@fairy tale

Yazar

Durum: 206 - 16 - 0 - 0 - 26.12.2019 14:25

Puan: 740 -

6 ay önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 11

oğuz aral

kar küresi

cennet

sanılan bir yaşam şeklidir. genel cennet anlayışı konfor alanının diğer adıdır. beyin algısı dışındaki her şey cehennemle ilgilidir. beynin konfor alanı dışındaki her şey sizi yakar.
ilacı kabul ve kendine teslimiyettir.

kadına yönelik şiddet

her şeyden önce şiddetin hiç bir türünü sevmiyorum.

ister kadının kadına yaptığı ister erkeğin yaptığı şiddettir. şiddetin maruzatı, sebebi olmaz.

sen aşıksın arkadaş

aşık olduğunu arkadaşın dillendiriyor olması . ibrahim tatlıses'in parçasıdır allah yardımcın olsun derdine derman olsun.

anlayamadığını anlayamamak

ardına geçememek diye bir deyim var. bir bilgi var ama onun ardına geçip bilgiyi yönetemiyorsan bilgi seni yönetiyorsa sen anlamamışsın arkadaş.

serbest çağrışım (bkz:sen aşıksın arkadaş)

ensar vakfının okullarda ahlak eğitimi

her şey ehli ile öğretilmeli ve ehlinin elinde olmalı. her şeyden önce din ve inanç kişiye özgü ve özeldir. bilgisiz, bir politika ve amaç güden her şey dini ve inancı gelenekselleştirir ve itaat kültürünü körükler.

dinin bir devlet politikası olması da bu yüzden abestir. allahla aranıza kimse giremiyorken bunu bir şeyh, din adamı, devlet veya 3. herhangi bir şeyin bile düzenlemesi ve düzenlemeye kalkması bile içler acısı durumun aynasıdır.

hele bunu bilgisiz bir bilginin yapıyor olması ise yandı gülüm keten helva durumudur.

kişileri vs tanımam etmem. muhtemelen en kalbi duygularla diyeceklerdir.

kendine farklı gelen şeyi küfrediliyor sanmak

şimdiye kadar olan yaşamınızda anlayışınızda yaşam alanınızın dışında kalan her şey için geçerlidir.

mesela kadın olmakla ilgili bir çok düşünceniz vardır ve bunun doğru olduğuna o kadar eminsinizdir ki biri gelip öyle bir şey söyler ki o ana kadar olan kabullerinizin tam tersidir. işte o an kendinize küfrediliyor sanırsınız.

psikolojide her şey olumludur. yani ortaya çıkan her şey olumludur. size ulaşan bilgi her ne olursa olsun sizde vardır ve sizi geliştirmek ve size değer katmak için gelmiştir.

bu da böyle bir şey. size kabullerinizden farklı bir şey gelirse bilin ki sizde bir şey açılmak istiyordur. küfreden biri yok.

bir dost.

tunaqua

bugün sonunda telefonla da olsa görüştüğümüz admin kişi. akıllı adammış. 15 dk konuştuk. sözlükten, neler yaptığından bahsetti. akıllıca geldi. bakalım tanışacağız.

ben bir dönem sözlüğe gelmiyordum bazı problemler oldu. istenmediğim yerde durmam diye gitmiştim. sonra bir şekilde geri döndüm. sözlük güzel ortam ve bunu sağladığı için teşekkür ediyorum.

kanal istanbul

yapıldığında istanbul ve türkiye'ye olumlu olumsuz vizyon değiştirtecek olan proje. proje ile karadeniz ve marmara birbirine bağlanacak şekilde bir su yolu inşa edilecek.

günlerdir kanal'la yatıp kanal'a kalıyorm. imamoğlu nedemiş kim ne cevap vermiş.

genel düşüncem ise türkiyenin yararına olduğu yönünde.

fantezi

hangi kelimenin veya ürünün önüne gelirse kazıklanacağınızı anlamanız gereken hayal ürünü fiyatlar üreten sözcük.

fantezi iç çamaşır yani bildiğiniz kenarları daha içten kesilmiş don. ama satılan şey hayal. yani don almıyorsunuz şevhet, hayal vs alıyorsunuz.

fantezi dünyası; şapa oturdunuz birazdan yeni bir sürü oyunla karşınızda olacağız. biz size yeni fikirlerler gelene kadar siz paraları hazırlayın.
gibi gibi gibi... bir çok versiyonu var.

mahalle baskısı

bize değmedikçe bin yaşasın baskıdır. bildiğin dedikodunun, kim de derin toplum tarafından yapılanıdır.

