tüp mide ameliyatı

tüp mide ameliyatı

tüp mide ameliyatı

tüp mide ameliyatı

tüp mide ameliyatı
tüp mide ameliyatı

beden kitle indeksiniz 40’ın üzerinde ise herhangi bir hastalık aranmadan, 35’in üzerinde ise yan bir hastalığa sahip olmanız durumunda olabileceğiniz cerrahi operasyondur.

tüp mide operasyonu midenin büyük bölümünün çıkarılması ile gerçekleştirilen bir operasyondur. bu çıkarılan kısım tüm midenin yaklaşık %80'i kadardır. geri kalan midenin şeklinin tüpe benzemesi sebebiyle bu ismi almıştır. midenin büyük bölümü cerrahi olarak çıkarıldığı için tüketilen besin miktarını sınırlar.

tüp mide namı diğer bebek mide...
tüp mide ameliyatı için vücut kitle indeksinizin 40ın üzerinde olması gerekmektedir.
tüp mide de yaklaiık midenin yüzde 80 i alınarak geriye kalan kısım muza benzediği için tüp mide olarak adlandırılmaktadır. genel olarak tüp mideliler kendi araların da daha popüler bir anlayışa sahiptirler. bebek mide olarak adlandırmış olduğumuz midemiz için katı sıvı ayrımına dikkat ederek beslenmekteyiz. midenizin genişlemesini istemiyorsanız bu kurala dikkat etmelisiniz. özellikle sıvı püre yumuşak ve katı olmak üzere 4 evreden oluşan ameliyat sonrası süreçte en önemli nokta destek .ameliyat olan biri olarak şunu önerebilirim ki psikoloji ve motivasyon çok önemli.
devlet hastanesinde ücretsiz olarak ameliyat oldum.konu hakkında detaylar için yazabilirsiniz.1 yıllık tüp mideli biri olarak size küçük bir not...
bedenin değil kalbin önemli.bedenin değişse de kalbini değiştirme... www.healthyfoodart.com (8 ayda50kilovermek)

deneme