yeni yetmelere öğütler

yeni yetmelere öğütler

yeni yetmelere öğütler

yeni yetmelere öğütler

yeni yetmelere öğütler
yeni yetmelere öğütler

sözlük yazarlarının yeni yetmelere verdiği öğütlerdir. derin bir mana ve bilgelik içerir... onu için dikkatle okunası başlık ve deneyim betimleridir.


buradan bir kaç tanesini yazalım.

-saygılı ol ama önce kendine ve düşüncelerine... savunduğun konu veya bir şey varsa kimseye değil önce kendine samimi ol...
- kimseye laf yetiştirmeye kalma.. eğer bir şey söyleyeceksen söyle ve bırak. kimin kim olduğuna okuyucu karar versin.
- sözlük bir podyum değil basit yaz, net yaz.
- geyik yapabilirsin ama fazla geyik cır cır eder.
-aramaya inan... bulanlar arayanlardır.
-yazdkların bir değer yaratsın boş içeriklerden herkes sıkılır. ne demiş barış ağabey, içi boş tencerenin bu sofrada yeri yok.
-anlaşılır ol. değerli olan budur. anlaşılmadığında sana iki puan fazla vermeyecekler. aksine seni ne kadar çok anlayan olursa o kadar popüler olursun. mezarlıklar anlaşılamadan ölenlerle dolu.
-istatistiklere girmek güzel bir şey ama yazdıkların spam kıvamında olmasın. yani her aklına geleni yazma bir ara bir sor, bir bak bakalım yazılmışı var mı? kısaca sakin ol şampiyon.
-yeni yetmelere saygılı ol ... sen de bir zamanlar oradaydın...
-kurallara uy... herkes eğlensin istiyoruz.
-yazmadan önce oku.
-sormaktan çekinme.

bir üstteki betime cevaben yazılmış edi-büdü kıvamındaki betimlerdir. sadece fikrini yaz çık . burası ne podyum ne de savaş sahnesi .. eğleniyoruz ve kendimizi yazıyoruz. ya hu.
kimseye cevap hakkı doğmuyor burada...

küfür yerinde edilirse şiir gibi gelir. kadınlar küfür etmez diye kim demiş. küfür edebilirsin tabi ama kişiye olmadığına dikkat et. illa küfür edeceğim diye bir de küfür ederken küfür edilecek şekilde yazma. ha unutmadan; kötü söz sahibinindir.

deneme