üst akıl alt bilinci kullanır. bu kadar net. eğer bir yerde mahalle baskısı varsa ve bundan etkileniyorsanız kendinizi sorgulamanızı öneririm.

anlayamadığını anlayamamak

kendini bilmeyen her şeyi biliyorum sanırmış. işte o hesabı ödeyemeyenin bulaşıkları yıkaması gibi bir şey.
düşüncesi bile korkutucu. her şeyi bildim, oh, her şeyi çözdüm derken hop bir de bakıyorsunuz daha bir adım yol gidememişsiniz. işn kötüsü hala olanın bitenin de fakında değilsiniz?
sözlükte bu başlığa rastlayınca sahte cennet lafı aklıma geldi.
ne demiş miskin yunus? cennet dediğin bir kaç köşk bir kaç huri bana seni gerek seni...

olumsuzluktan beslenmek

halkın genel olarak negatif olay ve durumlardan kendine feyz alıp ona göre davranmasıdır.

kadın olarak hem cinslerimin genel durumu maalesef böyle. nerede kadına yönelik olumsuz bir haber veya konu var herkes yayıyor ve olumsuzluğu yayıyor. hesapta dikkat çekiyor. hadi canım sadece kendini rahatlatıyor ve işin ilginç yanı artık güruh halindeler.
nerede olumsuzluk var orada beliren tipler türedi. yok mu başarı veya güzel şeyler ?

insanlar ister kabul edin ister etmenin ancak kendindekini yansıtır veya yaşar. kadınlara bakıyorum sevmemişler hiç . sevgisiz bir insandan ancak sevgisiz sonuçlar çıkar. daha fazlası olmaz zaten.

severken ayrılmak

şartlar böyle güzelim! severken ayrıldığım erkeğin verdiği cevaptı. ilk ağır aşk acımın yıllar sonra hatırladığım mottosu.
çocuğun adını yüzünü bile hatırlamıyorum

kadına pozitif ayrımcılık

kadına yapılmış ağır hakaretlerden biridir.
 spoiler!
böyle yazdım ya şimdi herkes şok

herkes muhtemelen ne demek , olur mu öyle şey, tabi ki öyle olmalı. kadın şöyle dayak yiyor böyle ikinci sınıf vatandaş, biz mağduruz diyecek.

 spoiler!
hey hey hey dostum şimdi biraz sakinleşip elindeki mouse'u yerine koy ve bir dinle

kadın kendini eşit hisstemedikçe verilecek her şey ve yahutta sağlanacak her imkan bir tamamen sus payıdır. yani bizi kullanmaya devam etmenin diğer adıdır.

bize pozitif ayrımcılık yapıldı diyelim ne fark ediyor ne fark ettirdi hayatınızda? çok basit bir soru? bize imkan verildi, bizim için bilmem ne yapıldı vs diyeceksiniz. geçin dostlar karşılığını ödemediğiniz her şey sizi kullanmaya başlar.

naçizane düşüncem ise kadının artık kimseye ihtiyacı olmadığının idrakının zamanının geldiğidir.
bedava peynir ancak fare kapanında olur.
öyle bir şeyden bahsediyorum ki tamamen kendi kararını veren yaşamın yönlendirecek gücü olan bir kadın profilinden bahsediyorum. güçlü kadından yani . başkasının verdiği gücü kendi gücü sanan kadından değil.

elbette belli konularda yardımlaşılmalı ama pozitif ayrımcılık fikri bir kadın olarak midemi bulandırıyor.

kanser işletmeyi düzeltmek için yapılması gerekenler

her işletme zor günler geçirebilir veya geçirmesi muhtemeldir. işletme eğer kendini tanır ve belli şeyleri belli düzeyde yaparsa durum kanserleşmeden halledebilir ve sağlığına kavuşur.
yoğun rekabet aslında her işletmenin sorunudur.
hele fiyat üstüne yapılan her rekabetin sonucu kanserdir.
bunun için 4 şeyi iyi yapmak gerekir.
bunu aslında kendi hayatınızda da uygulayabilirsiniz kızlar.


