sözlük yazarlarından hikayeler

9 betim Daha
lise çağında hep erkeklerle takılmış biri olarak duyduğum, kızlarla kendi aramızda anlatıp hala güldüğümüz hikayelerdendir.
hemen en çok güldüklerimizden başlayım.

burada esas kızımız merve olsun. ana karakter de berke. ( neden taktıysam berke ismine.)

merve ile berke internet üzerinden tanışıyorlar. önce uzun uzun yazışmalar. sonra gülücükler emojiler felan, iş gelip tanışmaya ve buluşmaya dayanıyooor.
neyse uzatmayalım.
telefonlar veriliyor, yer belirleniyor ve taksimde buluşmaya karar veriyorlar.
berke de bekar kalıyor ve evleri soğuk ve yazık ki çok iyi beslenemiyor. hep dışarıdan ve abur cubur yediği için ve evin soğukluğunda bir ishal oluyor ki sormayın. su gibi. gülse veya hapşırsa fışş ta değil foş diye gidiyor alttan. napsın zavallım kızı da tavlaması gerek. soz de vermiş. ne karar ileri tarihe atmak istese de olmuyor ve buluşma saati gelip çatıyor.

bizimkiler buluşuyorlar ama berke ağzı açık ayran budalası gibi kıza baktığı için ve kızın her dediğine güldüğü için aşağıdan hafif hafif te kaçırıyor. e tabi kokular da gelmeye başlıyor.
bizim esas oğlan akıll ya! yoldan geçerken bir mağazaya giriyorlar.

emojili olarak merveee! aşkoom pantolon alacağım bana yardımcı olur musun' rengini ve modelini seçemiyorum diyor.
merve de kızcağız tabi diyor ve pantolonu alıp çıkıyorlar.

bir kafeye oturuyorlar. ama nasıl bir koku gelmeye başlıyor ki merve de burasi pis kokuyor demeye başlıyor.
neyse bizim esas oğlan yine aklını çalıştırıyor ve ben şu pantolonu üstüme giyeyim hem merak ettim hem de seninleyken, seçtiğin pantolon üstümde olsun felan deyip romantizme vuruyor olayı.

alel acele tuvalete gidiyor. gitmesiyle foşş ki ne foşşş . rahatlıyor temizleniyor. sonra çıkardığı pantolona bakıyor. yanına alsa kokacak aynı durum almasa bir türlü. neyse pantolonla vedalaşıyor ve tuvaletin penceresinden aşağı atıyor.

büyük bir keyifle pantolonun poşetini açıyor ve bir bakıyor ki içinde kazak var.
kasiyer torbaları karıştırmış .

sonrasını bilmiyorum nooldu ama berke ve merve görüşmüyorlar sanırım.

kıssadan hisse; olmuyorsa olmuyordur. kaybetmeyi göze almazsan kazanamazsın. ilk başta hasta olduğunu söylese merve ona çorba da kaynatırdı.