevgililer günü

benim için kabotaj bayramıyla aynı değerde olan özelgün!

rakı

adaptır.

ılık bir bahar akşamı müzeyyen senarı katık ederek yanına azcıkta peynire bulanarak başlarsın demlenmeye, rakıyla demlenilir, bilen bilir sakince güzelce sohbetle hüzünle eğlenceyle olur ama illaki demlenilir..
çok yemiceksin rakının yanında az olucak mezen tezat olarak bir bavulda laf getiriceksin yanında;çözülmeyeni çözüceksin o masada yada çözemesen bile çözmüş gibi rahat hissediceksin..kalbin hem ağrıcak içerken hemde ferahlayacak.
yavaş içiceksin,arkandan kovalayan olmayacak hiç bir zaman.
yada foçadasın mesela ayakların suda masan en vasatından tahta ,sandalyende öyle,hafif hafif vururken ayağına ıslaklık peynirin karpuzun tadını harmanlayacaksın rakıyla.
iyidir rakı iyidir; dedim ya adaptır diye; yaşama adabın yoksa eğer anlayamazsın onun tadını malesef.
(bkz: recep tayyip erdoğan)

tribüne oynamak

adnan polatın , korkudan akepeye yaptığıdır

karşıyaka

memleketim.

izmirin her taşına kurban olurum ama karşıyakamın yeri farklıdır sözlük. gözümü onun gökyüzüne açtım ben, sahilinde fink attım yıllarca her ara sokağına girip çıkılmazından bile çıktım, bisikletle talan ettim her yolunu.
yaşadım yaşıyorum ben karşıyakamı, midyecisinden kokoreçcisine; yerde fıstığından barınağına; esnafından açık hava tiyatrosuna kadar bayıldığım tüm yerlerin sahibidir. bakmayın sonradan uzadı bostanlı mavişehir diye ama işin özünde karşıyakadır denizin diğer tarafı her daim.

galatasaray taraftarı

24 yıllık hayatımın kendini bilen dönemi olan 20 yılı boyunca delisi gibi tutkunu olduğum takımın taraftarlarıdır.
yensekte yenilsekte, değmeyenlere rezil olsakta hep rengini görünce şükrettiğim takımımdır galatasaray ve dolayısıyla bende o takımın taraftarıyım.
cmt akşamı izledim açılışı, tayyipin arenaya girişini, öncesi yapılan mikrofonlu ve yağlı konuşmaların hepsini dinledim izledim. yavaş yavaş gaza getirildi önce tribünler sonra çıldırtıldı ve padişah kovuldu. sonra gelsin tepkiler gitsin suçlamalar; ertesi gün daha da çirkef bir hal alan beyanatlar, kraldan çok kralcı olmalar filan.
kendini durduramayıp " babası belirsiz şerefsizler" diyen bir bürokratımız var bizim çok şükür ki; aile meclisiyle oturup karar alan ve artık galatasarylı olmadığını bizden olmadığını söyleyen bakanımız var mesela. inanın nasıl üzüldüm, pavlovun köpeği gibi koşturup duran bakanlarım zaten tutmayın siz bi zahmet galatasarayı!
arenanın yapımına buuuu kaaadaar masraf yapılmış, katkı sağlanmış bumu olmalıymış mükafatı? ulan çok pardon ama cebinden mi ödedin o parayı be adam?benim vergimle ödedin, yaptırdın ben verdim bir nevi onun parasını, e bende helal ettim sana ne!!
bugün bekir çoşkununda yazdığı gibi seçim zamanı dağıtılan kömürü kabul etmemiştir galatasaray! bu biline. bedava değil mecidiyeköyde şehrin göbeğindeki yerini bırakıp geçmiştir arenaya,haa geçmeseydi evet daha iyiydi belki, ama ona ikram edilen bir lütuf değildir orası!
adnan polata da değinmeden edemicem bir gs taraftarı olarak! sussana be adam sussana,ne demek kamera kayıtları bulunucak protesto edenler bidaha alınmıcak filan? sahip çıkmak ders:1 dir taraftarlık raconunda, unutma ki başkanda olsan önce gs taraftarısın sende! taraftarın yapmış birşey, önce bir durup tasvip etmiyorum de ama önce sen ateşe atma onları! onlar olmasa sende olmazdın unutma!ne başkanlar ne yönetimler gördü bu takım güvenme bu kadar kendine, şu saatten sonra sana yakışan bişi yok ama istifa et şanın yürüsün bari.
soytarı terk etti diye, yıkılmıyor kralın sarayı işte unutma!!

