confessions

tunaqua

1. nesil Admin

  1. toplam giri 6616
  2. takipçi 0
  3. puan 225462

facebook okur yazarlığı

tunaqua
okuma alışkanlığı olmayan canım insanımızın bu konusaki hunharca yaptığı mastürbasyon. iki özlü söz okuyup mümin olan mı ararsın, yiğitlerin er meydanında cenk eden klavye delikanlıları mı ararsın, koca arayan, çiçek böcek yazan mı? hepsi facebook denilen yüzsüz bir kitap okuyup duruyor.

en komiği de okudukları herşeyi gerçek sanıyorlar ya adamı deli ediyor.

dolar fiyatının artması

tunaqua
kimine göre cumhurbaşkanı konuştu da artı, kimine göre enflasyon var diye yorumlanan artış. hatırlar mısnız bilmem ama bu ülkede anayasa fırlatıldı diye bir gecede dolar da faizler de tavan yapmıştı. şu anki ortamda sadece roller, kişiler ve ortamlar değişti. o döneme göre daha borçluyuz ve daha dipteyiz. senaryo hep aynı.

anlayacağınız batı cephesinde değişen bir şey yok. tek başına gelen iktidarlara bakıyorum; hep ilerleme adı altında boş yatırımlarla halkı avutmuşlar. buna adnan menderesten tutun turgut özal'a ve son iktidara kadar her şey aynı olmuş. koalisyon hükümetleri de ardakalan enkazın altında kalmış. o şekilde yönetim sıkışınca da yine tek parti iktidarları olmuş.

bence karar vermemiz gereken şey "tavuk mu yumurtadan yoksa yumurta mı tavuktan ?" yoksa daha çok tartışırız dolar mı enflasyondan yoksa enflasyon mu dolardan?

ülkede bitmek bilmeyen pembe tablo

tunaqua
son 10 yıldır alice harikalar dünyasında olduğumuzu sandığımız table. bize söylenen şey beyaz tavşanı takip etmemiz ve halk olarak beyaz tavşanı takip ediyoruz. her seçim döneminde beyaz tavşan yani bizler ortaya saçılan bir sürü dezenfermasyonla araba farı görmüş hale gelsek te sonuçta seçim bittiğinde yine maceradan maceraya dolaşıp duracağız.

f-104

tunaqua
bildiğin uçan tabuttur. uçan tabut lakabını almaları da eski olmasından değil günümüz uçaklarıyla bile yarışacak hıza sahip olmasından dolayı güvensiz olduğunu düşünen pilotların kendi aralarındaki lakabıdır.

fuat avni

tunaqua
hükümet hakkında ne diyorsa çıkan hatta beşiktaş'ın liverpool'u penaltılarla 5-4 yeneceğini bilen twitter fenomeni.
tek kişi olmadığı kesin olmakla beraber elektronik güvenlik konusunda ülkenin içler acısı durumunu gözler önüne seren kişi.

söylediklerinin hepsinin çıkmasını bir tarafa bırakırsak; allah göstermesi bir savaşa girsek veya ters bir durum olsa her bilginin ortalıkta dolaştığını gözler önüne sermesi işin cabası.

hükümetle işi bitiiğinde veya emekli olduğunda beşiktaş çarşıda ganyan bayi işleteceği duyumlar arasında.

garry landreth

tunaqua
filial oyun terapisinin yaratıcısıdır. çocuklara bir şey öğretmenin en kolay yolunu oyun içerisinde ve çocuğun kendi öğrenme tarzıyla öğretme olduğunu fark etmiş ve bunu bir terapi haline getirmiştir.

ralph

tunaqua
sonunda sözlüğüne kavuşmuş yazar. avrupa birliğinin kapısında bekleyen türkiyemisali kapıda çok bekleyen ama sonunda sözlüğe girebilmiş yazar.
0 /