3. dünya savaşının gelip çatması

1 betim Daha
elbette bir gün gelecekti deyip hazırlık yapmamız gereken savaş.

belli yerlerden okuduklarım, yolculardan dinlediğim hikayelerde çıkardığım senteze göre
çok uzak olmayan bir zamanda yunanistan, türkiye^ye saldıracak ve bunu amerika desteğiyle yapacak. amaç doğu akdenizdeki gaz yatakları ve petrol tabi ki.

yalnız burada yunanistan çok şeyler kaybedeceğine bizim olmayan adaların bize geçeceğine inanıyorum. böylelikle sadece doğu değil orta ve nispeten batı akdenizde de söz sahibi olacağız.

bu aynı zamanda bizim nato'daki yerimizin artık kalmadığına da işaret ve beklenen olacak, nato'dan çıkacağız.
aynı süreçlerde ise avrupa birliği de bizi yunanistan ve bin türlü bahaneyle ab'den çıkaracak veya çıkacağız. çünkü ab'de olduğumuzda düşman olamıyoruz. bir sebep olması gerekiyor.

tek başımıza kalacağız. ama korkmayın çünkü 3. dünya savaşı başlayacak.

rusya türkiye'nin tarafsızlığını kullanarak avrupaya saldıracak. avrupa ise hata yaptığını sonradan anlasa da artık bir şey fayda etmeyecek. gerçek anlamda türkiye'nin değerini o zaman anlayacaklar.

rusya, ayrupaya gelmeden boğazlara gelecek ve istanbul işgal edilecek veya rus kuvvetleri burada olacak. şehirler boşalacak.

rusya avrupayı dümdüz edecek. burada avrupadan tersine göç bekliyorum. suriyeli istemeyen almanları, fransızları kapımızda görürse şaşırmayın.

suriye tarafında ise israille komşu olacağız ve israillilerin yıllardır beklediği ve kutsal kitaplarında da olan kuzeyden gelecek kuvvet israili yenecek. israillilerin armageddon dedikleri savaşın amik ovasında olacağını söyleyen bir çok kaynak var.

bunlar yaşanırken çin de boş durmayacak ve onlarda savaşa girecek. iran'a kadar geleceklerini tahmin ediyorum. zor yılları olacak bizim için.

yalnız türkiye bu savaşlardan ve çok zarar görmeden çıkacak. diğer ülkelere göre.

bütün bunları b.r çok kaynaktan okudum ve takip ediyorum.
ayrıca bir savım da var.
millet olarak çok köklü geçmişi olan ve gelenekleri sağlam bir devletiz. 80'li yıllarda özal'ın başa geçmesiyle fetö olayı ortaya çıkmıştı.
bunu gören derin türk devleti karşı hamle olarak şu an ki iktidarı çıkardığını düşünüyorum. aynısı rusya'da putin'in başa gelmesi ile aynı döneme geliyor. böyle bir kaç örnekte var etrafta.

önce gelip belli yerlerdeki gücünü ispat edene kadar gücün istediğini yaptılar sonra da oyunu kendi lehlerine değiştirdiler. sonra teker teker oyuncuları alt ettiler. bu eski türklerde bir savaş taktiğidir. (bkz:pusu)

en son 15 temmuz darbesini karşı taraf darbe hazırlığı yaparken yanlış istihbaratla yaptırdılar. yani darbe olacaktı ama yanlış istihbarat verip önceden ve hazırlıksız olarak yapılmasını sağladılar. rusların da desteği olduğu söyleniyor ama bilemiyorum. bir çok masum can yandı orası da cabası.

böylelikle türkiye'nin düşmesini önledi derin devlet. siyasi aktörler de oyunlarını oynadılar. eğer darbe olsaydı şimdi çok farklı bir durumdan bahsediyor olabilirdik. mısırdaki darbe sonrası durumlara bakabilirsiniz.

toparlarsak; aslında devlet içten içe özellikle 90'lı yıllardan beri millileşme vs adı altında
( bir çok askeri yatırım ve firma bu zamanlarda kurulmuş, aselsan vs gibi ) savaşa hazırlanıyordu. son dönemde askeri yatırımların bu kadar önde olması bu yüzden diye düşünüyorum.

gün ola hayrola.