confessions

sunshine

2. nesil Yazar

  1. toplam giri 2094
  2. takipçi 0
  3. puan 10785

türkiye

sunshine
yalnız ve güzel ülke diye tanımlamıştı bir yönetmen. en güzel tanımıdır sanki. yüzde 50 -50 bölünmüş, zengini, fakiri, çalanı, çarpanı, dindarı, din tüccarı bol ülkedir. hala güzeldir.

işyeri

sunshine
her türlü onursuzluğa şahit olabileceğiniz, yaşına, pozisyonuna asla yakışmayacak insanların ne dolaplar çevirebildiğini hayretle izlediğiniz, zemini kaygan yerdir. ayağı sıkı basmanız, mesafeli olmanız önerilir. taraflar sıklıkla yer değiştirir. baş döndürücü hıza yetişemezsiniz.

düğün

sunshine
herkesin eğleniyor göründüğü, kız tarafı ne taktı, oğlan tarafı ne yaptı dedikodusunun su gibi aktığı, zavallı gelinle, damadın yorgunluktan perişan olduğu, en mükemmel organizasyonu yapmış olsanız bile, mutlaka kusur bulunan masraflı kutlamadır.

en güzeli sünnet düğünüdür. tarafı tektir. taraflar arası çekişme minimum da kalır. anneanne-babaanne koltuğun iki tarafında oturtulur olur, biter.

fal

sunshine
kapatılmış fincanların fotoğraflarının çekilerek, internet üzerinde türlü sitelere yollanarak yorum alınan, teknolojik boyuta taşınmış sözde kader-kısmet habercisi.

fukuşima

sunshine
11.mart.2011 tarihinde 9 şiddetindeki deprem ve tsunaminin arkasından yaşanan nükleer felaketin merkezi. yedibin ilçe boşaltılmış, topraklarına ancak 30 yıl sonra dönebileceklermiş. 30 yıllık zorunlu sürgün.

ms hastalığı

sunshine
Multipl skleroz beyin ve omurilikte iltihabın izlendiği bir nörolojik hastalıktır. MS'te hastalığa neden olan yanlış çalışan bağışıklık sistemi hücreleri, beyin ve omurilikteki hücrelerin sinir kılıflarının hasar görmesine neden olmaktadır.
15-55 yaş hastalığıdır. Kadınlarda daha sık görülür. Sinsi bir hastalıktır. Asla dilemem ama böyle bir tanı konulursa hemen Çapa Tıp Fakültesinin yolunu tutun. Özel bir MS birimleri var. Çok ilgili ve çok başarılılar.

tecavüz mübah

sunshine
Tokat Halil Rıfat Paşa Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hocası Hanımefendi (!) nin, başlarını örtmeyen öğrencilerine sarfettiği sözdür. Hızını alamayan, hoca hanım ; " sizin sonunuz da özgecan gibi olur " diyerek, güzelce sıvamıştır.
sadece korkutun, tehdit edin, karalayın, yasaklayın, ayıplayın. bakın zihnıyetınız ne kadar başarılı, yoldan çıkmış bir toplum olduk olduk kurallarınızla .

berkin elvan

sunshine
kartal kaşlı çocuk. gezi olayları sırasında kaybedilen fidanlardan en küçüğüdür. onlarca şey anlatılmıştır hakkında. sapanı vardır, demir bilyeleri vardır, eyleme gidiyordur, hayır! ekmek almaya gidiyordur, annesi yuhalatılır, babası tehdit edilir.oysa sadece çocuktur. küçücük bir çocuktur. yoktur artık. umarım özgürlüğün tadını çıkaracağı bir yerlerdedir.

poyraz karayel

sunshine
başrollerini burçin terzioğlu, ilker kaleli ve yakışıklı bir veledin (Ataberk Mutlu ) paylaştığı , yardımcı rollerin en az başrol oyuncuları kadar dikkat cekici olduğu kanal d dizisi. hafif mafyavari bir dizi olsa da; bu mafya biraz ağır abi grubundan. İyi kalpli gibiler. carşamba akşamları dinlenirken izlenir.

ofiste tırnak kesen insan

sunshine
bir gün bornozuyla banyodan fırlamasından korkulan kişidir. nasıl bir pis huysa; tüm kişisel temizliğini ofiste yapmaya çalışır. daha geçen akşam yardımcı ablamız tarafından mutfaktan çıkarıldı. gerekçe , dişlerini mutfak lavabosunda fırçalamak istemesi. pis mi ? temiz mi karar veremedim ben bu kişiye.

2014 erkek şiddeti

sunshine
ülkemizde yaşayan kahraman erkeklerin sayısının hızla arttığını gösterir rapordur. kadını malı gibi gören, öfkesini, kinini, yetersizliğini, acizliğini, üzerinde güç gösterisi sergileyerek gösteren erkeklerimizin "gurur" tablosu, ülkenin kadınlarının bitmeyen çilesidir.

adalet bakanlığı'na ait rapordan alıntıdır. 294 kadın öldürülmüştür. . Bu kadınların dörtte 1’i 25 yaşın altındadır.
“Kadına Yönelik Hak İhlalleri” raporuna göre geçtiğimiz yıl 575 kadın erkek şiddetine maruz kalırken, 282 kadın hem taciz hem tecavüze uğradı.

(bkz:http://www.haberturk.com/yasam/haber/1045858-bu-insanlar-neden-olduruldu )

windows10

sunshine
bu yılın sonlarına doğru çıkacağı açıklanan yeni microsoft programı. microsoft, redmond’daki genel merkezinde detayların verildiği bir tüketici bilgilendirme toplantısı düzenledi. windows 10 beyaz yakalı, sıkıcı ve iş odaklı olmayacakmış.

f4

sunshine
iki genç fidanı ailesinden, sevenlerinden koparmış metal kuş. yazık oluyor. sarayımızla, dolarımızla, seçimimizle meşgulken ilgilenemiyoruz tabi böyle basit konularla. canlar gidiyor beyler! canlar !

özgecan

sunshine
güzel gözleri, geleceğe bakıyormuş gibi bakan derin bakışları, günlerdir gözümün önünden gitmeyen hunharca katledilen evlattır.
en üst kademesinden, en alt kademesine kadar cinsiyetçi mesajların verildiği; kadının sürekli karalanıp, insan sınıfından sayılmadığı bir toplumun her bir bireyinin ayrı ayrı sorumlu olduğu bir cinayete kurban gitti. ilk miydi ? hayır ! son mu olacak ? hayır !
kafalar değişmediği sürece çok özgecan kaybedeceğiz. çok evlat sadece fotoğraflarda bakacak derinden, derinden bizlere. bizse balık hafızalarımızla unutmaya hazır, yeni ah! vah! lara hazır bekliyor olacağız. Affet bizi güzel gözlü, güzel bakışlı kızım. affet!
0 /