25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay

25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay

25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay

25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay

25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay
25 ocak 2020 kova burcunda yeni ay

26 aralık'taki güneş tutulması ile başlayıp, 10 ocak ay tutulması ile devam eden ve bizi oldukça zorlayan yüksek yoğunlukta enerjiler mevcuttu.
bugün de yeni ay'ın enerjisi devreye girdi ve şu an itibariyle "fırtınanın gözü" fazına giriyoruz. bu devre başlangıçlar devresidir.herşey yerli yerine oturur, sakinleşir, hayatımızda meydana gelen majör olayların neden meydana geldiğini anlamaya başlarız.
bu yeni ay kova burcunda gerçekleşiyor. kova, oyun değiştiricidir, yenilenme, değişim, dönüşüm, atılımlar ve ilerlemelerle ilgilidir, bu yüzden önümüzdeki birkaç gün boyunca duygusal, zihinsel, ruhsal veya hatta fiziksel değişimler ve değişiklikler beklenebilir ve 23 şubat'taki bir sonraki yeni ay'a kadar bu enerji devam eder.kova, duygular ve bağlar söz konusu olduğunda, bağımsızlığı, özgürlüğü tercih ettiği için oldukça mesafeli ve bağımsız gözükür. bu devrede, oldukça asi, isyankar hissedebilir ve kendimize alan açmak ve eski geleneklerden kurtulmak veya bizi sınırlandıran, sınırlayan veya kontrol eden dinamikleri yıkmak istediğimizi fark edebiliriz.

aniden normallikten sıkıldığımızı hissedebilir, kısıtlayıcı veya baskıcı hissettiren herhangi bir şeyden kaçmak isteyebilir ve başkalarına nasıl göründüğüne bakmakdan kendi benzersiz yolumuzda yürümeyi tercih edebiliriz. kova etkisi altında haftalardır ilk kez net bir görüşe sahip olabiliriz, yanılsamaları, maskeleri ve filtreleri fark edebiliriz. bu da bize sıkıntı ve ızdırap veren, uyumsuzluk yaratan veya huzurumuzu bozan herhangi birinden veya herhangi bir şeyden uzaklaşma veya uzaklaştırma yeteneği de verir.
mantıksız ve duygusal tepki vermek yerine, zihnimiz çok daha netleşecek ve ayaklarımız daha çok yere sağlam basacak ve her şeyin kontrolümüzde olduğunu hissedeceğiz ve gerçekleşen şeylere karşı daha sakin, cesur ve inançla cevap vereceğiz.
bu yeni ay'ın enerjisi bizi bir değişime, sevgiyi içselleştirmeye, sevmeye davet ediyor. kova burcundaki bu yeni ay bir temizlik, yenileme ve şarj olma enerjisi getirecektir. bu ferahlatıcı ay enerjisi ile sanki yeni yıl yeni başlamış gibi ve son birkaç haftanın yoğunluğu aniden dağılmış gibi hissedeceğiz.. yenilenmiş ve yeniden doğmuş hissi uyanacak. kova, satürn yoluyla "zaman"la da ilişkilidir, bu yüzden aniden yeni bir çağa girmiş, yeni bir döneme başlıyor gibi hissedebiliriz veya normalden daha fazla bir şekilde zaman aniden çok daha yavaş veya daha hızlı geçiyor gibi görünebilir.

geçmişten gelen bağlantılar ya iyileşme ve yeniden birleşme meydana gelebilecek şekilde yeniden ortaya çıkabilir ya da tekrarlanan bir ders sonunda bu ders öğrenilebilir ve o konu kapatılabilir. eski enerji döngüsü, eski dersler, eski yapılar ve kalıplar kesinlikle eski ay döngüsü sona erdiğinde, yeni ay ile yeni bir döngü başlar ve yepyeni bir bölüm başlar... bu yeni ay enerjisiyle yeni olasılıklar ve deneyimlere yer açamak önemli.
özellikle de bu devrede bizim için önemli olan ruhsal derin bağlantılara yönelmek önemli. yaşamda yeni bir yön, yeni bir kariyere başlama, eve taşıma, kötü alışkanlıklardan vazgeçme ya da tamamen baştan başlamanın, inancın ve özverinin gerçekleşmesinin tam zamanı. özellikle merkür rötarı da sadece birkaç hafta uzaklıktayken, planları hayata geçirmede ve uzun zamandır beklenen ve arzulanan değişiklikleri gerçeğe dönüştürmeye çalışarak, bu güçlü ve canlandırıcı enerjiden yararlanmanızda fayda var.

çeviri: ayliner
kaynak: alex myles

deneme