gizemabla

gizemabla

gizemabla

gizemabla

gizemabla
gizemabla

türkçe ve dil bilgisi derslerine beden eğitimi hocası bile uğramamış, boş geçmiş yazar.
fabrikacı, bilimci nedir arkadaş? türkçeye yeni boyut kazandırıyor!

ilk baktığımda güzin abla sandığım sonra gizem abla olduğunu anladığım yazar.

-okuyucu:gizem abla şimdi benim partnerimle bir sorunum var, ne zaman ele ele tutuşsak bir arabasıyla karşılaşıyoruz. dersime çare...
-gizem abla: partner sevgili demek
el ele iki el demek
akraba hemen oradan kaç demek

gizem abla betim yazmamış mübarek sözlüğü biçmiş atmış. çok manidar balıklar açmış ve bilgi paylaşmış. feyz aldık hepimiz. böğğğkk.

çok şakacı sözlük yazarı ve sözlük kıyımcısı.

kendine ilginc bir hedef edinmis yazarımız. amatör olarak troll ile uğraşıyor olabilir. proje olabilir. sadece kelimelere obsesif şekilde ilgi duyuyor olabilir. çeşitli teorilerim var. zamanla belki kafamda şekillenir.

uzun zamandır görünmüyor sözlükte. geldi, ve kayboldu. evet sözlük formatına uygun yazmıyordu ama sevimli gelmişti bana, çünkü mutlaka küçük yaşta biridir diye düşündürmüştü.

aslında sevdiğim yazarlardan biri. bir de spam yapmasa çok güzel olacak.
başlıklara verdiği tek kelimelik betimler aslında hayatını ne kadar net yaşadığının bir göstergesi diye düşünüyorum.

sanırım yaşlanıyorum. insan yaşlanınca yani bilgi sahibi olunca koruma iç güdüsü gelişiyor ve adımlarını ona göre davranmaya başlıyor.

sanıyorum ki sözlükte yeni bir dönem başlatmaya çalışan yazar. kelimeden tasarruf etmeye çalışıyor ama dil bilgimizi katletmese iyiydi. bu arada çok yaratıcı betimler girilmiş harikasınız.

sözlükte çok daha verimli başlıklarda çok daha verimli fikirler beyan etme imkanımız varken tdk rolünü üstlenmiş yazar. pek anlam veremedim.

sözlükte show yapmış olan arkadaşımızdır. evet evet artık seni hepimiz tanıyoruz.

deneme