an

an

an

an

an
an

en küçük zaman birimi olarak anlatılır ama bir de buradan dinleyin.

 spoiler!
kahveleri koyduysanız başlayalım.


sperm rahime düştüğünde önce 2ye sonra 4e bölünür. bu ayette söylediği gibi bir çiğnem et olana kadar devam eder.
sperm rahime düştükten sonraki 120. gününde ilk ruh üflendiği söylenir ki bu işte an dır.
yani sizin kim olacağınız ne olacağınız, cennete mi yoksa cehenneme mi gideceğiniz gibi her bilgi bu an'da belli olur ve kesinlikle değişmez. yani kulluğunuz belli olur.
 spoiler!
dini manada anlatıyorum bilimsel olarak ta anlatacağım merak etmeyin

ve siz bu an'nın versiyonlarını yaşarsınız. şöyle düşünün annesinden yeni doğmuş bir bebek ve aynı bebeğin çocukluk , ergenlik, yetişkinlik, yaşlılık evreleri hep o yeni doğmuş olan kızın evreleridir. bu evreler de demin bahsettiğim 120. günde oluşan astrolojik, genetik etkilerin bir tezahurudur. yani aynı sperm ile döllenmiş yumurtanın hallerinden başkası değildir. bu dinde kendini tanıma veya seyretme olarak anlatılır.

şimdi arkanıza yaslanın ve anlattıklarımı iyice düşünün sonra kahvenizden bir yudum daha alın ve yazının geri kalan kısmını okuyun. bu kıyağımı da unutmayın

siz kendinizi bir et varlık olarak düşünüyorsunuz ya aslında değilsiniz. beyninize gelen elektrik frekansının göz ile çözümlenmesinden başka bir şey değilsiniz. ama katı bir maddeyiz diyeceksiniz o da kuantum fiziğine göre gözlemlenen şeyin kendini parçacık yani madde olarak zannetmesinin yine beyninizde var sanılmasından başka bir şey değil.

bunların an'la ne alakası var diyeceksiniz.
 spoiler!
kahveden bir yudum daha alma zamanı geliş belli ki!

eğer beş duyu ile var sandığınız bedeninizi bir mikroskopla görme imkanınız olsaydı bügün sizi zorlayan kızdığınız, küstüğünüz, sevdiğiniz hiç bir şeyin anlamı olmayacaktı.
peki elektron mikroskobuyla görme imkanınız olsa???
bu seferde mikroskopla gördüğünüzün hiç bir anlamı olmayacaktı.

bunun anlamı aslında evren bir frekans katmanları bütünü. bir lahana gibi düşünün. siz en üs yaprağı görüyorsunuz ve bu diyorsunuz. bir alttaki de kendini bir üst ve bir alt frekansa göre değerlendiriyor.
an dediğiniz de işte bu değerlendirişin kendisi. yani siz et bedeninizden daha kesif bir frekansta da varsınız daha latif bir frekansta da ama şimdiki algınızda oluşmuş olan mekan algısı an'ın kendisi. yani 120. günde almış olduğunuz genetik ve astrolojik etkilerin kendini var saymasından başka bir şey değilsiniz.

onun için ölüm yoktur. ölüm denilen şey bu algı boyutlarından geçiş halidir. yani siz bir başka "aleme" veya "boyutu hissedip o algıya terfi ettiğinizde bir önceki algıdan ölürsünüz. size hiç mi olmadı. birisine çok aşıkken sonra sümük olsa silmeyeceğiniz kadar uzklaşmak.
olmuştur illaki. işte orada o kişiden öldünüz bilin.

an'da kalın dostlar an'da... ne varsa şu anda.
hayat şimdiden ibaret.
 spoiler!
evde kalmış bir kızın anıları diye yazarsınız bir yerlerde, koca bulamıyorsak boşuna değil

bu sabah spotifyda bana önerilen şarkı. edis görgülü söylüyor. beğendim.

"beni sar zaman mekan değersiz
ben seninsem geçer kaygım"

deneme