@dreamer

Yazar

Durum: 224 - 0 - 0 - 0 - 11.01.2020 13:32

Puan: 850 -

12 yıl önce kayıt oldu. 1. Nesil Yazar Yazar.

Biraz deli, biraz akıllı, ne olduğunu kendi de bilmeyen sadece ol'an-da yaşayan, sizden-bizden biri.
  • /
  • 12

yeni bir ben lazım

her şey yenilenirken eskide kalan ben'i değiştirmek zamanı geldiğinde dudaklarınızdan dökülen kelimelerdir.

kabuğundan çıkmak için beni ben yapan her şeyi arkada bırakmak ve yeniden başlamaya karar verdim.
iki sorun vardı :
1- yeni ne demek?
2-yeni olacaksa eskiyle nasıl olacak?

1.sini yeni her şeye açık olmakla çözdüm!
2.sini eski bütün alışkanlıklarım ne diyorsa tersini yaptım.
yıkıcı bir deneyim. cesaretin var mı aşka? varsa fight club'a gel dostum.

öğrenilmemiş kadınlık

hiç kadınlıktır. buyurun cenaze namazına. bilmeden olur mu yaşamak! rölativite olmadan olmaz.

fight club

(bkz:kadın sözlüğünün fight club olması)
kendi içinde birbirini dövüp dışarıya tek yumruk olan kadınların yeriydik. hala öyle gözüküyor.

elalem ne der

fasit daire

bozuk, bozucu, bozulmuş daire. kendi içinde bozuk olan.

öğrenilmiş kadınlık

eskiden en çok tartışılan konulardan biriydi. hala popülaritesi devam ediyor demek.

kişiler anlamak yerine inanmayı seçermiş. inanmak hem daha kolay hem de masrafsız. anlamak için çaba göstermen hem de en tehlikelisi değişmen gerekir. anladığında değişim kaçınılmaz oluyormuş. siz iyisi mi farkındalık alanınız ve konfor alanınıza dikkat edin bakalım neler var oralarda.

medya

teslimiz ama farkında değiliz diye bir şey duydum. tam olarak medya için söylenebilir bu.
medyanın mecra-görüntü demek olduğunu hatırlatırım.

kagider

kadınların tüsiad'ı. üyeleri sadece zengin kadınlar. eski dostum bir kafe işletmecisine sormuşlar. neden pahalısınız diye.
o da "buradaki fiyatların pahalılığı kendinden daha alt kesimle bir arada olmak istemyenlerin arasındaki fiyat farkı" demiş.

haklı kendine göre

zirve önerisi

taksim tarafı veya kadıköy olması mantıklı önerimdir. bir de eskisi gibi danc8ng veya konser olabilir mi? beraber eğlenelim.

mutlu son

herkesin istediği ama kimsenin ulaşamadığı son. pardon kendini kandıranlar hariç.

mutlu son tamamen bir plasebodur. kendini kandıranların kendince ürettiği bahaneye inanıp gerçeklerle yüzleşmek yerine yarattıkları küçük dünyalarıdır.

yakışıklı erkek yoktur yüksek libido vardır

bir kadının öğrenmesi gereken acı gerçek. o kadar acıdır ki sırf bu yüzden prense dönüşmeyeceğini bilerek kurbağa öpmek normal bir hal alır. ıyyyk!

çok da fifi

belli bir yaşa geldikten sonra evde kalan kızın hayata bakış açısı. gelen ağam giden paşam eski söylenişi

tanga

bir dönem ipkini ile arkadaşlık yapan sonra paçalı dona muhalefetten araya kaçmış don.

çorap içi pantolon

bir erkeğin en çekici olduğu andır. hele çorap bir terliğin içindeyse dahada arzu objjesine dönüşür.

baştan hayal edelim; terlik içinde çorap içi pantolon, üzerinde göğsünün yarısına kadar açık bir yakası kirden gözükmeyen bir gömlek ve kesif bir ter kokusu.
(bkz: işte benim erkeğim)

prense dönüşmeyeceğini bilerek kurbağa öpmek

bile bile lades demeni içine aşk kaçmış hali. e tabi kurbağaya kalmış olmanın verdiği çaresizlik cabası.

