@ralph

Yazar

Durum: 93 - 0 - 0 - 0 - 15.08.2022 02:03

Puan: 388 -

14 yıl önce kayıt oldu. Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 5

ben geldim

herkese merhaba uzun zamand?r yoktum.. biraz toparland?m malum k?z 2 ya??na geldii ellerinizden gözlerinizden öper.. herkese tekrar merhaba ..

geceye bir şarkı bırak

dizi önerileri

suits.kalifornication, orange is the new black, liar , lucifer, the 100, %3, ayptical, good girls, gracie and frankie, designated survivor, sense 8, suburra, outlander, hanedan .

zaman

hızlı geçen iz bırakan. sözlüğe ilk kayıt olduğum da bekardım. dün kızımın birinci yaşını kutladık :)

zaman

zaman, olayların içinde art arda gerçekleştiği boyut, vakit, süre. diye açıklıyorlar . ama sanırım pandemi dolayısıyla biraz zor geçirdik bu zaman'ı.

komşuluk

sosyal dayanışma ve yardımlaşma açısından insana aileden sonra en yakın sosyal çevreyi komşular teşkil eder . bu yüzden komşuluk hak ve görevleri yanı sıra bir ilişki düzeni vardır. ama günümüzde hızlı şehirleşme sayesinde komşuluk azalmıştır.

umarım bilgi verebilmişimdir.

ek gıda

kızımın 6. ayı itibari ile başladığımız yiyecek aktivitemizdir.ilk başlaar da sadece yoğurt, elma, ayva ve muz püresi denediğimizdir. bizim kız ise bunlardan sadece muz püresini tercih etti . bakalım daha çorba ve sebze bölümüne geçmedik.

sunshine

neden veda betimini okudum ? bilmiyorum ve gitmeni istemiyorum. herkesten çok. belki aramızda çok süper muhabbet olmadı ama gitmesen daha iyi olur bence .. hem lütfen gitme..

gaz belası

gün itibari ile kızımın 1. ay 4. günü itibari ile akşam 9 - 11 arası tuttuğu zalım, pis, korkunç bir sancıdır. allahım ondan al bana ver dediğiimdir.

isminin baş harfi ile başlayan pozitif kelime

kadın sözlüğü geleneksel yılbaşı çekilişi

eski sözlükte yaptığımız her yeni yılda birbirini tanımayan ama herkesin samimi olduğu insanların birbirine hediye alması. katılanlar. ?

1- tunaqua
2- ralph
3- ?

yeni yıla merhaba zirvesi

ilgili fotoğraflar varsa. görmek isteriz.

çocuk mutluluğu

kadınlara çekici gelen erkek meslekleri

eşime göre en çekici meslek benimkisi imiş. çünkü ben lokantacıyım :) yemek, bulaşık, market ve kasap bende :)

yeni yıla merhaba zirvesi

kızımla hepinize selamlar iletiyoruz. ve katılamayacağımız olan bu zirvenin fotoğraflarını bekliyoruz. iyi eğlenceler.

salep

en güzeli bursa mahfelde yapılandır.

türk filmi

zengin kız fakir oğlan, zengin aile fakir aile karşılaştırmalarının bolca olduğu ve n'olur gibi kelimelerin bolca kullanıldığı herkesin kendinden bir parça bulduğu film çeşididir.

video oyunu

hayatımda fifa 95 disketiyle girmiş. ve bir daha çıkmayan çıkmamakta ısrar eden.

assassin's creed

esir bırakan oyun . eşimle beraber çözdüğümüz haritalar, kısa yollar. bu arada oyunda ölen tarihi herkes gerçekte orada ölmüş. bunu duyduktan sonra daha dikkatli oynadım oyunu.

bile bile lades

sibel can'ın 1994 yılında çıkardığı hatırasıdır albümünü son parçası.

  • /
  • 5

veda zamanı

eski sözlüğün, eski yazarlarından biriyim. bazı yazarlar biliyor, bazı yazarlar bilmiyor. eski sözlük sayesinde çok güzel dostlarım oldu. (görüşmeye devam ediyoruz) beraber güldük, hüzünlendik. bebekler karşıladık, yazarlar evlendirdik. keyifli zamanlardı. hepsi benim için kazanımdı.
yeni sözlükte de sanırım bir yıl kadar yazdım. zaman doldu. "yönetimi yerden yere vuran" bir yazarı, uyumu bozan bir yazarı, yazar olarak değil, kişi olarak da istemezler. ben de samimi olarak eleştiri yapamayacağım ben olamayacağım bir yerde durmam.
eski sözlükten değerli yazar arkadaşım harbe giden sarı saçlı çocuk, bu sözlükte okumaktan keyif aldığım quş ağacı, ve sevimli kızım meseli sizleri ve yazılarınızı özleyeceğim. "veda etmeden gitmek korkaklıktır" demiş bir üstad.
tüm yazarlara, mutlu keyifli yeni bir yıl diliyorum.
usta veysel buraya çok yakışır :
biz bu elden gider olduk
kalanlara selam olsun.

büyüyen beşik

anlaşılan bu işte usta olanların bile zorlandığı bir seçim. şöyle bir video var, belki ihtiyacı olanlara fikir verebilir.

Toplam betim sayısı: 93

karadut

özlenen kişi. hoşgelmiş.

baba olmak

gün itibari ile aldığım haber.. önce şaşkınlıkla daha sonra eşimle iki damla gözyaşı.. hala heyecanlıyım ikimizde hala inanamıyoruz. :)

assassin's creed

esir bırakan oyun . eşimle beraber çözdüğümüz haritalar, kısa yollar. bu arada oyunda ölen tarihi herkes gerçekte orada ölmüş. bunu duyduktan sonra daha dikkatli oynadım oyunu.

harbe giden sarı saçlı çocuk

hoşgelişler ola eski dost. :)

sözlüğün sadece sözlük olmaması

eskiden radyomuz ve yılbaşı çekilişimiz var idi. ne güzeldi.şahsen özledim o günleri.
malum biz 6 aylık olduk mazaretemiz var. ama döneceğiz elbet şu alışverişler bitsin.

kızımın adı ada

gün itibari ile doğuma 44 gün kaldı. tüm hazırlıklarımız tastamam.hazır ve nazır durumdayız. ama gel gör ki heyecana nefes yetmiyor. ne zormuş arkadaş ilk defa ebeveyn olmak. bilmediğimiz 1001 soru öğreneceğimiz 1001 yenilik. gelecek umarım bizimle gelecek. heyecan ve yoğunluktan yazamıyordum. belki arada bir uğrarım. beni tanıyan eş,dost, abi , ve ablalara selamlarımı ve sevgilerimi iletir günü geldiğinde ve allah nasip ederse kızımla fotoğrafımı paylaşırım.

sözlüğün sadece sözlük olmaması

eskiden radyomuz ve yılbaşı çekilişimiz var idi. ne güzeldi.şahsen özledim o günleri.
malum biz 6 aylık olduk mazaretemiz var. ama döneceğiz elbet şu alışverişler bitsin.

sözlüğün geri dönüşü

en sevinen benim.. çocuklar gibi şenim.

beklenen zirve

doğum var doğum :) bu değil bir daha ki söz kızımla geleceğim. :)

hamile olduğunuzu söylediğinizde ilk tepki

eşim bana söylediğinde ben gerçekten mi ?! diye bağırmıştım. 23 mart akşamüstü.
Henüz takip ettiği biri yok.