fatmagül'ün suçu ne

fatmagül'ün suçu ne

fatmagül'ün suçu ne

fatmagül'ün suçu ne

fatmagül'ün suçu ne
fatmagül'ün suçu ne

2010 senesinde aramızdaki maneviyat ve genlerimizle oynayan dizi. fatmagül adındaki kıza 3 gencin tecavüzü ve tecavüzden sonra farmagül'ün yaşadıklarının draması.

döneminde herkesi tartıştıran kiminin tecavüzcüleri haklı gördüğü kiminin de fatmagül'ün orada işi neydi diye savunduğu dizi.

türkiye'nin büyük ayıbının notrmal hale getirildiği bir dönemdir. tecavüzcünün aslında neler çektiğini, nasıl vicdan azabı çektiğini ama pundunu bulsa yeniden yapacağını anlattı durdu.

olan fatmagül'e oldu. olanlar yanına kaldı. biz ne mi yaptık?
dizi bitti haa demek bu şekilde oluyor deyip oğlumuz, kocamız , , kayın pederimiz ayımızın oğlu da böyle bir şey yapınca nasıl kurtarabileceğimizin planlarını yaptık.

bizim başımıza hala gelmediyse; hala televizyon karşısında çekirdek çitliyoruz. demektir

dünyanın en saçma konulu dizisi.
bir bölüm bile izlemedim fakat okuduklarımdan anladığım kadarıyla dizi bir tecavüz olayı ile başlıyor ve tecavüzcüler dizinin baş rolleri.

dizi bu tecavüzcüleri aklamaya çalışıyor. senarist ya da her ne boksa diziyi yazan kişi ile ortak yönlerimiz olduğunu düşünüyorum. suç ve ceza'dan etkilenmek.

ben çok etkilenmiştim raskolnikov'un vicdan azabından. fakat o romanı etkileyici yapan şey raskolnikov'un acısını anlatma kabiliyetidir. belki daha önce hiç yaşamadığınız bir duyguyu size hissettirebilme konusundaki kusursuza yakın başarısı suç ve ceza'yı kült bir sanat eseri haline getiren yegane unsur.

çekilen vicdan azabı ya da öldürülen kişinin yaşamayı ne kadar hakettiği ile ilgili subjektif sorgular, olayın bir cinayet ve raskolnikov'un bir katil olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

vicdan azabı, kişinin kendisini affedebilmesi yolunda çekeceği bir ceza olabilirse de topluma karşı işlenmiş suçların cezası vicdani mahkeme tarafından verilemez.

bakınız ben muhteşem rol yaparım. vicdan azabını iliklerime kadar hissettiren dostoyevski sağolsun, kendisinden daha iyi oynarım vicdan azabı çeken suçluyu.

dolayısıyla kişinin yalnızca kendisini bağlayan; çekilen vicdan azabı, geçmişte yaşanılan bir takım olaylar vs. gibi saçma sebepler topluma karşı işlenen suçun cezasız(!) kalmasına yeterli bir sebep olamaz.

deneme