safetyfirst

Durum: 719 - 0 - 0 - 0 - 09.08.2018 09:43

Puan: 2876 -

9 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 36

felix baumgartner

dün gece tv'den izledim 39.000 m'den serbest düşüş ile atlayışını. hem teknolojinin hem insanın sınırlarını zorlayan ;disipline edilmiş insan merakının nelere kadir olduğunu göstermesi açısından spot bir örnek; müthiş bir başarı. her yönüyle 21.yy'da insanoğlunun vizyonunu göstermesi açısından sembolik bir anlamı var. sonuçta kendisi de tarihe geçmiş bir sporcudur. fakat aynı anda dünyanın bu ucunda atlayışı canlı veren tv kanalının haber bandında şu iki haber arda arda geçiyordu: " kırıkkale'de içkili mekanlar şehir dışına çıkarılacak.... pakistan'da kabile reislerinin ofisleri basıldı, 15 ölü"...
daha fazlasını söylemek sözcük israfıdır. adam uzaydan serbest düşüş atlıyor hacı; sen 7. yy çadır bedevisi kıvamında yaşamaya devam. arada 1400 senelik beyinsel evrim var diyorum sana. yazık...

ali ağaoğlu

şirketinin reklamlarını çeken sinan çetin kıllısı ile beraber insanlığa ait bilimum çirkinliği bünyesinde barındırmayı başarabilen bir şahsiyet. kapitalizm neden kötüdür diye sorulsa cevabı bu adamın reklamları olurdu. üstelik de az gelişmiş yoz kapitalist bir ülkenin patronu nasıl olur'un en açık cevabıdır kendisi. maslak 1453 projesi reklamı ise iki satırla geçiştirilemeyecek kadar acı dolu bir deneyim.

öküze cilve yapan kadın

hayvanlar aleminde öküz diye adlandırılan canlı; iktidarsız boğa olduğundan beyhude bir çaba olabilir. tabi insanlar aleminde "öküz" diyorsak; erkek potansiyelimiz ağırlıklı bu kategoride olduğundan sonuç alması muhtemeldir. ama şimdi haklarını yemeyelim bu cilveli kadınlarımız da"kezban" olarak kayıtlara geçiyor genelde.

hiç arkadaşı olmamak

yalnızlığı sevmeklede alakalı olabilir... ha bir de yıllar içinde cidden azalıyor bu arkadaş denen cins. dost olayına hiç girmiyorum bile.

baldız baldan tatlıdır

işin içinde biraz da " çıtır" merakı olabilir. çünkü çağrışım baldızın, eşten daha küçük olduğu yönünde. içeriğinde arzu olan hiçbir şey elde edildikten sonra , aynı cazibeyi sürdürmez.
kadın erkek ilişkilerinde elbette binlerce başka dinamik var ama sonuçta ataların buradaki motivasyonu da "ulaşamadığının çekici gelmesi" hadisesi olsa gerek. biraz yasak elma biraz var olandan bıkkınlık vs. durumları. eskilerde de en yakın mesafedeki karşı cins baldız oluyormuş demek ki. şimdi baldıza gelmeden başka seçenekler bulunuyor sanırsam.
(bkz: bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü)

emek bedava

üretimin dört ana faktöründen (u: emek,sermaye,toprak,girişimci ki aslında beşinci bilgi olarak olmalıdır) birinin ücretsiz sağlanması durumu.

hayat içki ve seksten ibaret değil

hayatta içki ve seksten ibaret olaydı iyiydi... de işte çalışmak falan da gerekiyor.

autocad

cad yani bilgisayarlı tasarım programlarının en ünlüsü , en yaygını. ama popüler olanın aynı zamanda sofisitike olmayacağı gibi bir sonuç çıkmasın bu tanımdan. mimar, mühendis, teknisyen vs. tüm operatörlerinin saygı duyduğu autodesk tarafından üretilen şahane bir programdır. autolisp özelliği ile kişiselleştirilebilmesi de en büyük artılarındandır. diğer önemli avantajı hemen herkes tarafından biliniyor ve yaratılan tasarımların kolayca paylaşılıyor olabilmesidir. bir zamanlar kullanırdım ama r14 versiyonundan sonra koptum gittim diyeyim.

evlenmeden

evlilikte çocuk yapma eşiğinin 3'ten "allah ne verdiyse"ye yükseltildiği bir zihniyetle yönetilen bir ülkede gerçek bir "tabudeviren" olabilmek demektir. k

seks için evlenmek

bir ara uzun yazayım ama kısaca şunu söyleyeyim bu zihniyete;

