celal şengör

celal şengör

celal şengör

celal şengör

celal şengör
celal şengör

tam adı ali mehmet celâl şengör olan, türk jeolog. istanbul teknik üniversitesi, jeoloji mühendisliği bölümünde ( her ne kadar her önümüze gelen profesör ünvanına sahip diyerek profesör olarak anılmaktan hoşlanmasa da ) profesör unvânıyla görev yapmaktadır. bunun yanı sıra abd, rusya, avusturya bilimler akedimileri yabancı üyesi, acedemia europaea, leopolinda alman milli bilimler akedemsi ve istanbul bilim akedemisi üyesidir.

kendisini elit bir bilim insanı olarak tanımlar. alanında liderliği , bilgisi, birikimi tartışmasız olsa da özelde yansıttığı kişiliği hep tartışma konusudur. örnek vermek gerekirse, kendisi büyük bir ordu hayranıdır ve bir generalle telefonda konuşurken bile esas duruşa geçtiğini ve devlet yönetiminin ordunun elinde olması gerektiğine dair görüşlerini sıklıkla belirtir.

en son izlediğim bir videosunda " insanlara tepeden bakan bir kibir abidesi " eleştirisini çürütmek için yanına şoförünü çağırmış ve bu şahıs benim bilmem kaç yıllık şoförüm, katibim vs, soralım bakalım ben kibirli miyim, insanlara tepeden mi bakıyorum diyerek müthiş bir sağlama yapmıştır.

ezcümle kendisine oldukça hayrandır. bizlerin de hayran olduğu yanları olmakla beraber " lütfen susar mısın " dediğimiz zamanlar da az değildir.

deneme