sözlüğün sadece sözlük olmaması

sözlüğün sadece sözlük olmaması

sözlüğün sadece sözlük olmaması

sözlüğün sadece sözlük olmaması

sözlüğün sadece sözlük olmaması
sözlüğün sadece sözlük olmaması

kadın sözlüğünün tanımıdır. yazarlar burada betim yazarken kendilerini yazarlar.
yıllardır hiç eskimeyen dostluklar kurarlar, birbirlerini desteklerler.. sözlük sadece gelip bir şeyler yazılan bir yer değil anlayacağınız.

diğerlerini bilmem ama bu sözlük sadece bir sözlük değil.

sözlüğün eski yazarlarındanım. ama sözlük gibi değil burası, daha takım, aile, birlik ve güzellik hakim.
saygı duyuyorum ve saygı duyuluyorum. belki de kendim olarak yazdığım tek yer.
diğer bütün sosyal medyada kendini göstermek isteyen arkadaşlarım ve çevrem var. bunun beni kısıtladığını fark ettim. kimse olmadan sadece kendim olarak yazdığım tek yer tek geçerim.

sözlüğün aile şirketi gibi bir şey olması.
yahu kaç yıl emek ver, dostluklar kur, sahiplen, kariyer yap*, sonra hepsini yitir, yıllarca bekle, sonra geri döndüğünde hiç ara vermemiş gibi kucakla, sev, dün görüşmüş gibi dostluklara devam et, betimler gir, canlandır, emek ver! şu hayatta kime, neye bunkadar emek verdiysek zaten ya ailemiz oldu, ya yarimiz... sözlük tabi ki sadece sözlük değil... üstelik insanın kendini geliştirmesinin en naif yollarından, ifade özgürlüğünün en sıcak platformlarından da biri. seviyorum sözlük. evet seni! seni yaradanı* ve emek verenlerini yani tüm yazanlarını* ve okuyanlarını, çok!

hakikatten sözlükten öte bir yerdi burası.

eski zamanlarındaki gibi aktif olmasını çok isterdim. tabi bunun için devamlı yazmak gerekiyor ne yazık ki çok boşluyorum ben de. hepinizden bu pervasız unutuşum için özür diliyorum. buradaki eski arkadaşların bile çoğunu unuttum. umarım hatırlamak kısmet olur.

terapi yeri gibi, geçen gün kayıt oldum, sıra numarası verdiler 5 diye. onları da doldurdum sonra hop yazar olmuşum.
yaz yaz ya bitmiyor. ne anlatacak şeyim varmış.
bir çok sözlükte yazdım burası güzel yermiş.

eskiden radyomuz ve yılbaşı çekilişimiz var idi. ne güzeldi.şahsen özledim o günleri.
malum biz 6 aylık olduk mazaretemiz var. ama döneceğiz elbet şu alışverişler bitsin.

dışarıdan baktığında sözlük sanki sessiz sedasız gibi gözüküyor ama yazarların kalbinde büyük yeri var. bir çok yerde yazıyorum, bir çok yerde de takılıyorum ama bu sözlük ve ortamı farklı. dostluk var, samimiyet var, hesapsızlık var.
sanal ortamda bunu sağlamak zordur aslında.
buradan bizi izleyen sayın halkımız adına sözlükteki bütün yazarlara ve sözlük yöneticilerine teşekkür ediyorum.
bi-ki bir ki deneme.

her servise çıkmadan mutlaka baktığım yer. yoksa tuzla'dan edirne kapıya çekilmez 3 saat. paylaşım hem güzel hem de kafa açıcı. seviyorum seni sözlük.

kadın sözlüğünün misyonlarından biridir. amaç burada bir olmak, yoldaş olmak, ifade özgürlüğünü sonuna kadar yaşamak. sonra kaynaşmak, dost olmak, farklı fikirlere saygı duymayı öğrenmek, törpülenmek. büyümek birlikte.
hem anne, hem çocuk gibi. kadın gibi. birleştirici.

bu sözlük diğer sözlüklere benzemez. sadece kullanıcı adı olarak gördüğünüz bir nick, gün gelir gittiğiniz şehirde elini uzatır gerçeğe dönüşür, derdinize derman olur, en iyi dost olur.

heyecanlandıran bir sözlük

yıllar sonra olsa da yeniden karşılaşılan can dosttur k(gizli:adın sözlüğü).
eskiden bu sözlük herkesin birbirini bilmeden tek vücut olabileceğini, arkadaş olmak için bir geçmişe sahip olunması gerekmediğini, iyiyi yapmak için illa bir neden olmadığını simgelerdi bizim için.

sözlükte bir çok tartışma, bir çok restleşme gördüm ama hiç biri saygısızlık seviyesinde değil ve yapıcıydı. tekrar hayatıma girdiğin için sağol kadın sözlüğü. iyi ki varsın.

deneme