çikolatanın olmadığı bir dünya

içinde osmanın olmadığı " öyle bir geçer zaman ki dir"

çocuk da yaparım kariyer de

söylemesi kolay, yapması zor eylemdir. yok canlarım ciğerlerim o iş öyle olmuyor malesef.
şimdi zaten bir kadın olarak kariyer yapması zor olan bir sektörde yaşam savaşı vermekteyim.kariyer basamaklarını seke seke çıkmak öyle sakız patlatmaya benzememekte bu biline, sonra bir izdivac gerekmekte kanımca çocuk meselasi için, haa yine hava hoş benim için evlenmedende karışırım çoluk çocuğa ama aile fertlerim için toplu katliam sebebi bir husustur bu.
velhasıl diyeceğim odur ki; akşam 7 ye 8 e kadar debelen dur sonra eve gel yemek çamaşır bulaşık sofra topla ütü yap sonra çocuklarının babası evinin beyi! gelsin onu hoş tut filan zor işler bunlar çok zor hemde, bide vır vır bağıran veletler etrafta. bu denli komplike adımlar bana ağır, elbette vardır yapanlar bunun için yaratılmış süper hatunlar lütfen siz şansınızı onlardan yana deneyin, ben böyle 7 günün 3 gününü depresyonda geçirmeye meyilli, televizyon karşısında türk filmlerimi izleyerek saçlarımı tepeden toplayarak çitlediğim çekirdeklerimin kabukları altında boğulmak için filan uygunum.

öyle bir geçer zaman ki

dün geceki bölümüyle yine içimi dışımı yer değiştirtmiş dizidir efendim.

çok pis gaza geldim sözlük söylemeden edemicem. lan carolin sen ne kemçük ağızlı sen ne fesat ne hadsiz bir karısın yahu! cemileyi rezil ettin yetmedi osmanı bir başına odalarda ışıksız bıraktın yetmedi kalktın bide osman korkak osman korkak diye bacak kadar çocukla (ki senin bacağın kadar bile değil kazulet) dalga geç. ulan dengin mi o senin gerzek karı? çok pis hırs yaptırdın bana, dün gece kendimi televizyona karşı küfrede küfrede giderken buldum sayende. ya kalsaydı o çocuk arabanın altında hı? kim vercekti hesabını? bak lönk diye yapıştırmana hiç değinmedim daha farkındaysan,sana mı kaldı o çocuğa vurmak öyle?
ama yani osmana vurduktan sonra alinin feryadıyla götüne lif yağı sürülmüş gibi kaçışınıda anırmaya yakın bir gülmeyle izledim oynak karı seni! ulan 2 çarşaf yıkadın diye ne trip attın be? hem sanki keyfinden çiş baptı o çocuk? osmancığın tek başına yatması gerektiğini biliosunda kemçüğüm, korkunca çiş bapabileceğini bilmiomusun lan ?
ulaan ali ulaaan ali senin zaten yatıcak yerin yok biliosun dimi bunu? her salı 60 milyon ebeni seviyor, ulan ne uçkur meraklısı adam çıktın be sen? çocuk aşağıda bi başına karı saçını yanına alıp devirdimi gözlerini toplayamıosun ağzını allahın cezası!

aaah metem güzel metem o nasıl bir mandolin aşkıdır, o nasıl bir azimdir yemin ediyorum, tarkan markan olucak sanırım en sonunda kendisi. ayrıca kızılcık şerbeti müzik hocası öpünce seni bende heycanlandım enaz senin kadar , hani olaydı evimde bir kamera göreydiniz benimde gözlerimdeki telaşı sanki beni öptü kızılcık şerbeti yani o derece.

bir diğer kızılkafa aylin ulan valaa sen oynak olucan ben anladım seni, soner yada kardeşi farketmio anladık biz onu ailecek. ne şaşırdın kızım annen temizliğe gidiyor diye, ne var lan ha ne var? bu memlkette kaç kişinin anası gidiyor temizliğe biliomusun sen? o kadın gitmezse sen gitcen sanki allahın cezası!

