kanal istanbul

kanal istanbul

kanal istanbul

kanal istanbul

kanal istanbul
kanal istanbul

yapıldığında istanbul ve türkiye'ye olumlu olumsuz vizyon değiştirtecek olan proje. proje ile karadeniz ve marmara birbirine bağlanacak şekilde bir su yolu inşa edilecek.

günlerdir kanal'la yatıp kanal'a kalıyorm. imamoğlu nedemiş kim ne cevap vermiş.

genel düşüncem ise türkiyenin yararına olduğu yönünde.

tam bir felaket olduğunu düşündüğüm geceleri uykularımı kaçıran çılgın proje. ülkede her renk var bir fıstık yeşili eksik sanki. töbe töbe.
büyük ölçekli projelerde bugüne kadar ne doğru yapıldı ki bu yapılsın. ülkemizin böyle bir milli sermayesi var ise neden açlıktan insanlar ölüyor ülkemizde. neden kriz var neden zam üzerine zam geliyor neden yaşama hakkimiz elimizden alınıyor neden neden? yok eğer yoksa sermaye nereden gelecek bu değirmenin suyu? osmangazi köprüsü örneğinde olduğu gibi geçecek gemi vaadiyle mi çikilacak yola? geri dönüşü olmayan bu çılgın proje için ülkesini seven insanların soru sorması fikir beyan etmesi neden muhalif olmak olarak algılanıyor? ve neden siyasiler dışında farklı alanlarda uzman kisilerden alınan yorumlar uyarılar dikkate alınmıyor? şunlar artıları, şunlar eksileri ama şöyle göze alıyoruz, böyle çözüm planlıyoruz şeklinde açıklamalar yerine kim ne derse desin bu proje yapılacak deniyor. bu söylemden şunu anlıyoruz ki geri dönüşü olmayan sözler verilmis birilerine ülkemizin içine etmek pahasına. belki de günü kurtarmak derdine sadece. kanal istanbulmuş. kanal türkiye yap da tam olsun. araplara satılan kanal manzarali arsalar bu ülkeye açılacak yüzlerce fabrika onbinlerce işgücü yüzbinlerce karnın doymasindan daha değerli olamaz. olmamalı.
neden felaket olduğunu düşünüyorum:

gene bir projenin kölesiyiz.

deneme