s.s.s

- sözlük'e nasıl kayıt olabilirim? 
 https://kadinsozlugu.com/sayfa/uyeol.html adresinden kayıt alanındaki bilgileri doldurarak kaydını yapabilirsin. kayıt esnasında kendine bir kullanıcı adı seçmen gerekiyor. bu kullanıcı adını bir daha değiştiremeyeceğin için iyi düşünmeni ve ona göre bir seçim yapmanı öneririz. 


e-mail, doğum tarihi, cinsiyet bilgilerini girip şifreni belirledikten ve kullanıcı sözleşmesini kabul ettikten sonra kayıt tuşuna basarak kayıt olabilirsin. 
kayıt sırasında vereceğin bilgiler daha önce verilmişse veya aynı bilgilerle yeni kayıt açmaya çalışıyorsan bu mümkün olmayacaktır. 
kayıt işlemin bittikten sonra mail adresine onay maili göndereceğiz. maili onayladıktan sonra yeni yetme yazar olacaksın ve hesabına erişebilirsin. 

-sözlük'e kayıt oldum ancak onay mailim gelmiyor, ne yapabilirim? 
*genel olarak sistem hatası yaşamıyoruz. gelen maillerde sıkıntı yaşıyorsan mailinin spam klasörüne bakabilirsin. istemesekte mailler bazen spam/gereksiz klasörüne düşebiliyor. eğer spam klasöründe mali gördüyseniz buradan onay işlemini yapabilirsiniz. ayrıca maili spam klasöründen çıkararak sonradan sana göndereceğimiz maillere de kolayca ulaşabilirsin. 
spam kontrolünü yaptın hala mail gelmemişse servis sağlayıcının sözlük'ten gönderilen mailleri engelleyip engellemediğini de kontrol edebilirsin ve iletişim bölümünde bize ulaşabilirsin. 

-5 betimi tamamladım, yazar onayım ne zaman olur? 
*5 betimi tamamalamış olman hemen yazar olacağın anlamına gelmez. 
öncelikle yazdıklarının sözlük kurallarına uygun olup olmadığına bakılacak ve onayın ondan sonra yapılacak. genelde her hafta salı günleri onaylama işlemleri ile ilgili arkadaşımız bütün yeni yetmelerin betimlerini kontrol eder ve uygun olanların yazarlık onaylarını yapar. 


-sözlük'e kayıt oldum,betim de yazıyorum ama betim'lerim görünmüyor. ne yapabilirim? 
*hesabın yazar statüsünde olmadığı için betimlerin görünmüyor. betimlerin hesabın değerlendirilene kadar askıda bekleyecek. onay sırası sana geldiğinde değerlendirileceksin ve hesabın yazar olman için onaylanırsa yeni yetmeyken yazdığın betimler dahil olmak üzere tüm betimler görünür hale gelecek. 


-5 betimi tamamlayıp yazar onayı için bekliyorum , daha fazla betim girebilir miyim? girersem onay sırasında geriye düşer miyim/ileri alınır mıyım? 
*5'ten fazla betim girmen olumlu bir durum. onay sırasında değerlendirmemiz olumlu olarak etkiler. yalnız yazdıklarının sözlük kurallarına uygun olup olmadığına dikkat edeceğiz. ne yazarsan yaz mutlaka kurallara uygun olarak yaz. 


-kullanıcı adımı değiştirebilir miyim? 
*maalesef bu mümkün değil. 

-hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda, "bu hesaba erişim kapatılmış" uyarısı alıyorum, bu ne demek? 
*yazdığın bir yazı veya sözlük kurallarına uymadığın için biraz ayrı kalacağız. 

- bir başlığa yazmak istiyorum ama beni başka bir başlığa yönlendiriyor. ne yapabilirim? 
*bunun anlamı; o konuda açılmış olan başlıkların konunun bütününü görebileceğin başka bir başlığa yönlendirilmiş olmasıdır. yazacağın betimi bu başlığın altına yazabilirsin .