evlenme teklifi

kız kardeşimin düğünü var yakında. tabi doğal olarak konu üzerine sürekli konuşuluyor, düğünde o öyle mi olacak bunu şöyle mi yapsak diye. nikahta keramet vardır sözü doğrulanır gibi ailede ki tüm kadınların kısmeti açıldı bir anda, elinde annesinin yüzüğü ile evli bekar ayırt etmeksizin herifin teki çıktı hepimize sırayla evlilik teklif ediyor. lakin sorun adam daha 3 yaşında ki teklif ettiği herkesle kan bağı var.

önce büyük teyzeye gidiyor, " oguş sana bi şüpçücüm var " deyip avucunda sakladığı yüzüğü açıp uzatıyor, " kalım olumusun " ay balım benim kocam var ama diyor teyze.

bir kaç gün sonra yine aynı giriş cümlesiyle " anneanne senin kocan yok evlenebilimiyiz " anneannenin yüreği direkt reddetmeyi kaldıramıyor tabi başlıyor açıklamaya " ay ben sana kurban olurum, anneanne ölsün sana, ben çok yaşlıyım sen büyü ben sana çok güzel bir kız bulucam "

bu defa diğer teyzelerden birine gidiyor, sana şüpcücüm var düğünde biz de evlenelim mi diye uzatıyor yine yüzüğü. kaynanadan itiraz geliyor " ula ben öyle gelin istemem bu iş olmaz " diye, " yavru köpek gibi bakıp " ama anne şaşlalı pamuk gibi çok gücel " diye ikna etmeye çalışıyor annesini. böyle böyle 5 teyze, anneanne, hala falan derken bir düzineye yakın kadından nazikçe de olsa ret cevapları alıyor.

bakalım düğün günü nasıl bir hayal kırıklığı yaşayacak, nede olsa her düğünde illa ki gelinlik giymiş bir kız çocuğu oluyor, adım gibi eminim ki öyle bir kız görecek olursa ilk iş koşup annesinden yüzüğünü isteyecek. allah vere de kızın iyi bir anına denk gelsin.