yenidoğan sünneti

yenidoğan sünneti

yenidoğan sünneti

yenidoğan sünneti

yenidoğan sünneti
yenidoğan sünneti

ileriki yaşlarda yapılan sünnetin çocuk üzerindeki travmayı yok etmesi ve doğduktan sonra oluşacak idrar yolu tıkanıklığı ve enfeksiyonu gibi hastalıklara en başından önlem alınması adına yapılan, çocuğun doğduğu 20 gün içerisinde yapılması tavsiye edilen sünnet şeklidir.
doğar doğmaz yaptırırsanız, hiçbir anestezi kullanmadan sadece verilen bir kaşık şekerli su ile uyutulan çocuğunuzun, daha göbek bağı iyileşmeden, pipisinin iyileştiğini göreceksiniz, korkmayın!

son derece mantıklı bi olay. oğlum 41 günlüktü sünnet olduğunda hem iyileşmesi açısından hem de travmatik açıdan çocuk ve aile için harika bi zamanlama. kesinlikle tavsiye ediyorum. çocuğunuzda sünnet düğünü gibi hiç olmaması gereken partiler sebebiyle travmalara yol açmayın.
(bkz:sünnet düğünü)

bana erken yaptırdıkları için yan işiyorum, sakın yaptırma diyen akrabamın ilk anneliğimi manipüle etmesi nedeniyle yaptırmadığım ve hayatım boyunca pişmanlığını duyacağım operasyon.

sünnetin en uygun zamanıdır. bilenler öyle diyor.

teyzemin ilk çocuğu için gerçekleştirdiği eylemdir. ailenin yaşlı üyeleri içinde 'görmemişin oğlu olmuş tutmuş çükünü koparmış' gibi laflar dönse de çoğu kişi tarafından mantıklı bulunmuştu.

deneme