azalt
önce hastayı iyi bir check-up’a sokmak gerekir. hangi gider,iş iş yapış şekli ve kalemlerin azaltılması gerektiğini biliyor olmak ve bunları sistematik olarak azaltmak gerekir. yani eğer zayıflamak gerekiyorsa 3 gün aç kalmak değil öğünleri azaltmak ve aralarını açmak gerekir.

eğer bir konuşa çok çeşitli hizmet veriyorsanız bu sizi hantallaştırıyor olabilir. bunları en karlı ve sürekliliği göz önüne alarak azaltabilirsiniz.
yük olan çeşitlilikleri azaltın ve niş alanlara niş hizmetlere yönelin. kendi alanınızın en iyisi olun. isminiz duyulduğunda bir niş alanla bütünleşsin. isminiz birden fazla çağrışım yapıyorsa dominasyon kurmanız hiç de kolay olmayacaktır. azaltmanın gücünü hafife almayın!


yok et
işletmenn veya hayatınızın kes yapıştır, size hiçbir yararı olmayan yerlerini yok edin. bu işler sizin gelişmenizi engellediği gibi aslında karlılığınızı da engelliyor.
gereksiz hareketlerden kaçının.

yarat
alında tek kelimeyle anlatabilirim
farklılaşın. bir cafeye girdiğinizi düşünün eğer farklıysanız dönüp size bakarlar. eğer daha öne giren son 5 kadın gibi isenir kimse size dönüp bakmaz.

yükselt
hedef kitlenizin ihtiyacını belirleyin ve kalitenizi artırın. bu şekilde ancak belli bir yere gelebilirsiniz. bu formülleri ister işletmede ister başka yerde kullanın işe yarar.

fatmagül'ün suçu ne

2010 senesinde aramızdaki maneviyat ve genlerimizle oynayan dizi. fatmagül adındaki kıza 3 gencin tecavüzü ve tecavüzden sonra farmagül'ün yaşadıklarının draması.

döneminde herkesi tartıştıran kiminin tecavüzcüleri haklı gördüğü kiminin de fatmagül'ün orada işi neydi diye savunduğu dizi.

türkiye'nin büyük ayıbının notrmal hale getirildiği bir dönemdir. tecavüzcünün aslında neler çektiğini, nasıl vicdan azabı çektiğini ama pundunu bulsa yeniden yapacağını anlattı durdu.

olan fatmagül'e oldu. olanlar yanına kaldı. biz ne mi yaptık?
dizi bitti haa demek bu şekilde oluyor deyip oğlumuz, kocamız , , kayın pederimiz ayımızın oğlu da böyle bir şey yapınca nasıl kurtarabileceğimizin planlarını yaptık.

bizim başımıza hala gelmediyse; hala televizyon karşısında çekirdek çitliyoruz. demektir

vakko

beyoğlu'nun eski buluşma noktası.

saçını süpürge eden kadın

yaptığı fedakarlığı pazarlık konusu haline getirendir.
ne demek saçının süpürge etmek. seven sevdiğinde kaybolur. evine , eşine, çocuğuna yaptığı şeyleri sonradan pazarlık konusu etmek ne demek?

seviyorsan seviyorsun, eğer seviyorsan da dile bile gelmez böyle şeyler.

elbet insan zaman zaman bunalabilir veya hayat zorlayabilir. eğer sen sevdiğinle bu gibi şeyleri paylaşamıyorsan kusura bakma arkadaşım sorun karşında değil sende. hele bu betimde hiç değil .
  • /
  • 11
Henüz bir favori betim yok.

