@denzix

Moderatör

Durum: 20 - 0 - 0 - 0 - 15.02.2021 14:59

Puan: 90 -

4 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Moderatör.

Henüz bio girmemiş.

14 şubat sevgililer günü

hiç pratik olarak kutlamadığım, sadece indirimlerinden yararlanıp alışveriş yaptığım gün. başka ne işe yarıyor ki sahi?

anadolu üniversitesi

eskişehir'i eskişehir yapan, kampüsüyle adeta baş döndüren, gelmiş geçmiş en aktif kulüp faaliyetlerinin düzenlendiği ve öğrenci dostu etkinliklere ev sahipliği yapan üniversite. öğrenci dostu diyorum çünkü okulun bünyesinde bulanan sinema ve tiyatroya giriş 4-5 tl civarıydı. bahar aylarında yüzüklerin efendisi gibi film serilerinin maratonu oluyormuş. henüz nasip olmadı o ayrı.
sosyal etkinlikler açısından çok gelişmesinin yanı sıra akademik olarak ''mehh'' dedirtiyor ne yazık ki. çoğu devlet üniversitesi gibi içten içe çürümekte. iki kelimeyi bir araya zor getiren, kafası karışık profesörlerden ders aldığım da oluyor, çatır çatır ders anlatan öğretim görevlilerinden de. bir de bunun üstüne ders seçimi zamanında tüm derslerin kontenjanları doluyor ve belki biri o dersi bırakır umuduyla kayıt yenileme haftası boyunca köşe kapmaca oynanıyor. neden mi? üst dönemdeki dangalakların sistemi diğerlerine göre daha erken açılıyor ve alttan seçmeli ders alıp kontenjanları dolduruyorlar. sıra 1.-2. sınıf öğrencilerine sıra gelince de mal gibi kalıyorlar doğal olarak. kalmasınlar da ne yapsınlar sevgili sözlük? yüksek yarıyıldakiler 40 kredi toplarken bu yavrucaklar(ben) 23 krediyi zor buluyor. sonra vay efendim okul uzadı! uzar tabii.

dizi önerileri

the office. arada absürtleşmesine rağmen kaliteli bir komedi dizisi. dwight schrute benim favori karakterim.

uzaylı istilası

2020 yılında yaşansaydı çok da şaşırmayacağımız olay. onca şeyin üstüne tuz biber niteliğinde olabilirdi.. seneye artık

hangi kitabı okuyorsun

yerdeniz büyücüsü. başladık bir seriye hayırlısı.

geceye bir şarkı bırak

sözlüğün tozlu raflarında kalmış bu başlığa biraz hayat verelim.

kolay görünen ama zor olan şeyler

ev işleri. kolay gözükmesinin yanında bir de kendini belli etmez. "ne yani ben o kadar zaman burayı mı temizledim!" dedirtir. değeri anca yapılmayınca anlaşılır.

nazım hikmet

mavi gözlü dev lakabına sahip devrimci türk şair. siyasi görüşlerinden dolayı vatan haini olarak görülmüştür, 10 yıl hapis yatmış ve sürgün hayatı yaşamıştır. her şeyde bir hayır vardır ki hapis yaşamı şu güzel dizeleri yazdırmıştır ona;
ben içeri düştüğümden beri, güneşin etrafında on kere döndü dünya.
ona sorarsanız: “lafı bile edilmez, mikroskobik bir zaman.”
bana sorarsanız: “on senesi ömrümün.”

bir kurşun kalemim vardı, ben içeri düştüğüm sene.
bir haftada yaza yaza tükeniverdi.
ona sorarsanız: “bütün bir hayat.”
bana sorarsanız: “adam sen de, bir iki hafta.”

intihal

akademik hırsızlık olarak da bilinir. kaynaklardan elde edilen bilgilerin kaynakça olarak çalışmada yer verilmemesi durumunda ortaya çıkar. turnitin gibi programlarla tespit edilebilir.
geçen sene üst sınıftan bir öğrencinin ödevi, teslim ettiği hocanın makalesiyle %80 benzer bulunmuştu. hocamız "turnitin kullanmasam sanki anlamayacağım, adamdaki üşengeçliğe bak hele!" diyerek isyan etmişti. keh keh keh

