confessions

nira

1. nesil Yazar

  1. toplam giri 1221
  2. takipçi 0
  3. puan 4795

yanlışları yok farzetmek

nira
yanlışlardan korkan, çözmek için sabrı ya da gücü olmayan sistemin inkar ya da red yolunu seçmesidir. başbakanın ziyaret edeceği mahalleye cumhuriyet tarihinde ilk kez asfalt döken belediye, düşüp nazardan oldu diyen bünye, hata yapınca karı aklına uyduk demek, sistemin dayattığı ya da kendi hatasından kaynaklanan sorunlar için 3. şahsı hedef gösteren zihin bu savuşturma taktiğinin, yok saymanın bir parçasıdır.

çarşamba

nira
fatih'te bir bölge. feraceli kadın ve şalvarlı erkek cumhuriyeti. 3-4 yaşındaki kızların bile başı kapalıdır. kadının başı açığı, erkeğin nike, adidas'lısı hoş karşılanmaz. camiler birleşmiş milletler gibidir, diğer tarikatlardan ajanlar cirit atar.

ya beni de götür ya sen de gitme

nira
çorum yöresinden bir türkü. gayrı dayanamam ben bu hasrete ya beni de götür ya sen de gitme ateşi aşkına canım canım yakma çıramı ya beni de götür ya sen de gitme. yar yar vurdun bağrıma kızgın dağları ah viran koydun mor sümbüllü bağları sevdiğim geçiyor hasret çağları ya beni de götür ya sen de gitme

domuz gribi

nira
sağlık bakanı receğ akdağ'a göre türkiye'de; 500 trilyon ödeyip aşısını almazsak 21 milyon kişiye bulaşması bekleniyor. aşılı mı aşısız mı olarak öleceği açıklanmayan 5.300 kişi ise halen aramızda.

taraf

nira
r.t.e.'yi cumhurbaşkanı yapmak için üzerilerine düşeni hakkıyla yerine getiren yalakalıkta sınır tanımayan günlük gazete. yakın zamanda deniz dümbüğü adlı sosyal yardım kuruluşu ile gündemde olması bekleniyor.
0 /