efsane cuma indirimleri

efsane cuma indirimleri

efsane cuma indirimleri

efsane cuma indirimleri

efsane cuma indirimleri
efsane cuma indirimleri

çoğu internet sitesinde bugün itibariyle başlayıp 30 kasım'a kadar devam edecek olan, her yıl belirli dönemlerde gerçekleşen indirimler.

önce bindirim sonra indirim. yersen indirimi.
bakındım etrafa %11 mega indirim yapmış. bu ne yahu, ne indirimi. bizim topal osman'a gitsen o da bu indirimi yapıyor.

dünyada black friday olarak geçen türkiye'de bu isme gelen tepkilerden sonra ikincisi efsane cuma adıyla başlayan her yıl kasım ayında düzenlenen indirimlerdir.

geçtiğimiz haftalarda n11'in 11-11 kampanyası ve trendyolun geride kalan kampanyaları yoğun ilgi görüşmüştü. hemen ardından efsane cuma başladı ve ortalık karıştı. kargo firmaları, özellikle yurtiçi kargo bu yoğunluğu kaldıramadı. belki de son yıllarda internet satışlarında en çok tercih edilen ilk kargo firması olması nedeniyle patladı. efsane cumadan yaralanacak olan var ise, siparişlerinin teslimini firmaların taahhüt ettiği 3 günden daha uzun süre bekleyecektir. tabi ertesi gün de teslim edilebilir %50 -50 yani.

ayrıca bu tür kampanyalardan ürün almak isteyen kampanyalar öncesi aradığı ürünlerin fiyatını not etsin ve kampanya sırasında karşılaştırma yapsın diye öneririm, zira indirimlerin sadece üçte biri gerçek.

bir telefon almak istiyordum hatta isminide yazayım xiaomi note 7 bu indirimleri beklemeye başladım n11 in 11.11 kampanyasında indirime girmedi, trendyol kampanyasında da indirime girmedi, dün baktım cimri.com üzerinden trendyoldan 250 tl aşağıya bpazar .com'dan aldım. bu gün geldi. bu indirim olaylarına inanmıyorum daha çok bindiriyorlar bence, ayrıca çok sipariş aldıkları için kargo sistemleri çöküyor, çünkü bu gün bir triko beğendim trendyoldan sepete ekledim kargo süresi 20 gün yazıyor. hemen bırakıp çıktım tabiki :)))

normalde yüz liraya alacağınız ürünü yüzotuz liraya alabileceğiniz efsanedir. adı üstünde zaten: efsane

mağazada begendiğim ürünü "efsane cuma" adı altında hevesle almak isterken sepete koyamamla kargo ücreti ile birlikte daha da pahalı olması olayı.

sepete atılan ürünlerin karar verene kadar bedenlerinin bitmesi ile sonuçlanan indirim günleridir.
bazı ürünlerde indirim varmış gibi yapılsa da bazılarında ciddi indirimler olabiliyor.
böyle zamanlar öncesi favori ürünlerinizi sepete atıp, gelen indirimin niteliğini anlayabilmek için not tutabilirsiniz.

black friday olan indirim gününün ülkemize uyarlanmış şeklidir.
gerçekten indirim var mı derseniz fiyatlarını çok iyi bilmelisiniz yoksa zarar edebilirsiniz.

genelinin yalan olduğu ve sadece bir dönem cebimizdeki paraları almaya çalışılan zaman dilimidir diyebiliriz. tabii bu türkiye için böyle özellikle amerika'da birçok firma yüzde 90'a varan gerçek indirimler yapıyor.

youtube reklamlarında trendyol’u görmekten bıraktıran günler silsilesidir.

ondokuzuncu yüzyılda amerika'da şükran gününden sonraki cuma günü köle sahipleri satacakları fazla siyahi köleleri pazara topluca getirir fiyatlarda damping yapar ve bu damping gününe 'black friday' derlerdi. kara cuma tüketim çılgınlığı efsane cuma indirimlerine nasıl dönüştü işte bu da kapitalizmin bir oyunu olsa gerek.

deneme