dostluk

dostluk

dostluk

dostluk

dostluk
dostluk

güven, vefa, paylaşım, sevgi ve saygının katıksız karışımıdır.
bazen aylarca görüşmediğiniz halde, "nasılsın" sorusunun arkasından hiç uzak kalmamışcasına girişilen sıcacık bir sohbet, bazen sadece bir bakış, bazen bir kucaklaşma çok şey anlatır.
tek hassas noktası, en derin yarayı dostunuz açar. beklenmedik bir durumdur. hazır değilsinizdir. asla kalkanınız yoktur. adeta şeffafsınızdır. sıradan birinden etkilenmeyeceğiz bir söz, davranış, hareket dosttan gelince sonuçları farklıdır.
kıldan ince, kılıçtan keskin bir durumdur.

dostluklarınız daim olsun, sevgili yazarlar.

erkekler arasında daha sağlam ve daha uzun süreli olan arkadaşlığın bir üstü yakınlık, paylaşım bağıdır.

erkekler belki daha yüzeysel, daha direkt oldukları için dostlukları bir ömür sürdürebiliyorlar. kadınlar ise fazlasıyla detaycı, daha derin varlıklarını her ilişkilerine olduğu gibi dostluklarına da yansıttıklarından çok az kısmı kalıcı dostlar edinmeyi başarabiliyor. erkekler birbirlerini olduğu gibi kabul ediyor, biz kadınlar ise dostlarında doğru bulmadığımız şeyleri değiştiremiyorsak ilişkileri kopartmakta pek tereddüt etmiyoruz bir yerden sonra. bilemiyorum belki erkeklere göre daha kolay dostluk kurabiliyoruz, belki bu yüzden dostlarımız sürekli değişiyor.

ama yanlış anlaşılmasın hayır, hiç kıskanmıyorum erkeklerin dostluğunu, sonuçta ne paylaşıyorlar ki yan yana gelince, ( genel için söylüyorum) eğer futbol vb. bir şeye hep beraber odaklanmamış muhabbet ediyorlarsa emin olun 3 başlıkta özetlenebilir konuları, 1. futbol, 2 siyaset, 3, iş güç para. garsonluk yaptığım yıllardan biliyorum bunu. üç beş sıkı dost bir masada toplanır, şöyle uzaktan bakılınca ne derin bir muhabbet, hangi önemli konuda konuşuyorlar diye meraka düşersiniz meraklı biri olmasanız dahi. uzaktan 2. yeni gibi görünürler, kesin felsefe yapıyorlar dersiniz, veya dünyayı kurtaracaklar. masalarının yanından geçerken kulak misafiri olurdum ki teknik direktöre giydiriyorlar.

neyse, konumuz dostluktu değil mi? dost bulmak, dost olabilmek, dost kalabilmek hepsi önemli ama kedi yok mu kedi, bakın şiddetle tavsiye ediyorum çok iyi bir dosttur. şu dünyada başınıza gelebilecek en dürüst en sağlam karakterli dosttur, muhteşem bir öğretmen dosttur. sizi öyle bir eğitir ki dünyanın en iyi dostu olursunuz. sadece kedi için değil, insan için de.


edit: imla

deneme