sözlük kuralları

sözlük kuralları

sözlük kuralları

sözlük kuralları

sözlük kuralları
sözlük kuralları

kadın sözlüğüne hoş geldiniz...
sözlüğün kuruluş amacı çevresi tarafından tanımlanan kadının, kendini tanımlamasını sağlamak, hayatı- düşüncesini hiçbir baskı olmadan kendince yazacağı ortamı sağlamaktır.

türkiye cumhuriyeti yasalarına uygun olan, hakaret içermeyen, aşırı kişiselliğe kaçmadan, alakasız bilgiler içermeyen, mümkün olan en eğlenceli tanımların olması esastır.

sözlüğün daha yaşanır ve verimli olması için bazı kurallar dahilinde kullanımına izin veriyoruz.
bu kurallar her yazar, kullanıcı ve yönetici için geçerli olup, kurallara gerek olmadan dolu bir sözlük deneyimi yaşamanızı sağlamak için her daim işletilmektedir.

sözlüğü her şartta ve herkesin özgürce yazabileceği bir ortam olarak canlı tutmak ilk hedefimizdir.
bunun için yazarların yazmış oldukları betimleri ve başlıkları önce kendilerine olan saygıları çerçevesinde yazmalarını sonra da yazdıkları başlığa muhatap kişi veya kurumlara saygı duyduğunu hissettirecek şekilde yazması gerekmektedir.
kişilere veya kurumlara yapılacak olan saygısızca paylaşımlar, sözlük yönetimi tarafından engellenebilir. yazarın üyeliği dondurulabilir veya sonlandırılabilir.

kişisel olarak yazarın başka bir yazara ırkçı, cinsel veya genel tercihlerine yönelik söylemde ithamda bulunması , aşağılaması ve hakaret etmesi yazarın sözlük hesabının dondurulması veya yazarın hesabının kapatılmasını gerektirir.

kadın sözlüğü genel anlamda içerik olarak doğru bilgi vermeyi ,iletmeyi hedefler. yalnız bu tanımların doğru olduğu anlamına gelmez. tanımlar kişilerin kendine özgü olduğu için görecelidir . (bkz:sözlükte yazılmış olan öneri sayılabilecek şeyleri lütfen tek başınızayken denemeyin )

bunlar dışında kendini ispat için kişiselleşmiş girişler yapmak, diğer yazarlara küfür etmek veya hedef alarak girişlerde bulunmak kesinlikle anlayışımız dışındadır. bu konularda kesinlikle anlayışımız kıt. bu şekilde davranışlarda bulunan veya yeltenenler sözlükten atılmayı baştan kabul ederler bu ana konular sözlükteki her bölümde geçerlidir. bu konuda yazara bir uyarıda bulunmaya ve belirtmeye ihtiyaç duymadan yazarlığına son veririz.

sözlük tck 226 ile ön koşul şartları belirlenmiş ve gerekli düzenleme yapılmıştır.
(bkz: tck 226)

kanunlara ve genel ahlak kurallarına uymayanlara kesinlikle taviz vermiyoruz. bu sizi ciddi anlamda yazdıklarınız hakkında sorumlu yapar. lütfen giriş yaparken dikkatli olunuz.

sonrasında meydana gelebilecek sorunlarla direkt yüz yüze kalabilirsiniz. işin özü sizden eğlenceli fakat düzgün betimler yapmanızı bekliyoruz.

sözlükteki içeriklerin daha okunur ve kullanıcıya değer yaratması önceliğimizdir. sözlüğün dili türkçedir. betimlerde dil birilği ve anlaşılır içerikler üretmek için türkçe olmazsa olmazdır. .
yazılan betimlerde imla kurallarına uyum ve kelimelerin doğru yazılmış olması sözlüğün anlaşılırlık düzeyini yükselteceği için dikkat ettiğimiz konuların başında geliyor.

emoji kullanımı, cevap niteliğinde ve betimin kendisiyse betim silinir, yani bu başlığın altına sadece “ : ) koymak silinme sebebidir.

türkçe harici içerikler orijinaline sadık kalacak şekilde yayınlanabilir.

sözlükte yazmış olduğunuz veya açmış olduğunuz her başlık ve betim bir tanım veya açıklama içermelidir. amacımız kadının ne düşündüğünü göstermek ve kadının yazarken kendini bulması, bilmesi ve tanımasıdır.

deneme