Toplam betim sayısı: 206

sunshine

beğenerek okuduğum ve takip ettiğim yazar. anladığım kadarıyla anne içgüdüleri yüksek, kimsenin kırılmasını istemeyen ve genel ortamın huzurlu olmasına çaba gösteren kişidir.
umarım günün birinde karşılaşırız ve sarmaş dolaş oluruz.
yazılarımı veya yazdığım konuları çok fazla sevmiyor ve bunu anlıyorum. yalnız bir konuda değerlendirme olması için farklı noktalardan da bakabiliyor olmak gerekir. ateşin yakıcılığı, su ile ölçülür.
 spoiler!
yine edebiyat parçalıyor diyorsun biliyorum
sadece ateş olan bir ortamda olmuş olsan ve su'yun anlamını bilmesek bize ateş normal gelirdi.

bugün emine bulut vefat etti. bunun suçlusu hepimiziz aslında. çocuğunu 4-5 nesildir açık fikirli, doğru düşünen veya sadece kadına da değil kendine saygılı olmasını öğretemeyen ve bahane olarak erkek şiddetini gösteren bir kadın algısı var. bu kadınların eğittiği büyüttüğü kız çocukları, erkek evlatları var.

kasacası sevgili sunshine hayat bumerang gibidir biz hep karşıda olduğunu düşünürüz ama o bumerang bizim elimizden, dilimizden, düşüncemizden çıkmıştır ve eninde sonunda bizi bulur.

bana nasıl baktığın inan senin kendi bumerang'ın ben seni tüm kalbimle seviyorum.

kezban

net bir yakıştırmadır ama yakıştırmadır sonuçta.
böyle durumlarda bu kezbanı gören bilen akıl sahibi er kişi acaba nedir, kimdir diye düşünüyorum.
mantık aslında böyle işlemez mi sizce de. bir kişinin nasıl bir yanlı veya doğru yaptığını anlamak için ya o yoldan geçmiş olman gerekir ya da bir şekilde deneyimlemiş olman gerekir. yoksa değerlendirme olmaz ki sadece çamur at izi kalsın bu işlerde yürümez.

kader kısmet işleri

tevekkül sahibi hanım kızımızın kendini avutma şekli. bizim bakkalının oğlu şöyle bir süzsün bak nasıl içinde canavar çıkıyor içinden.

kadınları savunmak için erkeklere saldırmak

o eşeklik öyle yapılmaz böyle yapılır demenin bokunu çıkarmaktır.

kadının karşılaştığı sorunların temelinde kendini bedenselliği ile tanımlamasından kaynaklanıyor. sorunların geneli beden ve bedeni ile ilgili sorunlar. kadın bedenine bu kadar odak bir yaşam sürerken elbette zekasının veya bilincinin yüksek olmasını beklememek gerek. aynı şey
 spoiler!
kaynımda da var
erkek için de geçerli.
davul bile dengi dengine derken aynı akıl düzeyi birbirini bulur demek.
bilinç düzeyi yükseldikçe şiddet azalır.

bilinç çokomel eğrisi burada da geçerli.

kadınları zeki kadınları sevmemesi

 spoiler!
hoyt! yine geldi garip bir başlık dediğinizi duyuyorum


hem cinsim olan kadın (araştırmalarımın sonucu olarak) ; ancak kendinden daha aptal olan hem cinslerini seviyorlar. kendinden şık, zeki veya akıllı olanların arkasından arkasından konuşuyorlar, çünkü aslında onlar gibi olmak istiyorlar ama olamıyorlar.
kadın istesek de istemesek de kıskanç ve ciddi ciddi tahammülsüz.

ha burada bir konu daha paylaşayım; mevlana der ki "gül düşün gülüitan ol".
yani bugün kadının belası kendi düşüncesi olabilir mi acaba? baksanıza bu kadar şiddet bu kadar zulüm evrenden kopup gelmemiştir. birileri bunu yaratmış olmalı.

sözlüğün sadece sözlük olmaması

terapi yeri gibi, geçen gün kayıt oldum, sıra numarası verdiler 5 diye. onları da doldurdum sonra hop yazar olmuşum.
yaz yaz ya bitmiyor. ne anlatacak şeyim varmış.
bir çok sözlükte yazdım burası güzel yermiş.

sözlüğün sadece sözlük olmaması

dışarıdan baktığında sözlük sanki sessiz sedasız gibi gözüküyor ama yazarların kalbinde büyük yeri var. bir çok yerde yazıyorum, bir çok yerde de takılıyorum ama bu sözlük ve ortamı farklı. dostluk var, samimiyet var, hesapsızlık var.
sanal ortamda bunu sağlamak zordur aslında.
buradan bizi izleyen sayın halkımız adına sözlükteki bütün yazarlara ve sözlük yöneticilerine teşekkür ediyorum.
bi-ki bir ki deneme.

