microblading

microblading

microblading

microblading

microblading
microblading

asya kökenli yarı kalıcı bir makyaj tekniğidir. son yıllarda özellikle kadınların kaşlarına uguladığı popüler bir yöntem.

genel olarak türk kadınlarının kaş yoğunluğu ile ilgili bir sıkıntısı yoktur fakat kaşlarda da dönem dönem değişen moda görünümler tercih ediliyor, kalın kaş, ince kaş, kavisli veya çekik düz kaşlar. bu kaşa şekil verme işlemleri kıl köklerinin zarar görmesine neden olduğu için kaş yoğunluğunda değişimler ve şekil bozuklukları oluyor. bu yöntem de tam burada devreye giren bir kurtarıcı görevi görüyor.

microblading 3d kıl tekniği, seyrek veya dökülen kaşları daha düzgün bir görünüme kavuşturmak için yapılıyor. kaşların doğal görünümü bozulmadan, ten rengine ve saç rengine uygun bir renk seçilerek uygulanıyor. klasik döve sisteminden farklı olarak belirli derecelerde eğimli bıçak uçlu kalemlerle doğal kıl görünümü tek tek uygulanarak boşluklar doldurulup istenen şekil veriliyor. 1,5 -3 yıl arasında kalıcılığı olduğu söyleniyor.

uzmanlar cilt tipine uygun kaş şeklini yaratabilmek için mutlaka bu işte ehil kişilere yaptırılmasını öneriyor, yoksa sonucun kötü yada gülünç olabileceği konusunda uyarıyorlar.

çevremde bu işlemi yaptıran kadınlarda gördüğüm kadarıyla ortaya güzel bir görüntü çıktığını söyleyebilirim. sadece ilk başta renk biraz fazla koyu görünüyor, ama zamanla daha doğal bir görünüme kavuşuyor.

son beş yıldır tüm bayanların kaşlarının kalınlaşmasını sağlayan mükemmel teknoloji.
fazla kaçırıp profesyonel ellerde yapılmaması durumunda kahtalı mıçı’ya dönme oranı yüksek aman dikkat!

deneme