berrincim sende azcık daha tutuvereydin kendini yavrum yada daha komplike bi yalan diyivereydin, yani yada her boku yedinde istedim yaptım anne diye savunmada neyin nesi? biz 2011 de yapamıyoruz bunu sen kalk 1960larda kur böyle cümleler hey yarabbim.
osmanım küçük tatlı şirin osmanım benim, nedir çocum senin çilen? parası neyse ödücem yemin ediyorum alıcam kanal dnin elinden seni yeter yahu,aynı bölüm içinde hem çiş yaptırttılar hem ağlattılar hem tokat yedirdiler hem araba çarptırtlar hiç bişi yetmedi buz gibi sulara attılar. ulan bu ülkeye kastınızmı var sizin lan? bide yanındaki çocuğun kalkıp gittiğini anlmayan kaptan ali beynini mıncıklıyım emi senin? gerizekalı!!

strahd von zarovich

dizi muhabbeti

istediği yazıyı okuyabilen,okumak istemediğini geçebilen,kafasını ütületmeyen insanların yazdığı bir sözlükte yapılan diğer bütün konularda olduğu gibi yapılabilen muhabbettir.

en karanlık geceyi bile aydınlık bir sabah bekler

ümit etme cümlsidir.

dönem dönem karamsar zamanlarım oldu beim hayatımda,insanın ama yeter dediği anlara sahip oldum ve evet hepsi geçti, zaman en iyi ilaçtı hep kimisinde hızlı kimisinde yavaş aktı.

şimdi başka bir dünyyada yine zor zamanlarım var benim gecelerim bir hayli karanlık yine tamamiyle benim tercihim olan sebeplerden ötürü yıldızların hepsini söküp attırdım uygun bir fiyata, herkesin gör dediğini ben kör oldum görmüyorum. hayat bize oyun oynuyor olabilirmi? gerçekten bunu düşünüyorum ben artık, kim doğru kimin için doğru bunları tartıyorum. herkesin tamam dediği mantığımımı dinlemeliyim yoksa akışına kapıldıığım kalbimimi? bu hayat benim hayatımsa eğer aydınlık sabahlarım çok yakın olmalı öyleyse bana değilmi? hep yaşanılan sıkıntı en büyüğü gibi gelir ya insana, işte bend eşimdi o noktadayım, en karanlık gecem bu benim ve aydınlık sabahlar istiyorum ben ve evet gittikçede korkuyorum o aydınlık sabaha uyanamayacağım için .

* çok kişisel oldu farkındayım ama dertliyim be sözlük,idare ediver, öptüm!

29 ocak 2011 izmir zirvesi

oley oleeey diye bağırarak naralar atarak katılacağım zirvedir efenim.

öpüşmek

kızgın kumlardan serin sulara atlamak sonra tekrar kızgın kumlara uzanmak, sonra tekrar serin sulara atlamak, sonra yeniden kızgın kumlar serin sular şeklinde giden süren eylemdir. güzeldir.

fenerbahçe

türkiye kupasını ancak rüyasında görebilen süper takımdır.

organ bağışı

mutlaka yapılması gereken bağıştır.kimbilir nerde nasıl ne şakilde yaşamaya çalışan birine can olmak nefes olmak gerekir diye düşünüyorum, öncelikle kendim sonra da allah gecinden versin ama sevdiklerim için.

mordoğan

virajlı yollarını atlatıp da denizi görebilirseniz eğer; sizi çok mulu edicek tatil beldesi, kasabasıdır.

herkes soyuna çeker

çeşitli aile fertlerinden bünyeme zıplayıp geçen türlü türlü saçma hareketimi açıklayan cümledir. evet malesef ya da iyiki herkes soyuna çeker. babamda dedemde ne varsa garip bulduğum bu ne yaa dediğim, ansızın bi bakıyorum şu cüssede vuku buluyor, kötü oluyor tabi insan ama işte soyaçekim napalım.

akademik takvim

bir deu mezunu olarak okuduğum uzun yıllar boyunca birtürlü beni memnun edemeyen takvim olmuştur.

biraz eskidir ama temizdir

gülen gözleri hatırlatan repliktir. müjde ar'ın canlandırdığı ismet yunusu'un oğlu temelle evleniyordu. temel'de evlatlıktan redediliyordu bu sebeple ee tabi adile naşit ve münir özkulun evinde yaşamaya başlıyordu.tam sabun köpüğü yapmadan önce, orda kaldığı ilk gecede adile naşit diyordu temele eskidir ama temizdir diye.

şimdi yazarken farkettimde emin değilim sanırım ama eğer demiyorsa bile ben o filmleri okadar çok izledim ki demekki desin istemişim ya da ben girip karenin bir tarafından diyivereyim.
  • /
  • 10
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 193

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.