gevrek

izmirlileirn her şeyi abarttığı gibi simidi de abarttığı kelime. zaten karşıyaka ve göztepe arasında bir savaş var. biri tam 35 diyor kendine diğer 35,5.
göztepeliler de biz buçuklu değiliz diye yükleniyor. sanki simitle gevrek arası ilişki gibi.

geçen bir yerde okudum; simit eğer gevrekse? can simidi de can gevreğidir, göbek gevreği de belli yaştan sonra görünen bir durumdur.
gevrek gevrek gülmeyi buraya yazmıyorum bile.
 spoiler!
simit simit gülmeyin

milyonlarca sperm arasından birinci gelmek

yaşadığınız hayata bakıp bu kadar yarışmaya gerek var mıydı diye sorduran bıdı.
sen milyonlarca rakibini geç sonra tek düze bir hayat yaşa. milyonlarca kardeşinin canı senin hayatta kalman için yok olsun sen onların fedakarlığına hayatını mahvederek cevap ver.

olmaz olası geceler.

müdür

şirket içerisinde kerli ferli beklediğin ama neredeyse hepsinin sünepe olduğu yönetim kademesi.

hatta hikayesi bile var.

insan ilk yaratıldığında bürüt uzuvlar aralarında konuşuyorlarmış.
beyin diyormuş ki müdür ben olacağım, ben zaten her şeyi yönetiyorum ben olmalıyım
kalp atılmış " sen öyle san ben kan pompalamasam sen bir hiçsin"
göz ; ben görmesem siz değerlendiremezsiniz bile
mide başka bir şey demiş, dalak başka bir şey kulak başka bir şey.

göt en son hayır demiş ben olacağım. sizi bilmem, ne kadar önemli olduğunuz da beni ilgilendirmez ben olacağım. benim dediğim olacak.
herkes had yürü git derken göt bir kapatmış giriş çıkışı. bir gün iki gün üç gün, pırt yok.
bürün organlar iflas etmeye başlamış ve herkes kabul etmiş göt'ün müdür olduğunu.
tarihte yeniden yazılmış. işte o günden bu yana her müdür göt, her göt müdürdür.

ekrem imamoğlu

tatilci belediye başkanı. tatilden gelebilirse büyük şehir çalışacak.

erkeklik zarı

erkeğin erkekliğinin bozulduğu, namusunun gittiği, ailelerin artık erkeğe ikinci sınıf olarak baktığı, utanç duyulası bir insan haline gelmesidir.
zar dediysem öyle görünen bir zar değil; erkeğin arsızlaştığı zardır.
kendi kendine bozarlar bu zarı. ha bir kız da gelip bozmuş olabilir ama genel olarak erkek kendi bozar kendini.
namussuz namussuzdur, zarı olmaz.

göt

bildiğin insanın kaba eti.

bu başlığı açmamın sebebi geçen iş yerindeki kızlardan dinlediğim hikaye.
hikaye de burada ---> (bkz:müdür)

yeme de yanında yat

lezzetli yemekler için söylenen lezzet yakıştırması.

en ilginç kullanımını bir mavi turda yeni tanışmış çiftin sabah kalktıklarında gece için söyledikleri şeydi.
ikisi de yiyişmemiş sadece yatmışlar.
(bkz:gösteripte vermemek)

anne olmak

insanın dünyaya geliş amacının bilmesidir anne olmak. kadın bedeni her haliyle anne olmak ve rahimiyetini yaşamak için hazırlanmıştır ve her yaptığı hareket veya hissediş bu yöndedir.
kendindeki yumurtayı dölleyecek spermi bile buna göre seçer.
yani siz birisine bir şey hissediyorsanız veya onu seviyorsanız, size çekici geliyorsa bilin ki bunu sizdeki kadınlık hormonu seçiyordur.
anne olmak kendini dölleyecek spermi seçen yumurtanın kendini bulmasıdır.

gerisi sadece hikayesi yok çok stresliymiş, yok çok güzel bir duyguymuş felan filan.
Henüz takip ettiği biri yok.