(bkz:gideri var)

aktopraklık höyük

aktopraklık höyük, tam 8.500 yıl öncesinde bursa’nın nilüfer ilçesinde kurulmuş bir neolitik köy. ayrıca türkiye’de bu döneme ait gezip zamanda yolculuk yapabileceğiniz nadir yerleşimlerden biri. kazı ekibi, kazılardan elde edilen bilgiler ve kanıtlarla, o dönemin mimarisini canlandırmış. yeniden yaratılan köylerden biri 8.500, diğeri 7.500 yıl öncesinin mimari yapısını yansıtıyor. burayı ziyaret ettiğinizde kazılarda açığa çıkarılan kalıntıların yerinde korunmuş örneklerini görme şansınız da bulunuyor.

alacahöyük

tarihin başkenti.

alacahöyük, çorum’da, hattuşa’nın (boğazköy) 36 km. kuzeydoğusunda yer alıyor. hitit öncesi dönemin önemli şehirlerinden olan alacahöyük, hitit döneminde yakınındaki hattuşa’nın gölgesinde kalmıştı. mö 2500 yıllarına kadar giden hitit öncesi kral mezarlarından çıkan eserler en önemli buluntular arasında. fakat ayakta kalmış yapılar hitit dönemine ait. ortostatlarla kaplı şehir duvarlarının okçular için rampaları da bulunan iç ve dış kapıları mevcut. hitit dönemine ait iki büyük sfenks tarafından korunan güneydeki anıtsal giriş, iki kule arasında kalacak şekilde düzenlenmiş. kapı pervazı olarak kullanılan yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki yekpare taş dikmelerin yerden yaklaşık 2 metrelik bölümleri sfenks biçiminde yontulmuş. bu sfenksli kapı’dan girilen geniş hitit yapı kompleksi halen tam olarak kazılmadı. rölyef ve sfenkslerin çoğu mö 14. yüzyıla ait.

aizanoi antik kenti

aizanoi kenti, antik frigya’ya bağlı olarak yaşayan aizanitis’lerin ana yerleşim merkeziydi. zeus tapınağı çevresinde yapılan kazılarda, mö 3.000 yıllarına ait yerleşim izleri açığa çıkarıldı. helenistik dönemde bu bölge değişimli olarak bergama’ya ve bithynia’ya bağlı iken, mö 133’de roma egemenliğine girdi. zeus tapınağı, stadyum-tiyatro kompleksi ve macellum’u ile roma döneminde önemli kentlerden biriydi. bir tepe üzerine kurulmuş olan ve şehrin önemli dinsel yapısı olarak görülen zeus tapınağı dünyanın en iyi korunmuş zeus tapınaklarından biri. şehrin kuzeyinde 13.500 kişi kapasiteli stadyum ve 20.000 kişi kapasiteli tiyatronun bir kompleks şeklinde yapılması antik dönemde aizanoi’den başka hiçbir yerde görülmezken, ms 2. yüzyılın 2. yarısına tarihlenen aizanoi macellum’u ise dünyanın ilk borsalarından biri.

aigai antik kenti

manisa yakınlarında bulunan aigai antik kenti, mö 1.100 yıllarından sonra yunanistan’dan gelerek kuzeybatı anadolu kıyılarına yerleşen aioller tarafından kuruldu. antik kentte ticaretten çok tarım ve hayvancılık yapıldı. antik yazar herodot mö 5. yüzyılda, aigai’den aiollerin kurduğu 12 kentten biri olarak bahsediyor. kent mö 6. yüzyıldan itibaren sağlam surlarla çevrildi. antik tarihçilerin bir diğeri strabon da buradan bahsediyor ve kentin kıyıda değil dağlık kısımda olduğunu belirtiyor. aigai antik kenti, ms 17’de gerçekleşen depremle birlikte yıkıldı fakat imparator tiberius’un destekleriyle tekrar toparlandı. helenistik dönemde oldukça gelişen kente, tiyatro, üç katlı agora, meclis binası gibi birçok kamu binası yapıldı. tüm sokaklara taş döşendi, taş döşemelerin alt kısımlarına yağmur sularını yüzlerce sarnıca yönlendiren kanalizasyon sistemi kuruldu.

göbekli tepe

şanlıurfa'da örencik köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski yerleşim alanı. varlığı keşfedildikten sonra dnya tarihi tekrar yazılmıştır. daha önce rastlanmayan şekilde t biçimindeki 10-12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür.

