tunaqua

tunaqua

tunaqua

tunaqua

tunaqua
tunaqua

kurucu adam. aklımdaki sorulara derhal cevap vermesi gereken kişi; eski betimlerimiz nerede?

çok özlediğim nikah şahidim.

bizim patron olur kendisi. bazen de babamız gibi hissediyorum hatta. zaman zaman da bir aile dostumuz gibi, bazen çocukluk arkadaşım gibi. evladının doğduğu günleri bilirim ben bu arkadaşın... iyi ki var ki, sayesinde canım sözlüğümüz de var.

baba adam. kendisini çok uzun zamandır tanırım. günümüz dünyasının ender bozulmamış kişilerinden biridir. çoğu zaman çölde kutup ayısıyla karşılaştı ama bozulmadı.
ayılara fısıldayan adamdır kendisi.

yıllar sonra ilk betimime şeref veren adam. sayesinde yıllar içinde azalan beyin hücrelerime takviye yaptı kendisi. her ne kadar yaşıt olsak da, o benim gibi değil. zehir gibi.

sağol başkan.

adama bak cesaret edip bu kadar kadının içinde sözlük kurmuş.
"cesur birine benziyorsun türk olmalısın"

yaratıcı ve inatçı bir sözlük kişisidir.

kadınlara seslerini duyurabilmeleri için sözlük kuran, vizyonu geniş adam.
sohbeti, zekası ve tecrübelerinden yararlanabiliyor olmak da ayrı güzel.
insan ailesinden biri gibi hissediyor.

(bkz:sağ ol var ol )

tunaqua'daki cesaretin onda biri bende olacak şimdi cumhurbaşkanı olmuştum. bildiğin kendini ateşe atmış. kadınlar için sözlük aç, kendilerini özgürce tanımlasınlar , sen de bir şekilde herkese eşit dur. vay arkadaş...

ne yalan söyleyim, bizim hatta zaman zaman durak isimlerini söyleyen kadını bile kapatıyorum. ne o "bir sonraki durak bostancı köprüsü" diye ikide bir söylüyor. her durakta bunu dikte ediyor ve durmam için de tekrarlıyor. yuh be dedim kendi kendime geçen gün iyi ki bu kadınla karşılaşmıyorum. hele evlilik vs hiç çekemezdim.

düşünsenize bakkaldan iki ekmek alınacak, bakkaldan iki ekmek alınacak diye koşuşan kadın. düşüncesi bile zor. (bkz:necla)

heyse ben yine konuya döneyim durağı kaçıracağım yoksa.

tunaqua'ya tek lafım var o da bildiğin yoldan asla geri dönme kardeş.

sözlüğün admini.
önemli konulara değiniyor. kadınları düşünüp bu ortamı bize sağladığı için minnettarız.
teşekkürler tunaqua.

bugün sonunda telefonla da olsa görüştüğümüz admin kişi. akıllı adammış. 15 dk konuştuk. sözlükten, neler yaptığından bahsetti. akıllıca geldi. bakalım tanışacağız.

ben bir dönem sözlüğe gelmiyordum bazı problemler oldu. istenmediğim yerde durmam diye gitmiştim. sonra bir şekilde geri döndüm. sözlük güzel ortam ve bunu sağladığı için teşekkür ediyorum.

deneme