confessions

nefaset

1. nesil Yazar

  1. toplam giri 1041
  2. takipçi 0
  3. puan 5862

ares

nefaset
ermenice bir erkek ismi.
gülben ergen ve mustafa erdoğan'ın çocuklarından birinin ismidir ayrıca. erdoğan'ın kökleri ermenidir, ergen ise sabetaycı. bu sebeple biraz abidik isimler seçerler çocuklarına.
(bkz:sabetay sevi)

hadi ordan

nefaset
hoşgelmiş yeni yazarımız. şimdiye kadar yazdıklarıyla da erkek dünyaya pek eyvallahı olmadığını hissettirmiş, canını sıkana hadi ordan! diyeceğini öngördürmüştür; izliyoruz.

susam sokağı

nefaset
çocuklara kavramları öğreteyim diye dünyanın en abuk ama inanılmaz şirin şarkılarını yapan program. kaç yıl geçti, nasıl da dilime düşerler bazen: - arada kaldım, tam aradaaaa... - bu benim önüm önüm önüm, bu da benim arkam arkam arkam...bu böyle sol, sağ diye gider. - dağdan bir kız gelir döne döne, döne döne bir kız gelir dağdan, bir kız döne döne gelir dağdan...uzaaaar. bir de ben, ana karakterler dışındaki yan karakterlere hastaydım: düdüklü uzaylılar, minicik kafalı dikine turuncu saçlı tiplemeler... bir de kurabiye canavarı; hangi arkadaşım demişti, küçükken ağzından dökülen kurabiye parçalarına yanarmış o da.

karsi pencere

nefaset
benim modka olur kendileri, önümüze gelene bin tekme falan oynuyoruz kendisiyle tenefüslerde. şimdi bunu yazdım ya, ceremesini de çektirir işkilli arkadaşlar ama, neyse. yok yani; sorusu olan, itiraz eden yazarlara 10 kez 20 kez üşenmeden açıklama yazmasak gam yemeyeceğiz. neyse konumuza dönelim: ters moderatör olarak görünmeyi göze almış, asıl derdi sözlük disiplini ve itinadan başka bir şey olmayan ve bu konuda oldukça emek sarfetmiş muhteremdir. şarap gibidir yani, değeri ileride daha çok anlaşılacak...

halo

nefaset
mütevazılığı ile dikkat çeken - yoksa çekmeyen mi - etraftaki curcunaya aldırmadan sakin sakin sözlüğe girip entrylerini yazan, işi bitince çıkıp kendi özeline dönen, böyle bir huzurlu yazarımız olur kendileri.

lolipop

nefaset
huysuz, mızmız çocukları susturmak için birebir şekerdir; bütün iyi niyeti sömürüp, herşeyi kişisel algılamakta, sıradan iken kendini farklı görmekte üstüne olmayan çocukları. anlatırsın, anlamaz; iyi ama şöyle dersin, hayır öbürü de der; senin yaşın yetmez, sen daha toysun dersin, bana ne bana ne diye zırlar; küsüp kollarını bağlar, yazmicam işte diyip omuzlarını inip kaldırır, iyi sen bilirsin dersin, 2 dk geçmez arkanı döner dönmez etrafı karıştırmaya başlar... ayyy, düşman başına! ver eline lolipop, gönder çocuk parkına, oyalansın! senin de kafan rahat eder, asıl işine dönersin...

kadın bedeni üzerinde suşi servisi

nefaset
kalantor beylere ve kalantor lezo lara sunulan, başta japonya ve sonra amerika olmak üzere bayağı bir evveliyatı olan fantezi. fotoğraflara yansıyan kısmı reklam, "biz de var" demek sadece. genelde birbirini tanıyan kadınlı erkekli gruplar bir odaya geçiyor ve kız, üstündeki suşi ve diğer yiyeceklerle grubun önüne servis ediliyor. yemeği atıştırırken ağzınız diliniz tabak kızın çeşitli yerlerine de denk gelebiliyor. kadını kırk düğüm atarak iplerle bağlayan, çiş yaparken izlemeyi seven, küçük liseli kızlara dil gösteren, üstlerine mum damlatan; bilimum iğrenç fantezinin göbeği japonya dan çıkması hiç de şaşırtıcı değildir.

sözlük yazarlarının küçükkenki yaramazlıkları

nefaset
- annenin kahverengi rujunu çikolataya benzetip ısırıp yemeğe kalkmak, - annenin kullandığı pembe hapların dışının şeker olduğunu farkedip, kutudaki hapların dışını emip emip beyazlayanları geri koymak, - sağlam bir sopa yiyene kadar üstten çıkartılan kıyafetleri hava fırlatıp avizeye asmak, avizeyi askı gibi kullanmak, - sehpa üstlerinde duran dantelleri toplayıp kıyafet içine sokarak kendine meme yapmak, sokağa çıkıp şöyle bir salınmak, annenin yere düşen dantelleri takip ederek sizi bulmasıyla defile yürüyüşünün son bulması,

aykırı

nefaset
kural dışı; belli bir ölçüye, kurala karşı durma hali. ama yanında getirdiği sorumluluklar vardır aykırı'nın: bir düzene, kurala karşı geliyorsanız onun yerine daha iyisini önermek veya yapmak zorundasınızdır. aksi halde, kuru kuruya kural tanımam demekle en fazla bozguncu olursunuz.

kendini seven seytan

nefaset
sözlüğü karalama defteri gibi kullanmaya ant içmiş yazar. hatta belki daha kötüsü; hani bazı insanlar vardır, telefonla konuşurken eline kağıt kalem alıp bir şeyler çiziktirirler. yönetim olarak ne yapsak da ne etsek, sözlük nedir, nasıl kullanılır öğretsek diye uykularımızı kaçırıyor kendileri. uyardığımız zaman da feryat figan!.. yok yani, sonunda eline bir lolipop verip parka oynamaya götüreceğiz heralde! - hayır çocuğum, lolipop yeter, bırak şimdi bir de uçan balonu.

nefaset

nefaset
bir yandan iş hayatındaki yoğunluk, bir yandan sözlüğümüzü daha güzel yerlere taşıma çabamız derken; şu aralar daha çok sözlüğün arka planında çalışmaya odaklanmış kişidir. önce marko paşa nın azmi, sonra bizim yardımlarımız... çok güzel olacak arkadaşlar, çok!
0 /