nina

Durum: 812 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:42

Puan: 3248 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 41

estetik yaptıran arkadaşa söylenenler

estetik mağdurları

güzelleşeyim derken, çok ufak hatalarla geri dönülmez olumsuzluklar yaşayan insanlardır.
hele de bu olumsuzluklar insanın yüzünde olunca, sonuç korkunçtur.
genellikle ikinci operasyonla düzeltilmeye çalışılsada sonuç hep daha da kötü olur.

(bkz: dimyat a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)

sözlüğün yeni yüzü

'pardon yanlış oldu galiba, ben gri fonda mavi siyah hatta italik siyah yazıları olan bir alana geldim sanmışken bak nerelere gelmişim, hay allah dalgınlık işte kusuruma bakmayın' deyip çekip gidecekken, imaj değişikliğini farkeden yazarın gördüğü yeni yüzdür.

muntazam

derli, toplu. düzgün.

mirkut

yeni yıl, yeni yaş, yeni bir dönem, yeni sorumluluklar, yeni kızgınlıklar, yeni kıskançlıklar, yeni insanlar, yeni üzüntüler, yeni mutluluklar...yeni bir sayfa daha sana, istediğin gibi karala.

mirkut

istanbula gelip haber vermeyen mahluk. (bkz: yoksa başka biri mi var) (bkz: yuh lan)

eski donunu getir yenisini götür

t-box 'ın bir reklam kampanyasında kullandığı slogan. sloganın yaratıcıları ilgi çekici ve ilginç, üstelik te mahrem olan bu sloganla iyi iş çıkarmışlar kesin; peki bu akıllı adamlar elalemin eski donlarını ne yapacak? demeden de yapamıyor insan.

t-box

boyner grubuna ait ürün grubu. genç çizgisi, absürd reklam anlayışı ile mizahı içinde barındıran keyifli marka. e bazen bunlar manyak mı? diyor insan. (bkz: zır deli)

tırnak yemek

çocukluğumda büyüklerimin yememem için türlü yalanlar söyledikleri alışkanlığım. karnında tırnak ağacı çıkar dediklerinde kıçımla güldüğüm, büyüyünce kendiliğimle bıraktığım eylem.

boğaziçi üniversitesi'nin özelleştirilmesi

hürriyet gazetesi 'nin haberine göre; sermaye piyasası kurulu başkanı vedat akgiray ' ın verdiği öneridir.buna göre boğaziçi üniversitesi'nin türkiye'nin harvard 'ı olduğunu, ancak bir an önce özelleştirilmezse itü ve istanbul üniversitesi 'ne benzeyeceğini belirtiyor. (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/14502105.asp)

cuma'ya kalsa

hem korkarım hem çekerim diyen yapımcının işidir, cesaret güzeldir.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

an itibariyle girdiğimiz yeni gün ve tarihtir. (i: ''milli egemenlik ve çocuk bayramı'') dır ve dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır.

toplum içinde karısına kötü davranan erkek

tamamiyle hasta muamelesi yapılabilecek insan türüdür, acınasıdır. ''tüh ya adamdaki kompleks tüm ruhunu sarmış, yazık!'' denilebilir mesela. nasıl bir aşağılık kompleksi içindeyse işte o türden bir acıyla etrafınada acı çektirir böyleleri, çevresiyle de uyumsuzdur ki eğer eşi çevresinden takdir gören başarılı biriyse kompleksin boyutları üçe beşe katlanır, kıskançlık hatsafaya çıkar. yani işin özü şudur ki bu bir hastalık gibi kemirir durur onu ve aslında ne yapıyorsa kendine yapıyordur, acınası dedim ya...

istanbul oyuncak müzesi

istanbul oyuncak müzesi, göztepe, istanbul'da şair sunay akın tarafından 2005 yılında kurulmuştur. müze, türkiye'de türünün ilk örneğidir. sunay akın’ın ailesine ait tarihi bir köşkte kurulan müzenin açılışı 23 nisan 2005 tarihinde gerçekleştirilmiştir. müzede sunay akın tarafından dünyanın değişik yerlerinden toplanan 2000 kadar oyuncak sergilenmektedir. sergilenen eserlerin en eskisi 1817 yılında fransa'da yapılmış bir kemandır. 1820 yılında amerika'da yapılmış bir bebek, yine aynı ülkeden 1860 yılına ait misketler, almanya'da yapılan yüz yaşında teneke oyuncaklar ve porselen bebekler müzenin en eski eserleri arasındadır. istanbul oyuncak müzesi, 2009 yılının nisan ayında milletlerarası müzeler konseyi (international council of museums-ikom) üyeliğine kabul edilirken, avrupa müzelerinin oscar'ı sayılan, avrupa konseyi'ne bağlı avrupa müze forumu (european museum forum) tarafından verilmekte olan avrupa yılın müzesi ödülü'ne 2010 yılı için aday olmuştur. nilsu çetinoğlu büyük bir katkı sağlamıştır. (u: vikipedi)

barış manço

resmi ya da dini olan her bayramda, hem 80'li hemde 90'lı yıllarda çocuk olan herkesin ilk aklına gelen müzisyen. geçtiğimiz son 30 yılın çocuklarında iz bırakmayı başarmış kişi.

gülümsediğinde sizi de mutlu edenler

başka dilde aşk

bir hikayenin en saf, en samimi dille anlatılışı bu olsa gerek. işte samimiyetin ödülleri; kanada uluslararası film festivali 2009 write brother screenplay competition resmi seçim 46. antalya altın portakal film festivali kent konseyi jüri özel ödülü bursa ipekyolu film festivali siyad en iyi film ödülü bursa ipekyolu film festivali en iyi kadın oyuncu ödülü

suya sabuna dokunun kampanyası

sağlık bakanlığının yürüttüğü, sağlığınız için ''suya sabuna dokunun'' kampanyasıdır.

hiçbir şeyden tat almamak

erkek adam bozuntuya vermez

üşüdüğünde, üşümem ben! ağlamaklı olduğunda, ben erkeğim ağlamam! dayak yediğinde, hiç acımadı ki, gayet iyiyim ben! diyen erkeklerin hayatta uyguladıkları en önemli kuraldır.
  • /
  • 41
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 812

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.