özel olan politiktir

2. dalga feminizm döneminin en önemli sloganlarından biridir.
1. dalga feminizmle beraber elde edilen oy kullanma gibi siyasal haklar, ilk başta kadınlar için yeterli gibi gözükse de hukuken eşit sayılmanın gerçek manada bir eşitlik yaratmadığının farkına varılmasıyla patlak veren radikal feminizm bu sloganla beraber ''tüm kadınlar kız kardeştir!'' sloganını da oldukça kullanmıştır. temel amaç kadın sömürünün kamusal alandan daha çok özel alan denilen ev içinde yaşandığına vurgu yapılması ve bunun bir tartışma konusu haline getirilmesidir.
''tüm kadınlar kız kardeştir!'' sloganıyla ise kadınların hangi etnik kökene veya dini gruba mensup olursa olsun aynı baskı mekanizmasına -ataerkillik- maruz kaldıklarını vurgulama amaçlanmıştır. türkiye'de dayağa karşı dayanışma yürüyüşü olarak bilinen eylem bu hareketin en önemli örneklerinden biridir.

maaş günü

istanbul üniversitesi

internet haberlerinde üniversite ile ilgili bir haber oldu mu hiç düşünmeden fotoğraf olarak kapısını koydukları üniversite.

yök'ten yeni açıklama!! üniversiteler açılıyor mu? >>>fotoğraf>>>istanbul üniversitesi kapısı
yks sınav başvurusu ne zaman? işte 2021 sınav takvimi!>>>fotoğraf>>> istanbul üniversitesi kapısı

ayrıca aşırı geçiş yapmak istediğim üniversitedir. geçen sene hak kazanmama rağmen teknik aksaklıklardan ötürü kayıt yaptıramamıştım. peki vazgeçtim mi ? asla. bu sene sonu şansımı yine deneyeceğim.

datça

canım memleketimin canım ilçesidir. yıllar önce ortaokuldayken resim yarışması için gidip görmüştüm. o zamanlar şu an olduğu kadar popüler ve turistik değildi. sakin bir kalabalığı, küçük de bir şehir merkezi var idi. şu ansa insanlardan ve yaldızlı otellerden geçilmiyormuş, öyle duydum.
unutmadan can yücel'in evi ve mezarı bulunmakta bu ilçemizde. adamı şair yapan o hava şimdi delirtmekten başka işe yaramaz.

yenidoğan sünneti

teyzemin ilk çocuğu için gerçekleştirdiği eylemdir. ailenin yaşlı üyeleri içinde 'görmemişin oğlu olmuş tutmuş çükünü koparmış' gibi laflar dönse de çoğu kişi tarafından mantıklı bulunmuştu.

fırsatını bulan erkek aldatır

aldatmak isteyen erkek fırsat yaratır.

ben babamın evine gidiyorum

13 mart 2020 tarihinde kyk yurdundaki kızların alelacele gerçekleştirdikleri eylem. tek kalmak isteyen ben miyim yahu diye uzun uzun düşündürmüştü.

zaman

karantinada sık sık unutulan kavram.

yaratıcı sıkıntı

özellikle ödev teslim zamanında yaşadığım durumdur. şöyle güzel bir canımı sıkıp akabinde ödevi birkaç saatte hazırlayıp gönderiyorum. sıkıntı olmadan süre üç günü geçebiliyor.

efsanevi gitar soloları

david gilmour abimizin pompeii konserinde comfortably numb parçasının sonunda yaptığı solo. sırma saçlarının yerinde yeller esse de hala işinin bitmediğini kanıtlamıştır.

mavi saç

üç yıl önce denediğim fakat çilesine katlanamadığım saç rengi. sürekli boyamak ve bakım yapmak gerekiyor, yeşile doğru akması da cabası. bu rengi kendine yakıştıranların mor rengi de akıllarında bulundurmalarını tavsiye ederim.
Henüz bir favori betim yok.

Toplam betim sayısı: 20

efsanevi gitar soloları

david gilmour abimizin pompeii konserinde comfortably numb parçasının sonunda yaptığı solo. sırma saçlarının yerinde yeller esse de hala işinin bitmediğini kanıtlamıştır.

mavi saç

üç yıl önce denediğim fakat çilesine katlanamadığım saç rengi. sürekli boyamak ve bakım yapmak gerekiyor, yeşile doğru akması da cabası. bu rengi kendine yakıştıranların mor rengi de akıllarında bulundurmalarını tavsiye ederim.

maaş günü

fırsatını bulan erkek aldatır

aldatmak isteyen erkek fırsat yaratır.

ben babamın evine gidiyorum

13 mart 2020 tarihinde kyk yurdundaki kızların alelacele gerçekleştirdikleri eylem. tek kalmak isteyen ben miyim yahu diye uzun uzun düşündürmüştü.