scott lynch

scott lynch

scott lynch

scott lynch

scott lynch
scott lynch

" scott lynch, gentleman bastard serisi romanlar yazan amerikalı bir fantezi yazarıdır. ilk romanı lies of locke lamora ağustos 2004'te orion books tarafından satın alınmış ve haziran 2006'da birleşik krallık'taki gollancz baskısı altında ve birleşik devletler'de bantam baskısı altında yayınlanmıştır. " kaynak: wikipedia

ben centilmen piçler serisini okumadan uzun zaman önce patrick rothfuss'un kral katili güncesi serisini okumuştum. serinin ilk kitabı rüzgarın adından sonra gelen devam kitabı bilge adamın korkusubiraz hayal kırıklığı yaratıyordu açıkçası. ilk kitaptan sayfalar dolusu tekrarlar vardı 2. kitapta. yine de bu serinin arasına başka bir fantezi edebiyat serisi eklemden, 3. kitap olarak çıkan sessizliğin müziğini de atlayarak ( ki serinin devamı değil de yazarın duygusal bağ kurduğu karakterlerden biri için yazdığı bir kitap ) 3. kitabı beklemeyi planlıyordum. ama sonra kitapçı bir arkadaşımın ısrarıyla locke lamoranın yalanlarını okumaya başladım, kitap bitmeden 2. ve 3. kitabı da edindim ve bu yıl çıkması beklenen serinin 4. kitabını hevesle bekliyorum.

seri ve serinin yazarı lynch hakkında kayıprıhtım.com'da oldukça detaylı bir ropörtajın çevirisi var. ilgilenenler için linki aşağıda.

https://kayiprihtim.com/roportaj/scott-lynch-roportaji/

deneme