yay burcu

yay burcu

yay burcu

yay burcu

yay burcu
yay burcu

22 kasım-21 aralık tarihlerini kapsayan ve elementi ateş olan üç burçtan biridir. (diğer ikisi koç burcu ve aslan burcu)
kendi burcum diye söylemiyorum harika özellikleri vardır. herkes de her özellik olmayabilir ama kağıt üstünde olan özellikleri nedeniyle her eve ve her ortama lazım dedirten cinstendir.
mesela bir konu hakkında diğer burçlar bir sonuç ararken yay burcu çoktan o konuyu halletmiştir bile. çözüm odaklı olmaları ve olayı kolaylıkla analiz etmeleri bütün işleri rahatlıkla sonuca ulaştırmalarına neden olur. yay burcu biraz gözü karadır önüne çıkacak riskleri düşünmez. fakat yaşadıklarından ders çıkarmasını iyi bilir. etrafı hep arkadaşlarıyla çevrilidir. yaylar kısıtlanmaya, emir almaya ve zorlanmaya gelemezler. düşündüğü her şey ağzındadır, hatta patavatsız olarak bile nitelendirilebilirler. en basit bir olayda parlayabilirler ama neyse ki çabuk yatışır ve kin tutmazlar. insanlarla konuşmak iletişim halinde olmak onlar için çocuk oyuncağıdır. farklı olan ve insanların çok da ilgilenmedikleri konular hep onlara çekici gelmiştir. dünyayı gezmek, farklı kültürler tanımak onları çok heyecanlandırır. parayı çok fazla ellerinde tutamazlar hem harcamayı hem de paylaşmayı severler. yaylar aynı anda bir çok konuyla ilgilenebilir. her şey hakkında bilgi sahibi olmak ister. hoşuna gitmeyen bir şey varsa bunu direk belli ederler. yaylar yerinde duramayan bir burçtur bu da onlara formlarını korumada hep avantaj sağlar. doğa sporları tam onlara göredir. doğa ile boğuşmayı ve oradaki doğaya meydan okuma onları çok heyecanlandırır. kendilerine inanılmaz güvenirler. -işte bu yüzden kampçıbebek-
yay burcunun olumsuz sayılabilecek özellikleri arasında aşırı iyimserlik, kapris, ani gelişen ilgi ve çabuk bıkma sayılabilir.

(bkz:yay burcu kadını)

deneyimlerime göre en iyi anlaştığım, en uzun süreli dostluklar kurduğum insanların mensup olduğu burç. tersi için sıralama

(bkz:balık burcu)
(bkz:yengeç burcu)
(bkz:kova burcu)

saygıdeğer insanların olduğu burç.
(bkz:atıf yılmaz)
(bkz:beethoven)
(bkz:gani müjde)
(bkz:haluk levent)
(bkz:brad pit)
(bkz:ben stiller)
(bkz:mehmet ali alabora)
(bkz:zeki müren)

deneme