(bkz:ülkemi seviyorum)
  • /
  • 12

pambık gibi bulutlar

ceyhun zeynalov'un reggie parçası. hem güzeldir hem de komik.
dilinize pelesenk olur

Toplam betim sayısı: 224

sunshine

who let the sunshine in to sözlük


mustafa kemal

sadece asker değil, fütürist, lider ve gerçek bir baba. baba dediysem koca bir milletin babası.

babatürk.

sözlükte yazarların istediği özellikler

blogger yazarlar

sözlüğün yeni yazar tayfalarından.
kendi bloglarındaki yazılarını burada da paylaşıyorlar. sözlük için güzel bir şey hem bilgilerinden faydalanıyoruz hem de sözlüğün içerik kalitesi artıyor.

keşke daha çok yazsalar.
https://oglumla.com/
https://tatlibirtelas.com/

türk filmi

tanımlaması basit, yaşaması zor film türü. bildiğiniz türk sinema sektörünün ürettiği dram, acı, neşe, kıskançlık içeren filmlerin tümü.

hangi kafada yazıldıysa çıkın sokağa bakın aynısı mutlaka var.

(bkz:dünyayı kurtaran adam)

sözlüğün sadece sözlük olmaması

sözlüğün eski yazarlarındanım. ama sözlük gibi değil burası, daha takım, aile, birlik ve güzellik hakim.
saygı duyuyorum ve saygı duyuluyorum. belki de kendim olarak yazdığım tek yer.
diğer bütün sosyal medyada kendini göstermek isteyen arkadaşlarım ve çevrem var. bunun beni kısıtladığını fark ettim. kimse olmadan sadece kendim olarak yazdığım tek yer tek geçerim.

erkeğin kafasının pipisi kadar çalışması

sadece hayal edilerek bile anlaşılabilecek tanım. o kadar işte . (bkz:çük)

gizemabla

gizem abla betim yazmamış mübarek sözlüğü biçmiş atmış. çok manidar balıklar açmış ve bilgi paylaşmış. feyz aldık hepimiz. böğğğkk.

manipülasyon

fizik tedavide hastalıklı bölgeye bastırma, germe, döndürme gibi manevralar şeklinde uygulanan teknikler bütünü.

sözlükte yazarların istediği özellikler

erkeğin kafasının pipisi kadar çalışması

sadece hayal edilerek bile anlaşılabilecek tanım. o kadar işte . (bkz:çük)

vajinusmus

sanıldığı gibi isteksizlik değil.
cinsel ilişkide kadının istemsizce kasılarak cinsel ilişkiyi neredeyse imkansız hale geliyor olmasını isteksizlik olarak niteliyorlar halbuki bu durumda kadın istese de yapamaz. bizim memlekette kafası pipisi kadar çalışanlar olduğu sürece kadın hep cinsel olarak vahşi, istekli, arabada beş, evde on beş olmalı.

anlamadıkları şey ise cinsel bir birliktelik gerçekleşe bile kadın ilişkiden hiçbir şekilde keyif almaz, aksine acı hisseder. farketmezler ama bu düpedüz tecavüzdür.

mutlu son

herkesin istediği ama kimsenin ulaşamadığı son. pardon kendini kandıranlar hariç.

mutlu son tamamen bir plasebodur. kendini kandıranların kendince ürettiği bahaneye inanıp gerçeklerle yüzleşmek yerine yarattıkları küçük dünyalarıdır.
Henüz takip ettiği biri yok.