hangi kitabı okuyorsun

hangi kitabı okuyorsun

hangi kitabı okuyorsun

hangi kitabı okuyorsun

hangi kitabı okuyorsun
hangi kitabı okuyorsun

sözlük yazarlarının şuan elinde olan kitap/ların isimleridir.

anne'nin duygusal yokluğu, lee cori'nin bir kitabı.

konusu çocuklukta yaşanan duygusal ihmalin görünmez etkilerini bilmek ve iyileştirmek. bir yara savıcı, toparlayıcı adeta.

günlük hayatınız ve iş sağlığı güvenliği rehberi. istanbul belediyesinin değerli eseri. gerekli napalım okuyoruz.

şoförler arasında bir deyim vardır. kendim yazdım kendim oynuyorum diye. insan kendindeki kitabı okur durur.

scott lynch'ın centilmen piç serisinin 3. kitabı hırsızlar cumhuriyeti, bitmek üzere. serinin ilk kitabı locke lamora'nın yalanları'nın verdiği okuma hazzını ve heyecanını çıkması beklenen 4. kitap emberlain’in belası'nda bulmayı umuyorum.


tanıtım bülteninden:


"locke lamora'nın yalanları en sevdiğim on kitap arasında bulunuyor. belki de ilk beştedir. kitabı okumadıysanız, okumalısınız. okuduysanız, muhtemelen yeniden okumalısınız…"
-patrick rothfuss-

"canlı, orijinal ve çekici. muhteşem bir şekilde yazılmış."
-george r.r. martin-

"boğazında kanayan bir kesik olsa ve bir hekim o kesiği dikmeye çalışsa lamora iğney­le ipliği çalar ve kahkahalar atarak geberip gider. çocuk… çok fazla çalıyor." camorr şehri, tarihi boyunca pek çok soysuzluğa, yolsuzluğa, uğursuzluğa, hırsızlığa tanıklık etmiş, büyülü atmosferinde her birini tek tek sindirebilmiştir; camorr'un belası'nın ismi şehrin nemli duvarlarında yankılanana dek… camorr'un belası'nın yenilmez bir silahşor, usta bir hırsız, duvarlardan geçebilen bir hayalet ve fakirlerin dostu olduğu söylenir. işte o efsanevi "bela" narin yapılı, gözü kara ve becerikli locke lamora'dır. locke kimsenin beceremediği bir ustalıkla zenginleri soymasına rağmen, bir başka efsanedeki büyük okçunun aksine çaldıklarından fakirlere tek bir kuruş bile koklatmaz. locke'un tüm kazancı kendisi ve isimlerinin hakkını fazlasıyla veren hırsızlar çetesi centilmen piçler içindir.

onların sahip olduğu tek ev olan ve her türlü dümen, hile ve numaralarını gerçekleştirdikleri kadim camorr şehrinin kaprisli ve renkli yeraltı dünyası, içten içe çürümekte ve gizli bir savaş yüzünden parçalanmaktadır. tek ayak üzerinde onlarca yalan söyleyen locke ve çetesi, bu büyülü dünyada bu kez tek ayaklarını bile yere basamadan içerisine düştükleri ölüm oyunundan kurtulmak zorundadır. yarattığı dünya ve kuvvetli kalemi sayesinde patrick rothfuss, brandon sanderson gibi isimlerle adı sık sık anılan scott lynch, çarpıcı romanı locke lamora'nın yalanları'ında bir macera kitabının sürükleyiciliğini, bir fantastik kitabın yaratıcılığıyla birleştirip üzerine george r. r. martin'in okuyucuyu beklemediği yerden vurmayı başaran anlatımını katıp, bizlere eşsiz bir hayal dünyası sunuyor.

yerdeniz büyücüsü. başladık bir seriye hayırlısı.

yalan olmasın cin ali.. bizim kız almış bana oku dedi. ben okuma bilmem dedim. cahilim.
ehliyeti nasıl aldın diye sordu?

otobüs bu dedim seyrediyor kendi kendine...

ihsan oktay anar'ın puslu kıtalar atlası.

tanrıya karşı söylev-marquis de sade
kitabı okuduktan sonra isminin tanrıya karşı hiciv olarak değiştirilmesi gerektiğini düşündüğüm eser. söylev daha minnoş kalmış kitabın içeriğine göre.

marifetname,
erzurumlu ibrahim hakkı efendi tarafından yazılan kitaptır . insanın hem manevi hem de fiziki oluşumunu anlatan kuantum fizik kitabıdır. alemleri ve alemlerin birbirine göreceliliğini işler.

(bkz:erzurumlu ibrahim hakkı efendi )

jon krakauer taraf?ndan yaz?lan "ınto the wild"? okuyorum. filmi daha güzel sanki, kitap çok sarmad? niyeyse.

deneme