(bkz: sen çok yanlış gelmişsin)

bir de anekdot; bir arkadaşımdan ama gerçekliği nedir bilemiyorum . en azından olayın bir özeti: arkadaşımız psikiyatrda terapide. psikiyatr soruyor evli arkadaşımıza:

- sevişirken karınızla konuşur musunuz?
- ararsa neden konuşmayayım?

ben seversem efsane kızarsam katliam olur

izmaritteki ruj izi

bohem aşkların şairane tasvirlerinden... ama bir o kadar sakil bir o kadar banal
ayrıca ; sigara sağlığa zararlıdır.(u: swh)

sen içki al ben üstüme rahat bir şey giyip geleyim

erotik gibi görünen bir şaşırtmaç bence. benim bildiğim türk halkı açısından evde en rahat şekil şekil ptt(u: pijama,terlik,tv).dir. buradaki p: pijama olduğuna göre, üste alınan rahat şey en iyi ihtimalle eşofman takımdır ki; o da pek seksi sayılmaz. (u: swh) hevesi baltalamak gibi olmasın ama durum bu şekildir zannımca güzel yurdumda.

küçük memeli yazarlar

su akar türk bakar

ukde:burakunteper

bir zamanlar yurtdışından gelen mühendislerin türkiye'deki akarsuların enerji potansiyellerinin değerlendirilmediğini anlatmak için kullandıkları iddia edilen sözler.
eski dsi (u: devlet su işleri )zamanlarında yatırımlara gaz vermek amacıyla da bolca kullanılmıştır. ama durum hiç öyle değildir şimdilerde. 3 kuruşluk menfaatler için , hiç bir şekilde verimliliği olmayan minicik hes projeleri ile donatıldı ülkenin dört yanı. yeşil enerji yalanı ile ülkenin ufacık dereleri talan edildi. dolayısıyla bırakın "su aksın, biz de bakalım".

motosiklet kullanan kadın

güzel yurdumun erkekkkkk araç sürücülerinin arasında buna cesaret edebildiğine göre "cesaret madalyası" verilmesi gerekendir.
(bkz: özlem tekin)
(bkz: ata binen kadın)

to rome with love

woody'nin avrupa şehir filmleri serisinin şimdilik en zayıf halkası. woody allen şahsına münhasır kişiliği ve sinemasıyla çok sevdiğim bir yönetmen. elimden geldiğince de takip ederim. sinemasını tartışmak ayrı bir konu olur. fakat londra, barcelona ve paris filmlerine bakınca; sanki bu filmi "eh roma'da film çekmiş olalım" havasında bir bezginlikle çekmiş gibi. ki filmin hikayesini geçtim; görsellik olarak da bir barcelona veya paris'i kullanırken ki cömertliği esirgemiş roma'dan. kötü film değil, sıkılmadım. vasat denebilir. kendi göründüğü bazı bölümler hariç, pek bir zeka ışıltısı da içermiyor ama.
beningi'nin hikayesi ise çok kör gözün parmağına ve bir süre sonra çok sarkmış bir anlatıma dönüşmüş. oyunculuk olarak alec baldwin bir tat bıraktı ben de. belki en sevdiğim karakter olmasındandır filmdeki. penelope müthiş görseldi, sıcaklığı , enerjisi süper ama madem italya burada mevzu; m.bellucci daha bir yakışmaz mıydı diye düşünmeden edemiyor insan. yine de woody şahane bir insandır.

hayatın ibaret olduğu şeyler

vicdan. vicdanı olmayanın insaniyeti olmaz.

sözlükte her pazar behzat ç. zirvesi

mantık evliliği

kadınlar tarafından aşk adı altında pazarlanan evliliklerin çoğunun itiraf edilmeyen bir mantık evliliği olma durumu var.
belli bir yaştan sonra kadınlar o kadar iyi bilir ki aşk dediğin tutku dediğinin ömrü kelebek misali. erkek cinsinin yörüngesi ise ; eninde sonunda iki yuvarlağın çekimindedir. ve nihayetinde g (u: yerçekim ivmesi)'si daha yüksek küreler olacaktır. çekime kapılan erkek de bunun adını " aşk" koyacaktır zaten. o minvalde erkeğin parası pulu olanı ;her zaman daha yakışıklıdır. ambalaj aşk ; içerik mantıktır.
  • /
  • 36
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 719

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.